TI Juice Tropical Infusions – Lychee Melon [Recenze]

V předchozí recenzi jsme si představili první kousek z nové letní řady Tropical Infusions od TI Juice, která se hlásí s nadcházejícím létem. Dnes se podíváme na druhý kousek s tropickým liči a vodním melounem. Pojďme se na Lychee Melon podívat blíže.

Podle popisu je Lychee Melon “osvěžující chuť liči spolu s vodním melounem s dotekem červených bobulí.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Rozebrání příchuti je v případě Lychee Melon poměrně jednoduché. Dominantou v chuti je tropické liči. To je skutečně věrné a chutné, prostě jako když si koupíte liči v obchodě (jedno jestli čerstvé nebo kompot, rozdíl je minimální). Jeho chuť působí šťavnatě, tropicky, prostě letně.

Pod chutí liči se pak objevuje chuť vodního melounu. Ta má, jak už je pro takové příchutě typické, lehce žvýkačkový nádech, při tom si ale drží svůj ovocný, lehce šťavnatý tón. I v tomto případě předpokládám, že slouží především k doslazení chuti a jejímu zjemnění. Chuť liči ale doplňuje příjemně.

Co však v chuti necítím, jsou v popisu zmíněné červené bobule, možná snad jen náznak kyselejšího červeného rybízu.

I v případě Lychee Melon jsem se setkal s výraznou sladkostí a tak mi to nedalo, a kromě RDA, na kterém většinou ovocné příchutě vapuji, jsem zkusil příchuť i v tanku, konkrétně v Aromamizeru Supreme V2. Zde už sladkost není tak výrazná, chuť je celkově jemnější a příjemná. Příchutě tak budou spíše lepší volbou do tanku, než do kapáku.

Chuťově není Lychee Melon vysloveně svěží, přesto ale „šťavnatá“ a svým tropickým nádechem navozuje letní náladu. Stejně jako u Cherry Orange jsem i zde mile potěšen a můžu říct, že tahle řada (alespoň podle prvních dvou kousků) se TI Juice povedla. A to i bez přidané koolady.

TI Juice Tropical Infusions Lychee Melon dostanete v 60ml lahvičce s 12 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Doporučená doba odležení jsou 3 dny.

Tropical Infusions můžete sehnat přímo u TI Juice na eshopu.

Děkujeme TI Juice za zaslání příchutě do recenze.