Vandy Vape BSKR S Kit [Recenze]

Firmu Vandy Vape asi nemusím představovat. Ať Vás napadne nějaké druhy zařízení pro vaping, s největší pravděpodobností tam bude něco od nich. Od RDA přes MTL RTA až po jedny z prvních budget squonk modů, prostě skoro všechno.

Dnes se ale podíváme na začátečnický set s návem BSKR S Kit. Jak už název napovídá, tak jde o menší verzi stejnojmenné elektronické cigarety. No, menší. Co ztratila na výšce, to nabrala na šířce.

Nejdřív se ale koukneme na balení a pak si více řekneme o samotném kitu.

Balení je celkem prosté. Uvnitř najdete samotnou elektronickou cigaretu, dva druhy žhavicích hlav, napájecí kabel, kartičku s podmínkami záruky, naprosto zbytečnou QC kartičku a nakonec i promo kartičku s názvem daného kitu, s jakým youtuberem na tom Vandy dělalo, návod, a tak dále, a tak dále.

Hlavy v balení mají odpor 1.5 Ohmu a 0.7 Ohmu. Baterie s kapacitou 1100 mAh bohatě stačí na celý den v práci, přinejhorším se to holt dá na půl hodiny na nabíječku a jede se dál. Kapacita tanku 2 ml mi nepřišla nijak malá, dokud nemá člověk trochu víc času. Naštěstí horní plnění umožňuje rychle dolít, pomalu i větší laboratorní pipetou, tou obrovskou dírou na plnění.

Co se týče přípravy atomizéru či výměny žhavicí hlavy, tak je to velmi jednoduché. Nejdřív se odšroubuje tank, kdy jednou rukou se chytne přívod vzduchu, druhou tank, a šroubuje se. Žhavicí hlava se našroubuje do “základny“, našroubujete tank zpátky, naplníte a po cca 10 minutách čekání, než se hlava pořádně nasaje, můžete směle vapovat.

Hodně se mi líbí, že je možnost přibalený atomizér vyhodit a našroubovat si tam něco jiného, jelikož mod je vybaven klasickým 510 závitem v centerpinu.

Co stojí určitě za zmínku je výkon baterie. Pokud na tom provozujete něco s odporem nad 1 Ohm, přepne elektronika do Bypassu a zbytek je už Ohmův zákon. Pokud máte námot pod 1 Ohm, tak elektronika do toho nepustí víc, jak 3.3 V.

Indikace stavu baterie je taky velmi jednoduchá. Okolo žhavicího tlačítka svítí i při žhavení dioda, kdy pokud po potahu svítí fialově, baterie je v podstatě nabitá naplno. Modře svítí od cca. 30 % do 70 % a pokud vidíte červenou, doporučil bych vyhledat nejbližší zásuvku.

Samotné žhavicí hlavy jsou poměrně zajímavá záležitost. Na první pohled mají stejné množství vzduchu, ale výkonově je samozřejmě každá úplně jinde. Osobně mi nejvíce sedla 0,7 Ohm žhavicí hlava. 1.5 Ohm mi nepodávala žádnou nebo velmi mizivou chuť a poměrně rychle se spálila. Je ale samozřejmě možné, že ten jeden kus, co jsem měl v balení, prošel QC jen náhodou a už z výroby nebyl nic moc. Zato ta druhá fungovala výborně, cítil jsem tam, co mám za liquid, hezký hit. Za mě mnohem lepší.

Štelování vzduchu je hodně jednoduché. Otáčením AFC ringu lze vzduch pořádně utáhnout, udělat z toho poměrně volné MTL a se všemi dírami mezi těmi krajními je z toho skoro DL atomizér.

Co ale stojí za zmínku je, že jakmile jdete doplnit liquid do tanku, tak sem tam kapička prosákne hlavou, vezme s sebou pětinu tanku a pak se poměrně slušně napijete. To se dělo i se zavřeným vzduchem a v teplotách, kdy VG by se po výdechu dalo v podstatě krájet, takže chyba bude někde v žhavicí hlavě, nebo mi v zimě řídne liquid. Tenhle problém se ale dá vyřešit tak, že se párkrát švihne a přebytečný liquid vyletí do nekonečna a možná i dál. Pak už funguje bez problému.

Jako další věc, které si všimne každý, když poskládá tank dohromady, je malá škvíra mezi tankem a AFC ringem. Ta vzniká díky o-kroužku, který vám nedovolí tank zašroubovat úplně. Je to čistě estetická záležitost, ale některým jedincům to může vadit.

Když to vezmu kolem a kolem, tak jde o velmi povedený set pro začátečníka. Pokročilejší vapery maximálně zaujme možnost výměny atomizéru. Chuť na žhavicích hlavách se samozřejmě nemůže srovnávat s klasickou spirálkou do DIY, ale začátečníkovi na dopravení nikotinu, případně i nějaké te jednodušší příchutě, postačí.

Závěrem bych chtěl poděkovat obchodu Mojeelektronickacigareta.cz za poskytnutí produktu do recenze.