IPHA Zing Pod Kit [Recenze]

Již druhý výrobek v řadě od čínské firmy IPHA. Velmi malý. Příjemná chuť, ale pár nedostatků. Pojďme na něj mrknout.

Základní informace

  • kapacita baterie 350 mAh
  • objem cartrige 2 ml
  • odpor cartrige 0.8 Ohm

Balení

Uvnitř balení najdeme samotný POD, nabíjecí micro USB kabel, uživatelský manuál a cartridge

Vzhled a užívání

Co se týče vzhledu PODu, mně přijde líbivý. Na čelní straně najdeme zhruba v polovině notifikační diodu, ke které se ještě později dostaneme. Dále zde vidíme gravírovaný nápis IPHA, který působí vcelku pěkným a elegantním dojmem, hrany jsou broušené, z lesklého hliníku bez barevné úpravy. Tím že jsou hrany broušené, ale zároveň po přejetí prstem dávají ostrý pocit, zvýrazňují celkovou barvu PODu a dodávají na elegantním vzhledu. Na těchto broušených hranách najdeme v každém boku jednu airflow díru, jež je také propojená s automatickým spínáním. Na zadní straně už jsou vygravírovány pouze ochranné známky. Na spodní straně najdeme USB vstup na dobíjení.

Co se týče používání, disponuje Zing několika elektronickými ochranami. Ať už proti přepětí, podbití, zkratu, či ochranu proti dryhitu. K tomu se vrátím ve finálním hodnocení. Teď jen prozradím že nefunguje.

Při testování tohotu PODu, a že to nebyla krátká doba, jsem zjistil hned několik věcí. Vkládání a plnění cartridge je naprosto jednoduché a zvládne to i naprostý laik. Kapacita 2 ml pro mě stačila prakticky na 4 hodiny s nepravidelným potahováním. Během dvoutýdenního testování jsem měl k dispozici Blue baron z řady Emporio. Chutě vynikaly přesně tak, jak měly. Nikotin fungoval krásně, jak měl. Při doplnění stačilo cartridge pouze vytáhnout a doplnit spodem, s odpočinkem na 5 minut, aby vata absorbovala liquid.

Nabíjení. Za půl hodinky nabito a baterka mi vydržela celý den v práci.

Finální zhodnocení

Teď k finálnímu hodnocení. Nutno zmínit, že tohle je opravdu reálná náhrada za cigarety. Vždy jsem se bál do práce tahat veškeré tanky a mody. Prostě mi bylo líto je zničit. Druhou věcí byla váha. On totiž takový skladník, který má kapsy plné nožů, lihovek a všeho možného nářadí, nemůže mít nic těžkého. Pokud si teda nechce tahat kalhoty od kolen každých pět minut. Co se týče zařízení, řekl bych, že se firmě IPHA opravdu povedlo. Bohužel, jsem nucen vypíchnout i pár nedostatků. První věc je ta, že 0.8 Ohm je při zmiňovaném výstupním výkonu 7-10 W krásné MTL. Přijde mi tedy zbytečné dělat obě airflow díry tak moc vzdušné, proto jsem byl nucen použít domácí „vylepšovák“

Druhou věcí je úžasná ochrana před dryhitem. Zaměstnanci z Ejuice byli naštěstí předvídaví a zabalili mi náhradní cartridge navíc. Zing by měl disponovat ochranou před dryhitem, ale už nikde nezjistíte, jak funguje. Jediné, o čem se výrobce zmiňuje, je notifikační dioda, která bliká červeně, když dochází liquid. Tak buď jsem měl vadný kus, nebo nevím, protože mě prostě nechala po odvapování všeho liquidu bez notifikace tahat suchou vatu. Schválně jsem pro Vás, čtenáře, cartridge rozdělal do posledního dílku, abyste viděli, jak to vypadá po týdnu používání. Nejedná se o nic jiného, než o klasický námot z jednoduchého drátu.

Po dvoutýdenním testování mi jedna cartridge vydržela týden a ta druhá až doteď (aktuálně druhý týden). Při ceně 79,- Kč za cartridge u Ejuice jde spíše o lidovou cenu, a proto si myslím, že to je finančně pro začátečníka absolutně nenáročné.

Ve finále bych rád poděkoval našemu šéfredaktorovi Michalovi, protože díky němu a tomuhle PODu jsem přestal po 7 letech kouřit klasické cigarety.

Za mě je IPHA Zing jeden z potenciálních starter kitů pro každého začínající vapera či kuřáka, který vážně nezklame.  Za POD do recenze děkujeme eJuice.cz.