Alpha Origins – Cinnamon Buns [Recenze]

Dnes se podíváme na druhý kousek z nové řady aromat od výrobce Alpha Origins, která se na náš trh dostala díky TI Juice. Jeho jméno je Cinnamon Buns a svojí skořicovou chutí je jako dělaný na zimu.

Popis výrobce zní následovně:  Fenomenální zákuskový zážitek, skořicový šnek, kde každá vrstva je poctivě naplněná skořicí a to celé zalité tlustou vrstvou krémové polevy.

Než začneme, připomeneme si klasické:  Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Dle názvu jde tedy o skořicové pečivo, které u nás v té americké podobě nemáme, ale v podstatě se jedná o skořicového šneka s cukrovokrémovou polevou.

Prim v této chuti hraje skořice, která spíše než skořicový cukr připomíná spíše skořici v čisté podobě, tedy s oním lehkým kořeněným dřevitým nádechem. Pod skořicí se následně klube celkem příjemné těsto, které jako by bylo pečeno téměř dokřupava.

Na konci se pak lehce projevuje krémová chuť polevy, která chuť uzavírá. Nutno ale podotknout, že s každým potahem je chuť trochu jiná a jinak se projevují různé složky.

Celkově chuť není nijak přeslazená, je jemná a minimálně v zimě je vhodná na celodenní vaping. Těsto i krémovost polevy by mohly rozhodně být výraznější, ale i tak není celkový mix vůbec špatný. Rozhodně lépe než z kapáku chutná AO Cinnamon Buns z tanku, kde se projeví všechny složky, v kapáku převažuje spíše skořice. Upřímně jsem od Cinnamon Buns čekal mnohem více a do svého výběru jej spíše nezařadím.

Stejně jako u předchozí recenze, i zde zopakuji že po namíchání je třeba mix nechat alespoň týden zaležet. Zde na to navíc kladu důraz, jelikož použitá skořice potřebuje alespoň týden, spíše dva, aby „dozrála“. Dříve než týden po namíchání má totiž spíše zemitou chuť a někdo by mohl mít chuť Cinnamon Buns rovnou hodit do koše. Nedělejte to, opravdu počkejte.

Cinnamon Buns dostanete v 60ml lahvičce s 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem (doporučené poměry PG/VG najdete na lahvičce). Dle doporučení výrobce i mého nechte výsledný mix alespoň týden zaležet..

Děkujeme TI Juice za zaslání řady Alpha Origins do recenze!