Vapefly Horus RTA [Recenze]

Do rukou se mi dostal atomizér od Vapefly, malý, kompaktní, s příjemným podáním chuti

Základní parametry:

  • průměr 25 mm
  • kapacita 4 ml
  • single coil
Kombinace náústku z Horuse nádherně ladí s mechanikou od Wismecu

Balení se dá očekávat ve dvou verzích, jak udává výrobce
1. Běžná verze dostupná většině uživatelů
2. Verze pro země se zavedeným TPD
(totožné balení doplněné o silikonový kroužek, zmenšující kapacitu na 2 ml)

Nám se do redakce dostala běžná verze, tak se pojďme podívat, co najdeme uvnitř balení.

Jak už trochu atomizéry z Vapefly známe, přišel i tento v bílé krabičce v kombinaci s modrým ochranným papírovým obalem. Krabička je jednoduchá, výstižné info, zkrátka nic přeplácaného.

Uvnitř balení najdeme:

  • Atomizér
  • Náhradní sklo
  • Adaptér na 510
  • univerzální šroubovák
  • Imbus
  • Sáček s vatou, Ni80 spirálkami, náhradními červíky a samozřejmě sadou těsnění
Va Vapefly myslí především na spokojenost zákazníka a rozhodně na něm nešetří náhradními díly

Atomizér

Na první pohled malý, kovový, dobře vypadající atomizér. Odstupňovaným topcapem mi připomíná jeden z náústků nejnovějšího Berserkera. Resinový náústek typu 810 je do úst příjemný, ale mám k němu své výhrady, ke kterým se níže vrátím. Na atomizéru pod topcapem najdeme dobře fungující nastavitelný airflow. Protože atomizér je určený na DL, jsou proto i díry airflow větší. Najdeme na něm dvě. Mně osobně vyhovovalo airflow buď na jednu díru, či půlku první díry.

Příjemná je i kapacita atomizéru, a to 4 ml, které chvilku vydrží, a pro lidi, kteří neradi vapují stále to stejné, může být vyhovující.

Co se týče plnění atomizéru, je velmi jednoduché, stačí odšroubovat topcap a naplnit jedním ze dvou plnicích otvorů, které jsou dostatečně velké pro plnění, ať už kapátkem či větší lahvičkou.

Na recenzi se mi dostala verze gunmetal s oranžovým náústkem, v kombinaci např s WISMEC Reuleaux RX Machina vypadá velmi dobře. Konstrukce těla mi připomněla lehce Taifun GT3, což může být velmi zajímavé a nevšední na pohled. Na to, že má atomizér do průměru 25 mm, to není žádný obr a je velikostně velmi příjemný.

Konstrukce atomizéru zaručuje jednoduché plnění
Pro někoho nižší odpor, pro mě ideální wattáž na DL

Základna a buildování

Základna je, jak už jsem psal, pouze na jednu spirálku. Je prostorná a tak není problém do ní dát víceméně jakýkoliv build. V mém případě to byl nerez fused clapton.

Přívod vzduchu na spirálku je jak z boku, tak ze spodu, jedná se o tzv. „b“ airflow system. Samotná základna je pozlacená, s piny na červíky, které je možné utáhnout plochým univerzálním šroubovákem. Piny pro nožičky spirálek jsou akurátně velké, a tak snadno osaditelné jak spirálkami s kulatými, tak i plochými nožičkami.

Osazení vatou také není vůbec složité, naopak bych řekl pro motacího začátečníka ideální. Široké kanálky se tedy dají využít pro všechny druhy vaty, což mne potěšilo.

Další z věcí, které mě na základně potěšily, byl „bazének,“ který můžeme vidět u kapacích atomizérů. Jeho smysl je především k našroubování základny k tělu atomizéru, nicméně se do něj vejde obrovské množství vaty, což je z mého hlediska jedině plus.

Prostorné piny pro všechny druhy spirálek
A kdo by neměl rád trochu těch barev čerstvého buildu

Funkčnost

Obecně funguje atomizér velice dobře. Skvěle zásobuje liquidem, člověk si může nastavit airflow dle nálady a produkované množství páry je lepší než dobré. Chuťové podání je velmi dobré. Na Horusu jsem zkoušel hned několik liquidů, ale po nejdelší dobu testování v něm byl well baked odleželý už delší dobu. Chutě vynikly tak, jak měly, a vše chuťově ladilo skoro do posledního detailu. Občas tam převládala právě ovocná složka liquidu, ale já byl s chutí spokojen a to je pro mě to důležité. Nicméně, na atomizéru mě mrzí pár věcí. První je, že při plně otevřeném airflow dochází ke vzlínání kondenzátu po kotelně až k náústku a následně do úst, to je velmi nepříjemné. Tato chyba může být dána buď konstrukčně nebo náústkem. Druhou věcí je absence juiceflow. Při přenášení v nepravidelné poloze může dojít k neplechám a protečení. Poslední výtkou je krátkodobé protečení liquidu do úst hned po naplnění. Možná je to tím, že z atomizéru tahám jako kůň, možná ne, každopádně za poslední týden testování jsem nepřišel na způsob, jak tomu předejít bez změny buildu.

Za mě příjemný atík, ale má svoje klady i zápory.

Vapefly Horus RTA do recenze zaslal výrobce Vapefly, kterému tímto děkujeme.