Magic Bar Nic Salts [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na řadu nikotinových solí od značky TI Juice, konkrétně na řadu Magic Bar. V této řadě najdeme ovocné liquidy s pěknou dávkou coolingu. Vhodné budou nejen pro ty, kteří s vapingem začínají, ale nepochybně si je vychutnají i zkušenější vapeři.

Liquidy z řady Magic Bar jsou liquidy typu nic salt, tedy nikotinové soli a jsou určené pro použití v podech a obdobných zařízení. Liquid dostanete v 10 ml lahvičce, síla nikotinu (nikotinové soli) je 20 mg.

Vzhledem k typu liquidů jsem k zařízení zvolil pody, konkrétně Vapefly Jester II a Aspire Cyber G.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Mango

První pod ruku mi přišlo Mango. A musím říct, že jeho chuť mě už při prvních potazích velmi příjemně překvapila. Slaďoučká, šťavnatá chuť zralého manga, která je někde na pomezí mangového pyré a čerstvého mangového džusu. Kromě toho, že je chuť věrná, nenese žádný výrazný náznak dřevitosti, který mnohé vapery od mangových příchutí odrazuje.

Chuť manga doplňuje chladivá složka a to i přes to, že název nenese označení Ice. Ta možná bude pro mnohé silná, ale pokud uvážím, že se jedná o liquid určený do podů, tak zase tak silná není. Na rtech nechává chvílemi mrazivý dojem, ale ten je v kombinaci se sladkostí celkem příjemný. Při výdechu (a při výdechu nosem) je na pozadí cítit lehký náznak mentolu, který sice občas promlouvá a trochu sráží chuť manga, ale nejde o nic, přes co bych se nedokázal přenést.

Každopádně tohle mango, s trochu slabší dávkou chladivé složky, bych si dokázal představit i ve formě S&V aromatu.

Blueberry Sour Raspberry

Tahle příchuť pro mě nese nádech nostalgie, jelikož mi připomíná nějaký liquid, který jsem vapoval v úplných začátcích. Ale teď k chuti samotné.

V chuti je cítit chuť příjemné borůvky, která ani není moc sladká, ale je čistá. Tuhle borůvku pak doplňuje chuť kyselé maliny. Ta působí trochu jako malinovka a celou chuť posouvá trochu k ovocným bonbonům, skoro až do žvýkačkové chuti (což bude pravděpodobně ta nostalgie, co cítím).

Tenhle bonbonový nádech ale celkem slušně vyvažuje kyselost oné maliny. Nejedná se o kyselost, která by vám zkřivila úsměv, ale o kyselost, která sice působí trochu suše, ale příjemně chuť osvěžuje a dodává jí trochu šťavnatosti.

Díky kyselosti kyselé maliny nepůsobí chuť tak sladce, při tom je ale příjemně výrazná.

Chladivost v případě Blueberry Sour Raspberry je znát spíše až na pozadí při výdechu, při tom je ale poměrně výrazná a jako jediná z příchutí mi zchladila krk.

Pink Lemonade

Dalším kouskem je Pink Lemonade, což má dle popisu být kyselkavá limonáda s jahodami.

První v chuti ucítíte citrusově kyselou chuť limonády. Citrusová chuť je příjemně věrná, připomíná šťávu z citronů a to včetně lehké citrusové hořkosti. Prostě čerstvá citrusová limonáda. Chvílemi je pak v chuti cítit náznak grepu, která chuti dodává příjemný, lehce tropičtější nádech.

Do chuti limonády se po pár potazích přidává velmi lehká chuť sladkých jahod, která zjemňuje kyselost a chuti dodává lehkou sladkost. I přes to, že dle popisu by se mělo jednat o méně sladkou příchuť, po pár potazích začne sladkost vystupovat. Ale zase abych nekřivdil, liquid není tak výrazně sladký jako například Mango.

Stejně jako další kousky, i Pink Lemonade je chladivou příchutí, byť to název neindikuje. Chladivost ale k příchutím typu pink lemonade prostě patří. Chladivost je výrazná, na rozdíl od manga ale nepůsobí mentolově (tedy bez náznaku pachuti) a zároveň lehce vytahuje kyselost citronové limonády.

Lychee Ice

Na Lychee Ice jsem byl zvědavý, protože vychytat dobrou chuť liči je docela náročné. V případě Lychee Ice se to z větší části povedlo.,

Chuť je poměrně přímočará, což u jednodruhového ovoce lze očekávat. Liči je cítit velmi příjemně, s lehkou typickou trpkostí, s lehkým náznakem dřevitosti pecky. Chuť je svěží, při tom příjemně sladká, v podstatě na pomezí čerstvého a kompotované liči.

Proč jsem ale v úvodu zmiňoval, že se chuť liči povedla jen částečně? Na pozadí chuti při potahu cítím parfémový nádech. Ten svým způsobem působí trochu jako chuť růžových okvětních plátků, v chuti ale působí trochu rušivě. Nebýt toho, je to jedna z nejpovedenějších chutí liči, které jsem ve vapingu ochutnal.

No a pak je tu chladivá složka. Poněkud mě překvapilo, že i přes označení Ice v názvu, je Lychee Ice méně chladivé, než např. Mango či Pink Lemonade. Náznak chladivé složky v chuti je, ale není tak výrazná, jako u kousků, které označení Ice v názvu nenesou.

Lush Ice

Dalším kouskem je Lush Ice, pod kterým se skrývá chuť vodního melounu. A jak jednoduše chuť působí, tak i taková je. A to ne ve špatném slova smyslu.

Lush Ice je totiž přímočará chuť vodního melounu s chladivou složkou. Vodní meloun je sladký, šťavnatý a celkově dobrý, i když nese lehký žvýkačkový nádech. Ale to už je asi něco, na co jsme u příchutí vodního melounu zvyklí.

A pak je tu chladivá složka. Ta má, podobně jako v případu Mango, lehký mentolový nádech, což není úplně to, co melounové chuti lichotí. Tahle chladivost se snaží chuti dodat ještě jinou vrstvu svěžesti, než nabízí samotný meloun, ale ve výsledku se tyhle dvě varianty svěžesti trochu negují.

Což o to, příchuť je příjemně chladivá, zůstává sladká po melounu, ale ta ovocně svěží chuť si s touhle konkrétní chladivostí dle mého názoru ne zrovna nejlépe rozumí.

Tak jako tak je to ale dobrá melounová příchuť.

Grape Ice

A posledním kouskem z řady Magic Bar, který se mi dostal pod ruku, je Grape Ice.

Stejně jako u melounu, i v případě Grape Ice je chuť celkem přímočará a jasně rozeznatelná. Chuť zde tvoří červené hrozny. Nejedná se o vysloveně věrnou chuť červených hroznů, spíše jako o chuť hroznové limonády či hroznových bonbonů. I přes to ale chuť nepůsobí vysloveně umělým dojmem, je příjemně sladká, ale i přes sladkost svěží.

Navíc je to typ hroznové příchutě, která pro mě nejen ve vapingu nese dávku nostalgie, podobně jako tomu bylo u kousku Violet z řady Luxe Vinte, kterému je Grape Ice chutí hroznů i celkem podobný.

Chladivost je v případě Grape Ice zase o něco nižší, než tomu bylo u Manga, ale zase o něco výraznější než třeba u Lychee Ice.

Zhodnocení

Řada Magic Bar je pro mě příjemným překvapením. Na můj vkus je sice možná trochu sladší, ale beru to tak, že řada je určená jako alternativa pro ty, kteří hledají náhradu za příchutě z jednorázových e-cigaret, čemuž tak trochu napovídá i název řady. Chutě jsou tak nejen sladší, ale i příjemně výrazné. Navíc se jedná o řadu nicsaltových liquidů, což znamená, že je určena spíše pro použití v podech a obdobných zařízeních a tomu síla příchutí odpovídá.

Po chuťové stránce není řadě Magic Bar co vytknout, ovocné chutě jsou povedené, a jen u Lychee Ice jsem narazil na něco, co by mi vadilo, ale ne natolik, že by mi liquid vysloveně nechutnal.

Ti, kteří budou o této řadě uvažovat, musí počítat, že příchutě jsou poměrně chladivé, tudíž nemusí sednout všem, na jednu stranu to ale může být i o zvyku, protože po pár mililitrech jsem si i já na chladivost těchto příchutí zvyknul. Rozhodně ale tyhle příchutě, pokud nejste masochisti, nebudou úplně vhodné na DL.

Pokud tedy přecházíte z jednorázových e-cigaret a hledáte liquidy, které by vám nahradily jejich sladké a výrazné chutě, můžu řadu Magic Bar rozhodně doporučit a vím o pár lidech ve svém okolí, kterým řadu rozhodně doporučím.

Za zaslání řady Magic Bar děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde můžete liquidy zakoupit.