AEON Shake – Banana [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na další kousek od chorvatského výrobce AEON, tentokrát to však nebude kousek z řad Journey, ale z řady Shake. Jeho název je celkem všeříkající – Banana – a pojďme tedy rovnou k recenzi.

Hlavním znakem řady Shake oproti řadám Journey je to, že aromata jsou určena rovnou k vapování a nepotřebují ležet, tak jako Journey, které většinou potřebují 30 dní. Jedná se tak o aromata Shake & Vape v pravém slova smyslu.

Popis výrobce já následující: „Banana není jen tak obyčejný banán, je to krémová banánová příchuť, směřující k pudinku či custardu. Vyzkoušejte další netradiční ovocný mix.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Podle názvu i popisu se jedná o ovocný mix, s ohledem na chuť banánu a právě i popis by se mělo jednat o příchuť, která by si mohla najít zalíbení i u milovníků dezertových příchutí.

Prim v chuti samozřejmě hraje banán. Ten je tak akorát sladký, ale spíše než chuť čerstvého banánu připomíná chuť našlehaného banánového krému, ev. mléčného shaku. Rozhodně však nemá někdy až nepříjemnou chuť pěnových banánků, jak tomu u některých banánových příchutí bývá, byť někomu by mohlo přijít, že takové náznaky v chuti jsou. Stejně tak je ale při některých potazích náznak čerstvější chuti banánů.

Celá chuť banánu je příjemně zabalena do krému, který má občas náznak smetany, jindy zase našlehaného mléka. Každopádně tato krémovost příjemně dokresluje chuť banánů a dělá z aromatu částečně dezertovou záležitost.

Banana je příjemně lehká chuť, rozhodně vhodná na celodenní vaping jak pro příznivce ovocných, tak příznivce dezertových příchutí. Vlastně pro každého. Občas jsem se setkal s náznaky hořkosti, kterou jsem nebyl schopen určit, ale nejednalo se o nic, co by bylo přítomno celou dobu a přes co bych se nedokázal přenést.

Je to chuť, která není tak výrazná, jako jsou mnozí u AEONu zvyklí, o to víc se však hodí právě na celodenní vaping. Protože není přeslazená, nepřehltí vás a je dle mého dobrou volbou, když nevíte, co zvolit. Díky jednoduchosti chuti není co moc více napsat, ale i v jednoduchosti je síla.

AEON Shake Banana dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 24 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výsledný mix není potřeba nechat odležet a můžete ho vapovat rovnou po namíchání.

Za zaslání AEON Shake Banana děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.