Augvape VX200 Kit s Jewel Tankem – Vidím velký špatný [RECENZE]

Augvape VX200 je prozatím asi nejlehčím gripem, co se mi dostal do spárů, bude i nejlepším? A jak je na tom Jewel, jednorázový subohm clearomizér? A co na to Jan Tleskač?

Jasně, Tleskačovi je po tom prd, ale mně ne. Proto se podíváme důkladně na tenhle lehounkej kit, který se ke mě dostal od našeho šéfredaktora Michala.

Balení
Svrchní obal v podobě „rukávu“, který na sobě má (skoro) všechny důležité informace, v sobě ukrývá ne jednu, ale hnedle dvě krabice. V první se nachází samotný mod + manuál a nabíjecí MicroUSB kablík. A v krabici druhé jsou pak tři jednorázové clearomizéry Jewel v různých barvách, vy sice na obrázcích uvidíte jen dva (čirý mám v práci, a tedy nebyl aktuálně přítomen), ale jsou skutečně tři.

Grip
Samotný grip je vyroben z větší části z ABS plastu, zbytek je pak kov. Díky použití plastu má zařízení váhu jen 67 g (výrobce uvádí 65 g, ale možná mi jen kecá váha). Závit 510 je umístěn hezky ve středu gripu a bez přesahu pojme atík o průměru 29 mm. Závit je celkem hluboký a dobře odpružený.
Spodek gipu si pro sebe zabraly ventilační otvory. Na čelní straně pak nalezneme velký barevný displej a pod ním + a – tlačítka a MicroUSB konektor. Na bocích pak najdeme Fire tlačítko a nápis Augvape. Zadní stranu gripu si pro sebe zabrala dvířka prostoru pro dvě baterie typu 18650, která drží na dvou poměrně silných magnetech. Toť tak nějak vše…

Co se týká funkcí tak zde nalezneme klasický Power režim, TC-SS/Ni200/TI a také TCR režim.
K power režimu nemám výhrady, naopak k TC jich je dost.
Funkčnost TC je tu značně omezena nemožností nastavit si výkon který chci poslat do spirálky. Celé TC se odvíjí od nastavené teploty, tedy čím vyšší teplota, tím vyšší výkon si grip nastaví. Pro mě absolutně nedostačující. Do buildu, který provozuji běžně kolem 70-80 W, mi při nastavené teplotě 230 stupňů Celsia posílal kolem 30-35 W a to je přátelé hodně smutný. Na samotný test TC se suchou vatou se podíváme o kousek níž.

Displej je vcelku přehledný a je možné zvolit několik barevných témat, která si bohužel, kvůli nízkému jasu displeje, který nejde zvýšit, moc nevychutnáte.

Tělo gripu má tendenci jemně povrzávat, což se mi moc nelíbí.
A co mě vyloženě naštvalo, bylo to, že se uvolnil závit 510 a začal se lehce protáčet zhruba o 1/8 otáčky. Bohužel se mi nepodařilo dostat k jeho uložení, abych jej nějak uchytil… Body dolů, tohle fakt neberu.

Co se týká elektroniky, tak se výrobce chlubí její jednoduchostí, a tedy i lepším battery managementem. Nevím, co je na tom pravdy, ale celkově žádná hitparáda. Nicméně jsem člověk, který když vidí prázdné baterky, tak je nabije a neřeší, jestli dal 200 nebo 800 potažení.

Clearomizer
Jewel.. klenot… no nevím, designem alá vybroušený drahokam možná, funkčností a podáním chuti už ani moc ne.
Clear sám o sobě je jednoduchý, jediné, co na něm naleznete, je otvor pro plnění a uzávěr přívodu vzduchu.
Plnicí otvor je uzavřen silikonovou zátkou, která se mi chytá o chlup líp než ta, která byla na Vzone Preco tanku.
Plní se snadno a díky 3ml obsahu a velké spotřebě poměrně často. Bohužel, tank občas proslintá do airflow, doporučuji tedy zavřít přívod vzduchu před plněním. Pokud používate, stejně jako já, liquidy 50/50, bude se vám hodit i nějaký ten kapesníček na utření oblitého gripu. S liquidem 70/30 VG/PG už tyhle problémy nebyly.
Potah je na můj vkus poněkud hlučnější. Když jsem potáhl poprvé, docela jsem se zděsil, pak jsem si zvykl. Odpařovací element je zde mesh, k němuž je liquid dopravován vatou, je tedy dobré hlídat si hladinu liquidu v tanku, protože tohle spojení umí vykouzlit tak krásný Dry-hit, že budete ještě hodinu vykašlávat brikety. Zároveň je to spojení, které umí výborně podat chuť. Tedy… mělo by… ono tu tomu tak bohužel není. I po zajetí je chuť celkově nevýrazná a poměrně plochá.

TEST TC
Konečně se dostáváme k testu TC. Jako vždy jsem zvolil build z nerezi 316L, nastavil svých 230 stupňů a výkon na maximum…. ehm… no, tak prý ne… prý si to výkon určí samo a nemám do toho gripu přemoudřele kecat…
Odpor si grip načetl správně, tedy 0,56 Ohmu. Od pohledu se mi nezdál nastavený výkon ale dobře, když do toho nemůžu kecat, tak musím důvěřovat elektronice. Každopádně se řídím heslem „Důvěřuj, ale prověřuj!“.Tak, test TC na nerezi máme za sebou (což ostatně i vata…) a nezbývá než se vrhnout na…

Zhodnocení gripu
+ nízká váha
+ hezký design
+ zobrazení úrovně nabití každé baterie zvlášť
+ intuitivní menu
+ příjemně tuhá tlačítka

– vrzající tělo
– uvolnivší se kontakt 510
– nízký jas displeje
– nemožnost nastavit výkon v TC
– další plasty navíc (takže je pak koukejte zrecyklovat a ne hodit do směsného odpadu!!!)
– TC funkční asi jako prostata sto let mrtvého prostatika – tedy absolutně nefunkční (bezurážky 🙂 )

Zhodnocení clearu
+ nízká váha
+ díky váze ideální na pěší túry, kdy člověk cítí každý gram navíc
+ celkem velký plnicí otvor
+ nemá problémy se zkraty (viz Preco)

– chuťově dost nezáživný
– další plasty, takže recyklovat!
– nevyužitý potenciál meshe místo spirálkySlovo závěrem
Grip je to fajn, co se týká designu, dobře se drží, je lehounký, ale bohužel, to je tak vše, co na něm shledávám pozitivním. Totální selhání v testu TC, vrzání, při běžném venkovním světle mizerně čitelný displej, nemožnost nastavit výkon v TC… prostě průser odshora až dolů
Clearomizér taky nějak extra nepotěšil, ale účel splnil, neb nikotin do oběhu dostal.

Za sebe říkám: pryč od toho.