AEON Journey Classic – Breakfast by Peppe [Recenze]

Po hromadě novinek od Adama a TI Juice je čas se zase podívat na nějaké kousky od AEONu. V této recenzi se podíváme na jednu z „novinek“ (ano, víme, vyšla už na podzim) s názvem Breakfast by Peppe. A jak vypadá, nebo spíše chutná Peppeho snídaně? Ve zkratce to jsou jahody, banán, oříšky a čokoláda. Pojďme tedy ochutnat.

Popis výrobce je následující: “Mix sladkých jahod s čerstvým nakrájeným banánem s oříšky a čokoládou. Prostě snídaně jak má být!

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Dle popisu se jedná o zajímavou snídaňovou kombinaci, ale každému podle jeho gusta.

Chuť banánu a jahod v chuti poněkud splývá a výraznější je banán, jahody zde tvoří spíše velmi nenápadný podkres, ale chutí připomínají čerstvé jahody, což u jahodových příchutí není zcela obvyklé. U banánu už to s věrností není taková hitparáda, jelikož jeho chuť mi zprvu připomínala banánový krém, velmi podobně jako u Banana z řady Shake. Při dalších potazích a především díky kombinaci s čokoládou mi to trklo – banánky v čokoládě! To je to, co mi banán v této příchuti připomíná.

Prim v Breakfast by Peppe ale hraje především ona zmíněná čokoláda. A čokoláda je dle mého jedna z nejzrádnějších chutí co se vapingu týče. Tahle ale patří mezi ty lepší, byť ne nejlepší. Její chuť je laděna někam mezi lehce hořkou mléčnou čokoládu a čokoládové mléko. Někomu by pak mohla přijít trochu mdlá, ale pokud se čokoláda nezkombinuje se sušenkovým či jiným obdobným základem, výsledek nebývá tak závratný.

I tak má tahle čokoláda jednu vlastnost, kterou většinou čokoládové liquidy mají a tou je lehká hořkokyselost. Tu jsem zde schopen tolerovat, resp. přiřadit poslední složce – lískovému oříšku. Ten se v chuti projevuje spíše až při výdechu a dodává čokoládě zmíněnou hořkost, ale zároveň je poměrně věrný. Je ale celkem upozaděný a pokud nejste vyznavačem oříškových příchutí, vadit by vám zde neměl.

Breakfast by Peppe je celkově lehký liquid, který není zbytečně sladký a chuťově je někde na pomezí ovocné a dezertové příchutě. Osobně mezi mé favority nepatří a to z jednoduchého důvodu – čokoláda mi prostě v liquidech nesedí a ani Breakfast by Peppe mě zcela nepřesvědčil. V tanku mě neurazil, ale ani nijak neuchvátil. Plus ale určitě dostává za to, že bude vhodným adeptem na celodenní vaping. Od AEONu je to dle mého spíše slabší průměr a spíše než zařazení do řady Journey Classic by mi u něj sedělo (chutí) zařazení spíše do řady jako je Shake. Nepochybně si ale Breakfast svoje příznivce najde a to z řad vyznavačů ovocných i dezertových příchutí.

AEON Journey Classic Breakfast by Peppe dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce je 30 dní.

Za zaslání AEON Journey Classic Breakfast by Peppe děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.