Adam’s Vape – Hazelnut Tobacco [Recenze]

Odpočívá ten Adam vůbec někdy? Sotva mnohým teprve odležela Dvaadvacítka, už je tu Adam s dalším kouskem. A tentokrát si s nadsázkou (nebo bez ní?) konkuruje sám sobě. Novinka nese název Hazelnut Tobacco, ale i přes to slovo Tobacco má potenciál oslovit i ty, kteří tabákovým příchutím neholdují. Pojďme se na něj tedy podívat.

Opět sáhneme jen po krátkém popisu (celý najdete u Adama na webu), podle kterého se jedná o „Jemný tabák s lískovým oříškem„, kromě toho je v příchuti ještě navíc vanilka a kakao.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už podle očichání se jedná o sladkou příchuť a taková je i na ochutnání. Hned při prvním potahu je cítit příjemná chuť lískových oříšků lehce podtržených kakaem. A v tomto případě se jedná opravdu o slaďoučké kakao, nikoliv čokoládu, která bývá nahořklá či nakyslá. Lehkou ale při tom autentickou nahořklost si drží právě lískové oříšky. Hned po oříšcích je v chuti cítit chuť vanilky, či spíše vanilkového krému, který si nese lehké náznaky medových tónů podobně, jako tomu bylo u Fluffy Tobacco.

V chuti je cítit i jemný tabák, který je v kombinaci chutí příjemně nasládlý, není kořenitý ani výrazně dřevitý, snad jen v kombinaci s oříšky velmi lehce, ale při tom příjemně kyselkavý. Tedy jak píše Adam, je to takový dezertní tabák. Je to prostě jemný sladký tabáček, který však v kombinaci s oříšky nepůsobí ani tolik jako profláklá RY4, ale je prostě „svůj“. V některých potazích sice dokáže o něco více vystoupit, ale je na tolik jemný a ve své podstatě příjemný, že to ničemu nevadí.

Kombinace chutí je zde opět perfektně vyladěná, vše do sebe zapadá, nic se v ní netluče, prostě se to Adamovi zase povedlo! Myslím že je jasné, že Hazelnut Tobacco bude silným konkurentem pro Fluffy Tobacco, protože své si v něm najdou jak příznivci tabákovek, i když se nejedná o těžkou tabákovku, tak příznivci dezertových příchutí, protože tabák zde spíše dokresluje chuť. I já, který tabákovkám zrovna dvakrát neholduji, jsem neměl problém mít Hazelnut Tobacco v tanku celý den a spokojeně si bafat. Prostě tak trochu klame jménem.

Takže podtrženo sečteno, povedená příchuť pro příznivce tabáků i dezertů, která je rozhodně vhodná na celodenní vaping. Jen pro některé možná bude trochu sladší a hutnější, tedy ke kafi nebo jen tak na chuť. A byť jsem v momentě kdy mi Hazelnut Tobacco dorazilo nevěděl, co mám od příchuti čekat, byl jsem velmi mile překvapen.

No a pokud bude Adam pokračovat v tomhle vzestupném trendu, mnohým brzo možná nebude stačit bodovací škála.

Adam’s Vape Hazelnut Tobacco dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Hazelnut Tobacco do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.