Adam’s Vape – Summer Fruit [Recenze]

Venku to sice podle počasí vypadá, že si léto dalo pauzu, rozhodně si ale nedalo pauzu u Adam’s Vape, protože tento týden vyšla novinka s názvem Summer Fruit. Po letních limitkách tu tak máme další vyletněnou ovocnou příchuť. A za sebe už rovnou můžu říct, že se jedná o milé překvapení.

A co se v Summer Fruit skrývá? Konkrétně zde najdeme Guavu, mučenku, pomeranč, mandarinku a lehkou dávku chladivé složky.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jednoznačný prim v této příchuti hraje guava a to pěkně vyzrálá guava. Ta je příjemně sladká, nese typický lehce trpký (ale tropický) ocásek, především je ale skvěle věrná. Zatímco jiné příchutě s guavou mi často připomínají spíše džus z guavy, tahle mi připomíná dužninu, tedy čerstvou guavu.

Chuť guavy velmi dobře doplňuje mučenka. Ta je v některých potazích trochu znatelnější a ve své podstatě taková, jakou jsme měli možnost ochutnat v Passion Cheesecake. Především ale chuť doplňuje svojí lehkou kyselostí, která podtrhuje chuť guavy.

V chuti je obsažen i pomeranč a mandarinka. Ty sice chuťově nejsou tolik cítit jako takové, ale dávají o sobě znát jiným způsobem. Jednak chuti dodávají šťavnatost, pomeranč chuti dodává typickou citrusovou nahořklost, která umocňuje tropický nádech, mandarinka pak celou chuť zjemňuje, respektive jí dodává lehčí nádech.

A pak je tu chladivá složka. Lahvička sice uvádí, že tato příchuť je Medium Chilled, rozhodně se ale nejedná o žádnou chladivku. Chladivé složky je v Summer Fruit decentně, takže nepřebíjí žádnou z chutí, ale skvěle celý mix doplňuje. V některých potazích se sice nedostává přes sladkost tolik na povrch, ale je cítit spíše jen na pozadí při výdechu. Možná by jí mohlo být o něco více, ale to už by pak celý mix posunulo trochu jiným směrem, takže za mě je jí tak akorát.

Celkově je Summer Fruit velmi příjemným (pro mě) překvapením, chuť je perfektně vyvážená, sladkost působí přirozeně a celý dojem je díky guavě skoro až „sametový“. Možná té šťavnatosti by mohlo A ač pořád tvrdím, že nejsem zrovna fanoušek ovocných příchutí, tahle patří mezi ty, které zvládnu mít v tanku celý den a můžu jí rozhodně doporučit. Opravdu povedená příchuť.

Adam’s Vape Summer Fruit dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Summer Fruit do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.