La Tabaccheria – Flapper Juice Mirtillo della Scandinavia [Recenze]

La Tabaccheria je známá hlavně svými tabákovými maceráty či jejich nejrůznějšími směsmi. Ovšem poslední léta zařadili do výběru také dezertovou sérii „Il Biscottificio Roma“ a nyní nově rozšiřují své portfolio o Flapper Juice, který dává více prostoru aromatické složce.

Oficiální popisek Mirtillo della Scandinavia: Mirtillo della Scandinavia je lahodná směs, která kombinuje sladkou a mírně kyselou chuť lesních borůvek severní Evropy, s vynikajícím tabákem. Borůvky ze Skandinávie jsou známé svou příjemnou a osvěžující chutí a v kombinaci s tabákem vytvářejí dokonalou harmonii.

Než začneme, připomeneme si klasické:

Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Musím říci, že jsem většinou vůči tomu co vydá La Tabaccheria pozitivně naladěný, když tedy vyšla nová řada musel jsem si ihned uloupit jeden kousek ze série na košt.
Mimo jiné na Youtube lze najít také představení celé série v rámci Vape Italy 2023, který jistě navnadí k ochutnávce, stačí nahodit automaticky překlad jazyku ve videu IT>CZ.

Jak tedy borůvkový tabák dopadl?
První košt byl hned první den a pro jistotu i den nadcházející, jelikož tvůrce říká „můžete ihned“. Tady musím konstatovat, že jsem nebyl vůbec potěšený s výsledkem – letmo borůvky, letmo tabák, který připomínal Latakiu, trošku podobnost s White Latakia z jejich destilované řady a vagón cukru. Děsivá sladkost pro mě. Na pár dní jsem si dal tedy pohov, jinak by liquid navštívil jiné místo.

Chce to holt nechat zaležet pár dní….
Naštěstí jsem zůstal nadále pozitivně naladěn a pár dní jsem vyčkal. Zhruba pátý den se liquid začal vykreslovat směrem, k tomu čím má být a začíná mi chutnat.

Při potahu jasně dominují sladké borůvky, které mají lehce krémový dojem či pocit šťavnatosti, borůvky jsou velmi věrné skoro jako ze zahrádky, žádný chemický ocásek v nich necítím.
Co se týče kyselosti, ta je zde velmi decentní, což mi přijde i lehce na škodu a mohlo by jí být více. Po zajetí buildu se kyselosti dává trochu více prostoru, stejně tak jako tabákové složce.

Borůvka nádherně zůstává na patře, rozhodně se nemusíte bát, že by se jednalo o nevýraznou směs, což se taky občas stává, bohužel i u prémiových liquidů.

Když mluvím o té směsi, má tu být přítomna tabáková složka, samozřejmě se má jednat o organický macerát, ten tu nejde jednoznačně identifikovat.
První den jsem měl dojem lehké Syrské Latakie, jak jsem již zmiňoval, pátý den tabáková složka trochu odezněla, respektive borůvky převzali otěže. Tady si musím zároveň lehce oponovat, jelikož záleží kolik máte za den vyvapováno, chuťové vjemy se postupně mění.
Trošku bych si tipl, že je tam i kapka Orientu, decentně se objevuje lehká kořeněnost ke které se připojí trochu té kouřovitosti a zemitosti, ale člověk se musí vyloženě zaměřit na jednotlivé nuance, které se v průběhu dne mění, jak jsem již lehce naznačil. Při výdechu nosem je tabáková složka zřetelnější.

Flapper Juice obecně míří spíš na ty, co si chtějí užít ovoce či jiné aromatické složky. Tabák tu sice je přítomen, ale zkrátka nedostane tolik prostoru, aby se naplno projevil, ale cítit každopádně v celkové kompozici jde.
Takže kdo hledá jemně dochucené tabákovky, radši bych sáhl po jiných, třeba The Vaping Gentlemen Club má přesně opačný styl, hodně tabáku a aromatické složky ho jen doplňují.

Závěrem..
Pokud tedy máte rádi šťavnatou věrnou sladkou lesní borůvku s drobným dokresem tabáku, vítejte doma. A určitě se nemusí bát ani lidi, kteří neholdují tabákovkám. Půvabná slečna na láhvičce každopádně docela dobře reflektuje, čím chce liquid být.

Doporučuji nechat 5 a více dní odležet, leč výrobce tvrdí, že se můžete ihned. Zde bude docela záležet i na vašem atomizéru, už v MTL RDA s 3 výměnnými kotelnami, jsem měl s každou trochu jiný zážitek a ve FeVu jsem cítil dokonce lehké vinné nuance.

La Tabaccheria Mirtillo della Scandinavia dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 20 ml aromatu. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce „nepotřebuje“, ale já doporučuji 5 dní.