Craftman’s Christmas Edition – Christmas Latte [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na třetí a ve své podstatě poslední kousek z limitované edice Craftman’s Christmas Edition, tedy vánoční limitované edice od TI Juice. Tím kouskem je Christmas Latte a jak název napovídá, jedná se o kávovou příchuť.

Popis výrobce zní následovně: „Lahodný šálek kávy, který je vyladěn na notu Vánoc s dotekem jemného bourbonu snoubeného s lahodným likérem s jemností custardu a to celé ozdobené šlehačkou „.

U Christmas Latte je hned od začátku zcela jasně kávová příchuť a napovídá tomu i typická barva. Hned při prvním potahu je cítit věrná, správně hořká chuť silné kávy. Ta má i lehký „připálený“ náznak, který ji dodává na věrnosti a za mě není na škodu. Spíše než k latte bych tuto chuť přirovnal k espressu.

Pod chutí kávy se při dalších potazích začíná objevovat výrazná chuť bourbonu, která však nijak nepřebíjí chuť kávy a doplňuje ji. Chuť velmi decentně doplňuje i lehce krémová chuť s nenápadným náznakem vanilky, která sílu kávy a bourbonu zjemňuje a celku dodává velmi decentní, sladkou tečku.

Očekával jsem sice trochu krémovější chuť, ale s odležením se celková chuť Christmas Latte zjemnila. Moc kávových příchutí jsem v poslední době neměl možnost ochutnat, ale většinou byly poněkud mdlé a nevýrazné. V tomto případě je chuť tak akorát výrazná, není zbytečně sladká a pro ty, kteří mají rádi kávu, by mohla být dobrou volbou. Tedy pokud nemáte raději v kávě více mléka (resp. mléko dochucené kávou ?).

Jen ještě jedno drobné upozornění: Christmas Latte má pro kávové aroma typickou velmi tmavou barvu a je trochu náročnější pro spirálky a vatu. Zároveň má tendenci v atomizéru dochuť kávy zůstat i po pár tancích jiného liquidu, ale tuhle vlastnost mají mnohé příchutě.

Craftman’s Christmas Edition – Christmas Latte dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 15 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce 5-7 dní, já doporučuji alespoň 10 dní.

Za zaslání Christmas Latte a celé edice Craftman’s Christmas Edition do recenze děkujeme TI Juice, u kterých jej můžete zakoupit, celou limitku pak zde.