Alchemica Blend Shelby Mixture & Savinelli’s [Recenze]

Alchemica Blend King liquid v krátkém popisu:
Přeměna základních tabákových chutí v jedinečné chuťové zážitky, které byli inspirované prastarými tabákovými směsmi, někdy zaniklými, nebo velmi vzácné či zcela originální, zrozené z naší zkušenosti.


Dnes se podíváme na dva kousky a to Shelby Mixture a Savinelli’s!
Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Savinelli’s

Oficiální popis: Tento liquid je rafinovaná a intenzivní směs určená pro ty nejnáročnější chuťové buňky. Ochutnejte obklopující chuť sekané Latakie a nechte se ovládnout bohatými tóny kůže a kůry, obohacenými o kouřové a sladké nuance. Savinelli’s je ideální pro chvíle rozjímání, ale také jako společník na celý den.


Hned na úvod podotknu, že pro mě bylo těžké tyto kousky ohodnotit, jelikož jsem se neměl o co se opřít, respektive tvůrci vám neřeknou, o jaké druhy tabáku se konkrétně jedná, nebo zmíní jeden konkrétní. Každopádně tento kousek bych definoval následovně.

Dřevitá, zemitá a spíše suchá kouřová chuť, která připomíná kůru ze stromu po ranní rose, je jemná, ale zároveň dostatečně plná a v puse zanechává dřevitý dozvuk a s tím je spojená i lehká nahořklost. Můžete také cítit kapku sladkosti, která může letmo připomínat Bright Virginii, leč v celkové kompozici je velmi těžko rozeznatelná.

Celý mix je zakulacený v kouřovém pozadí a pro mě bez známky zauzenosti. Dále by v chuti měla být přítomna kůže, tu bych možná dokázal identifikovat při výdechu nosem, kdy je zase projev o něco odlišný, nahořklý, ale zároveň jemný a nasládlý. Možná tam náznak kůže je, ale rozhodně nehraje primární roli, jenom na konci potahu.

Celou směs provází velmi decentní nasládlost, která vůbec neruší, a pokud máte zažité třeba anglické směsi, zde sladkost pouze koriguje hořkost. V některých RTA se může projevit v Cavendishovském stylu, osobně mi více vyhovuje například v „Ultima RTA“, který podává suchou páru, potlačuje sladkost apod.

Musím říci, že i po pár dnech mě stále baví a hned tak neomrzí, all day vape jak vyšitý. Není agresivně dřevitá jako některé kyperské Latakie, zároveň se jedná o vskutku unikátní zpracování Latakie či dýmkového tabáku. Bylinky, jehličí, olej, ovoce, popel a jiné věci tady nečekejte, tudíž bych řekl, že této směsi se nemusí bát ani lidé, kteří preferují světlejší lehčí tabáky.

Rozhodně si svojí cenu obhájí. 🙂

Shelby Mixture

Oficiální popis: Nechte se ohromit bohatstvím této starobylé směsi, která se zrodila na tajemném předměstí Birminghamu. S každým šlukem si vychutnejte harmonii tmavých dřevitých tabáků v kombinaci s jemností nádechu a drásavou intenzitou výdechu. Ideální pro ty, kteří hledají nenapodobitelný vapingový zážitek. Vychutnejte si autentičnost tohoto skvělého výtvoru od Alchemica Blend!


Na rozdíl od minulého kousku je směs trochu těžší a jsou zde cítit lehké peprné tóny. Překvapila mě dřevitost, která v tomto případě měla být intenzivnější dle popisků. Kůrovité tóny jsou cítit, ale daleko méně, spíš jde dřevo více do teplého až hořkého tónu. Ale nenechme se zmást, stále je ona dřevitost citelnější například oproti „Latakiovkám“, které jsem měl, třeba ve srovnání s LT London. Leč se nedá srovnávat macerát s destilátem, ale London je znám svojí silnou dřevitostí.

Dále můžeme cítit lehké nuance vlašského ořechu. Při výdechu nosem je projev o něco intenzivnější, ale nezdá se být jiný, možná více vnímám kouřovost či nuance kůže, skoro bych až řekl, že náznakem cítím lehkou zauzenost, ale to jsem se musel snažit. Co se týče sladkosti, tak ta je skoro neznatelná, ale záleží na RTA, v Moka RTA jsem měl občas pocit, že se směs točí do Cavendishovského stylu, podobně jako předchůdce, naopak Ultima tento pocit zcela potlačuje.

V kostce zemitá, kouřová, dřevitá (kůra) nahořklá směs. V ústech vám pak zůstane pěkná hořko dřevitá dochuť.

Celkově oba kousky jsou chuťově velmi zajímavé a jiné, i dostatečně výrazné pro all day vape. A vlastně se mi stává velmi zřídka, že bych dokázal klidně týden mít v atomizéru jeden liquid, a neříkal si, „to co se mi líbilo první den, už necítím, jdu na něco jiného“. Zkrátka šel jsem do pro mě neznámé značky, a jsem velmi překvapen konzistentní a plnou chutí. Palec nahoru.

Jako bonus je šetrnost, optimální je výměna kolem 8ml, ale komu nevadí decentní nápek zvládne klidně kolem 12ml.

Alchemica Blend liquidy dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce, jsou 2-3 dny, osobně doporučuji 14 dní.