The Vaping Gentlemen Club – The Brewery – Fruity Ipa [Recenze]

Na českou scénu se nám konečně dostala výtečné aromata od prestižních The Vaping Gentlemen Club. Samozřejmě se jedná o italské maceráty, u kterých je potřeba počítat s rychlým špiněním buildu a proto nejsou úplně vhodné pro pody či tovární hlavy.
Tentokrát se jedná o edici Brewery, neboli „pivní“ liquidy.

Oficiální popisek Fruit Ipa aromatu od mistrů TVG:
Fruity NPP ze série Brewery je štědrá kombinace chmele Target , tabáku Virginia a ovoce marakuja . Přináší intenzivní vůni šalvěje a citrusů . Je kořeněná a hořká„.


Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.


První návštěva pivovaru od The Vaping Gentlemens Club mě nenechala dlouho čekat a jakmile se objevila i na našich eshopech edice Brewery, musel jsem si hned jeden kousek vzít na zkoušku, jelikož
málokterý výrobce se pouští do divokých vod experimentů a spojení piva, tabáku a ovoce zní lákavě a zajímavě, o tom žádná.
Tudíž jsem osadil vyčištěný Flash e Vapor 4.5 s kvalitní triple core spirálkou Ni80 3×32+42GA, na 5 otočkách jsem se dostal na 0.7 ohm a při 17 wattech může započít úvodní testování.

Již první potah ve mě vyvolal pocit „čo to ako je?“ – ano, je to neortodoxní kombinace a sám jsem si nedokázal představit spojení piva v liquidu.
První, co se projevilo na mých chuťových pohárcích, bylo samotné „pivo“, respektive chmel. Velmi těžko řeknu zdali je věrně vyzobrazená chuť „Fruity Ipa“, ale rozhodně mohu potvrdit, že chmel je opravdu rázný a věrohodný.
Lehce kořeněný, ukazuje se zde i decentní sladkost a hořkost. Zda jsou tyto chutě spojené právě s Ipou neposoudím, jelikož do kombinace promlouvá i macerát tabáku Virginie, který má sám o sobě sladké tóny.


Ty jsou nejvíce cítit při samotném výdechu ústy: lehká nakyslost, kapka sladkosti zdobená lehkou kouřovitostí a osobně cítím velmi letmo slámovitost, která je známkou právě Virginie.
Dále by v aromatu měla být přítomná marakuja. Nevím, lehká kyselost může pocházet z ní, ale i z Virginie, možná i z chmelu, možná je tu jemný odér broskvové slupky, což by teoreticky mohla být ona.

Nevadí, marakuju nedokážu moc dobře identifikovat, buď je to jenom lehké líznutí a nebo se projeví se zráním, navíc sám si ani nepamatuju kdy jsem jí naposled jako ovoce konzumoval.
Samotný výdech nosem je prostě kotel chmele, kdy se hořkost a kyselost ještě více berou na povrch, daná kyselost je příjemná a občas připomíná slupku s citrónu či limety.


Ve výsledku mě aroma překvapilo svojí věrností a intenzitou. Míchal jsem zhruba na 12 % místo doporučených 10 % a po chvilce si člověk zvykne a ocení tak chuť věrného citrusového, nahořklého chmele s koncovkou Virginie.

Otázkou je, k čemu si tento kousek dát? S pivem se bude přebíjet a s kávou to taky nebude ideální kombinace, takže se mi nabízí dobrá whiskey či rum, nebo k letnímu nealkoholickému nápoji. Takže za mě dobrá práce Gentlemeni!

The Vaping Gentlemans Brewery Fruity Ipa dostanete v 11ml lahvičce, která obsahuje 11 ml aromatu a etiku na vaší lahvičku (není součástí). Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, jsou 3 dny.