Adam’s Vape Mlsná řada – Něco ovocnýho [Recenze]

V minulých letech byl pro Adam’s Vape podzim ve znamení nových řad příchutí. A ani letošní podzim na tom není jinak a na Adam na trh přináší novou řadu, která se jmenuje Mlsná řada. Z této řady již máme na stole první kousek a tím je Něco ovocnýho. A jak Něco ovocnýho chutná, na to se podíváme v dnešní recenzi.

Co je Mlsná řada?

Myšlenka Mlsné řady je celkem jednoduchá – nabídnout vaperům příchutě takové, které splní jejich choutky když si řeknou například „Dal bych si něco ovocnýho“ a neví, po čem konkrétně sáhnout, či se nechtějí probírat nepřeberným množstvím příchutí.

Zároveň se jedná o coil-friendly a pod-friendly příchutě, tedy příchutě, které vám nezasviní spirálku a vatu tak, jako to některé příchutě dokážou.

Něco ovocnýho

Teď už se ale pojďme podívat na první příchuť z této řady, tedy na Něco ovocnýho.

Podobně jako u novoročních příchutí, ani u Mlsné řady nemáme k příchuti uvedené konkrétní složky či popis příchutě a bude tak na každém, co si v dané příchuti najde. Lehkou nápovědou nám může být složení příchutě uvedené na lahvičce. V tom můžeme najít pomerančový olej a skořicový extrakt. Další nápovědou nám pak může být ilustrační obrázek, na kterém najdeme třeba guavu, jablko či jahodu.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Za mě nejvýraznější chutí z celého mixu je chuť slaďoučké guavy, která nenese žádný náznak trpkosti a odráží celou chuť velmi příjemným tropickým nádechem. Chuť guavy je následně lehce zjemněna chutí sladkého jablka a svým způsobem guava v ústech postupně do oné chuti jablka přechází. Tahle kombinace dvou sladkých ovocných chutí tvoří celkem jasné a příjemně sladké tělo, které je ale „přirozeně“ ovocně sladké a při tom není přeslazené. Kombinace jablka a guavy by pak někomu mohla lehce připomínat i chuť banánu.

Při výdechu kombinace guavy a jablka přechází v jemnější kombinaci jahody a dračího ovoce, pod kterými je úvodní chuť stále cítit. Dračí ovoce jako takové zcela rozeznatelné není, ale tvoří tu tropickou protiváhu jahodě. Samotná jahoda pak celou chuť lehce odlehčuje. Nenápadně je pak v chuti znát nádech citrusových plodů, který podtrhuje nádech tropického ovoce.

A co se týče zmíněného skořicového extraktu, ten v chuti nepoznáte a odhaduji, že je použitý ke zvýraznění chuti.

Celkově je tak chuť zajímavou kombinací „klasického“ a tropického ovoce. Vysloveně mix netíhne ani na jednu stranu (byť guava je v začátku výrazná, avšak není vtíravá), ale je příjemně vyvážený. Na své si tak přijdou v tomhle případě jak vyznavači klasičtějších ovocných příchutí, tak těch tropických. Něco ovocnýho bych sice zařadil mezi sladší ovocné příchutě, ale jak jsem již zmínil, není to příchuť přeslazená a sladkost působí s ohledem na ovoce, které je v chuti cítit, přirozeně.

Něco ovocnýho je za mě zajímavý počin, který za mě splní svůj účel, tedy nabídne variantu v případě, kdy máte chuť na ovocnou příchuť, ale nevíte po čem sáhnout a nechce se vám zdlouhavě vybírat. Rozhodně se ale jedná o povedenou příchuť. A oceňuji i povedený design lahviček.

Takže jestli máte chuť na něco ovocnýho, zkuste Něco ovocnýho od Adama.

Adam’s Vape Něco ovocnýho dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 5 dní.

Za zaslání Něčeho ovocnýho do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.