Craftman’s Christmas Edition – Gingerbread Milk [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na druhý kousek z limitované vánoční edice Craftman’s Christmas Edition, kterou si pro nás připravili v TI Juice. A v tomto případě se jedná o opravdu vánoční příchuť. Jak již bylo zmíněno, celou limitovanou edici je možné koupit pohromadě v jednom boxu, ve kterém navíc jako dáreček najdete jednu příchuť, která nejde koupit samostatně. Pojďme tedy na to.

Popis výrobce zní následovně: „Křehký perníček, který si namáčíte do sklenky teplého mléka, které je šmrnclé trochou custardu při sledování oblíbeného Vánočního filmu.

Než se pustíme do recenze, připomeňme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Z počátku jsem se trochu obával, zda se nebude jednat o další „perníčkovou“ příchuť, jejíž chuť brzy přehluší skořice. V tomto případě jsem byl ale mile překvapen.

Základ zde tvoří velmi příjemná chuť perníčků, respektive zázvorek. V té je cítit náznak klasického perníkového koření, ale zároveň v některých potazích vyniká příjemná chuť zázvoru, která klasické perníkové příchuti dodává onen vánoční nádech.

Chuť je zjemněna složkou, která dává celku nádech toho co popisuje výrobce, tedy jako když si perníček namočíte do teplého mléka. V chuti není cítit vysloveně mléko, ale působí zde jako zjemnění a „zvláčnění“ perníčku. Díky tomu zároveň chuť není přebita kořením či zázvorem, jak tomu mnohdy u těchto příchutí bývá. Jen tedy, podobně jako u některých kousků Craftman’s Custard, v chuti úplně nerozpoznávám ani náznak custardu.

Osobně jsem rád, že v chuti není přítomna skořice, která má ve většině případů tendenci přebít všechny ostatní chutě a hořknout. Jistou zemitost zde místo toho dodává lehká chuť zázvoru, která ale pouze dokresluje chuť perníčku. A díky kombinaci perníkového koření se zároveň nejedná o žádnou tuctovku. Chuť není přeslazená, je tak akorát a do těchto chladných dnů klidně vhodná i na celodenní vaping.

Takže pokud hledáte nějakou příchuť pro navození vánoční atmosféry, Gingerbread Milk by neměl uniknout vaší pozornosti. Za mě je to jednoznačně favorit této řady.

Craftman’s Christmas Edition – Gingerbread Milk dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 15 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce 5-7 dní.

Za zaslání Gingerbread Milk a celé edice Craftman’s Christmas Edition do recenze děkujeme TI Juice, u kterých jej můžete zakoupit, celou limitku pak zde.