Aromamizer Plus V2 RDTA by Steam Crave [Recenze]

Jsem rád, že existují výrobci, kteří se sice občas pustí do experimentů, ale stále zůstávají věrni odkazu produktu, který jim udělal jméno. Takovou firmou je zřejmě Steam Crave a tím produktem jsou jejich Aromamizery. Už se budu nudně opakovat, ale musím to říci. Aromamizery jsou pro mě vaperským Svatým Grálem a vždycky s napětím očekávám, s jakou inovací zase přijdou a zda si udrží tu laťku stejně vysoko, jak ji hned s prvním Aromamizerem nastavili.
O tom, že mám doma téměř kompletní sbírku Aromamizerů, jsem se už také zmiňoval mnohokrát, i o tom, jak mě mrzí, že ty dva chybějící kousky už asi neseženu. Ale to jde o RDA atomizéry. RDTA mám všechny. Omlouvám se, ale občas se pochlubit musím. 😀

Když jsem zaregistroval, že se Steam Crave po Glazech a experimentech s hybridním LITE RTA vrací ke své vlajkové lodi, fakt jsem se nemohl dočkat, s čím přijdou, a ohlášenou druhou verzi mého nad vše oblíbeného PLUSka jsem vyhlížel s velkým napětím a popravdě, po experimentu s LITE RTA a MTL i s určitými obavami. Naštěstí jsem se obával zbytečně.

Tak dost úvodních plků a rovnýma nohama do recenze.

Že Steam Crave balí své produkty v rámci corporate identity do černých kartonových krabiček s chlopní na magnet, asi není potřeba se moc rozepisovat. Stejně jako o vybavení krabičky, kde krom klasické samolepky a vlastního atomizéru najdete kompletní servis pack. U Aromamizeru PLUS V2 RDTA je ale nutné zmínit, že krom obvyklých věcí se v krabičce nachází pomůcka k osazení mesh základny – mimochodem dokonalá ve své jednoduchosti – kanthalový mesh, tedy mesh, zapomeňte na klasickou meshovou tkaninu, tady jde o perforovaný jemný plíšek, který v prstech velice snadno zlomíte. O tom, proč Steam Crave nepoužili klasickou mesh tkaninu, později.
Dále v krabičce najdete vložku na zmenšení průměru komínu a expandér na zvětšení objemu tanku. Jo, a málem bych zapomněl i na vatu pro osazení meshové základny, která je také součástí výbavy balení spolu s velocity základnou a základnou pro sériové buildy.

Aromamizer PLUS V2 RDTA má v základu objem něco kolem 8 ml. Nelekněte se při prvním plnění a otevření juice flow, že vám půlka objemu tanku zmizí ve spodní části atomizéru. To není chyba, ale vlastnost vycházející z designu všech Aromamizerů od Supreme RDTA. Jen PLUS V2 už nemá ve spodní části žádné profilování a tím se pod základnu toho liquidu vejde o poznání více. Je v tom i určitá výhoda. Když už v tanku nevidíte liquid, nemusíte se bát dryhitu a pohodlně doplníte tank s jistotou, že neokusíte chuť vaty v její surové podobě. Pro řidiče je to i výhoda v tom, že bez nervozity z obav z dryhitu to s těmi téměř 4 ml v základně zvládnou na nejbližší parkovací místo kde mohou tank pohodlně doplnit a nemusí to riskovat za jízdy. A netvrďte mi, že jste to nikdo nikdy nedělal. Teď už nemusíte. 😀

Steam Crave naštěstí u své vlajkové lodi nijak neexperimentoval s designem kotelny Aromamizeru PLUS V2 RDTA. Sice přidali jeden řádek otvorů air flow, ale to vůbec není na škodu vzhledem k meshové základně. Stále tak jde o atomizér s velice volným a otevřeným air flow pro plnohodnotné DL se kterým se musíte v nevaperské společnosti krotit. Místnost o 60 metrech krychlových zamlžíte bez větší snahy během pár potahů. Jde o stále stejně výkonný atomizér, a tak i o jeden z mála tanků, který můžete využít pro Cloud Chasing a triky. Jen se v takovém případě musíte rozloučit s jednou z největších deviz Aromamizerů, a tou je precizní podání chuti.
Juice flow Aromamizeru PLUS V2 RDTA je dobře regulovatelné a schopné podávat i čisté VG. Jeho design se změnil – k lepšímu – a je nyní nad air flow a dle mého soudu při úplném zavření těsní lépe než u PLUS V1. Navíc je možné jej rozložit, což je velká výhoda, když se snažíte z atomizéru dostat liquid který vám nechutná. Aromamizer PLUS V2 RDTA se tak dá nyní bez větších problému rozložit na jednotlivé části bez použití jakéhokoli násilí.

Na fotografiích vidíte, z kolika částí se Aromamizer PLUS V2 RDTA skládá, a to včetně mesh základny a expandéru. Tedy v sestavě, v jaké jej budete nejspíš používat nejčastěji.

V sestavě chybí jen vložka do komínu, kterou jsem při testování použil až později.

A teď už k vlastnímu buildování a k tomu, jak se s nejrůznějšími buildy Aromamizer PLUS V2 RDTA chová. Nebudu psát o buildech do velocity decku a sériové základny. To jsem už popisoval u PLUS V1 a dalších Aromamizerů. Jde o standardní decky, u kterých vás nečeká žádné překvapení, a které splní vše, co od Aromamizeru PLUS čekáte. A to včetně mých buildů, které Steam Crave ve svých atomizérech nevidí rádi. I u buildu s nutností tlačit jej výkonem nad 100 W se chová standardně a měl jsem pocit, že díky novému designu juice flow je i osazování vatou jednodušší a stíhá zásobit i v případech, kdy u PLUS V1 bylo nutné dát vatě – a to i Bacon Cotton Prime – čas, aby dotáhla liquid i do středu opravdu mohutné spirálky. Aromamizer PLUS V2 RDTA tohle zvládá podle mého soudu lépe.
Chuťové podání je u těchto dvou základen přesně takové, jaké od Aromamizeru firmy Steam Crave očekáváte. Pro ty, kteří znají PLUS V1 tedy už nepůjde o žádný WOW efekt, ale uznalé pokývání hlavou, protože tady jsme doma a dostává se nám přesně toho, co očekáváme. Za mě jde o pořádně velké a významné plus.

Takže co ta mesh základna? Na tu jsem se těšil nejvíc. Po několika experimentech s mesh atomizéry jsem byl sice hodně rezervovaný, ale věřil jsem, že se s tímhle prevítem – mám na mysli právě mesh 😀 – popasují po svém a že to nebude obvyklý propadák.
A nemýlil jsem se. Opět se Steam Crave povedlo, u mě, který zná všechny jejich Aromamizery, vy onen kýžený WOW efekt, kdy prostě vykulíte oči a na tváři vám vyroste rohlík který by nasytil průměrnou vesnici v nejchudší oblasti na Zemi. První mesh atomizér, navíc tank, který nejen že lze používat a věřím, že Aromamizer PLUS V2 RDTA budete používat hlavně s mesh základnou. A nebyl bych to Falkor, abych nešťoural, proč tomu tak je právě u Aromamizeru PLUS V2 RDTA a u jiných mesh atomizérů ne.
Najednou ten řádek děr v air flow dává smysl. Stejně jako otevřenější a průchodnější juice flow. A hlavně, celé kouzlo je právě v tom tenkém a jemně perforovaném plíšku, takže odpadá nestálost odporu meshové tkaniny. A dokonce jsem i já, známý odpůrce nerezi v buildu, schopen používat takový mesh i v nerezi bez toho, abych cítil v ústech pachuť krve. Otevřenější juice flow stíhá zásobovat i to velké množství vaty pod meshí a dostává se vám kontinuálně obrovská porce páry s plnou, dokonalou chutí. Prostě zase WOW v podání produktu od Steam Crave. Díky hoši.

A jak se taková základna osazuje, když nemá ono známé a problematické dotahování vaty k meshi? Kupodivu jde o celkem stupidně jednoduchou operaci. Mesh plíšek jednoduše ohnete přes plný profil tyčky z výbavy v krabičce, vložíte jej do postů dotahovaných obyčejným křížovým šroubkem, podepřete seříznutou částí té tyčky – opravdu to udělejte, nebo si mesh plíšek snadno rozlomíte – a dotáhnete šroubky. Nemusíte ani nijak velkou silou. Mesh plíšek má plné, neperforované konce, takže v postech drží opravdu pevně. No a prostě protáhnete přiloženou vatu pod obloukem meshe a zastřihnete a zasunete do kanálků juice flow. A nemusíte se bát, že by jí bylo moc. Tyhle kanálky tak snadno neucpete. Ta-dá je osazeno. Jak píši, stupidně jednoduché.

Ale abych jen nechválil. Pokud v mesh decku použijete klasickou mesh tkaninu, stane se rázem i z Aromamizeru PLUS V2 RDTA obyčejný a mizerný mesh atomizér, protože na takové použití mesh tkaniny dosud neumí žádný mod reagovat a kompenzovat její nestálost v odporu. Takže buď je pára moc studená, anebo ochutnáváte vatu a těch momentů mezi tím, kdy naplno vychutnáváte chuť liquidu, se vám díky tomu zdá strašně málo. I přes to, že jich je víc než těch dvou extrémů. Klasická mesh tkanina se prostě opravdu hodí jen do genesis atomizérů místo vaty.
Ale s mesh plíškem, je Aromamizer PLUS V2 RDTA opět atomizérem, který chcete. A když jej spojíte do setupu s modem Hadron 220 a přidáte k němu squonk bag, tak i někdo jako já, který squonku moc nefandí, jej rázem vezme na milost a nebrání se jeho používání. Zásobení vaty BF centrpinem je přímo pod meshí a po chvíli ani nemusíte – samozřejmě u nerez meshe – používat TC. Prostě každé 4 potahy zmáčknete pumpičku a nemusíte se bát, že ochutnáte vatu. Nemačkejte ale moc prudce, protože jinak vata nemusí dávku vstříknutou skrz BF pin pojmout a může pak liquid vytékat air flow. Pokud pumpičku stlačíte volně, tak vata liquid pobírá a případné přebytky stečou volně pod základnu, odkud si ji pak zase natáhne. Takže se ani nemusíte bát efektu vytékání liquidu z dlouho stojícího RDA, kdy vata liquid povolí. Tady prostě steče pod základnu. Další výhoda těch téměř 4 ml, které se pod deck vejdou.

Pokud budete mesh deck používat jako já hlavně v konfiguraci s tankem, tak uvítáte v balení přiložený expandér. Ten prostě našroubujete pod víčko plnění tanku bez nutnosti tank rozebírat a víčko s drip tipem 810 našroubujete na něj. Další stupidně jednoduchá operace. Díky Steam Crave. Tohle se vám, chlapci, také moc povedlo.

A pokud jste vlastníkem Aromamizer PLUS RDTA, nota bene s celým sortimentem rozšíření objemu tanku až na 20 ml, tak vás čeká velká porce legrace. Vše, co je nad základnou atomizéru, je totiž zaměnitelné, a tank Aromamizeru PLUS V2 RDTA můžete zvětšit až na cca 28ml objem, což vám dá tank, který určitě vydrží celý den vapování s mesh buildem bez toho, abyste s sebou museli nosit lahvičku pro jeho doplnění. Je to sice obrovská tyč, ale na Hadronu nezvykle stabilní. A i když vypadá srandovně, tak to zase není až taková hrůza jako na kterémkoli jiném modu. ?

Takže si to shrneme.
Steam Crave opět postavili plnohodnotný výkonný atomizér cele navazující na úspěšnou řadu Aromamizerů a opět přišli s něčím, co celou tu řadu oblíbených DL atomizérů opět posouvá o nějaký ten krůček dále. A to i přes to, že by člověk řekl, že to už snad ani nejde. Sice nejde o převratnou změnu – naštěstí ? 😀 – v designu kotelny nebo vůbec konstrukci atomizéru. Jde o drobné – z pohledu uživatele – změny k většímu user friendly stavu, drobnému zlepšení už tak dobře fungujících prvků a jejich lehké upravení pro použití něčeho nového s dalším WOW efektem, který už člověk znající jejich produkci velmi podrobně ani neočekává. Ten, kdo zná Aromamizery, by i chtěl říci:“Kluci neblbněte a držte se toho co opravdu dobře umíte.“ A možná to i nejeden majitel Aromamizerů už i řekl. Steam Crave na tohle naštěstí neslyší, a i když se někdy – pro mě zatím jen jednou, ten LITE RTA jim neodpustím 😀 😀 😀 – nepovede, tak většinou dokáží přijít s něčím novým při čem vaperské srdíčko poskočí v rytmu kankánu. Opakuji, díky, chlapci, díky.

Plusy:
– jako vždy precizní zpracování na jaké jsme u Steam Crave zvyklí.
– mesh základna a její velice jednoduché osazování i díky přiložené pomůcce
– klasické výborné podání chuti, s mesh základnou snad ještě o pár chloupků lepší
– vybavení dodávané v krabičce s atomizérem
– kompatibilita s prvky první verze Aromamizeru PLUS
– žádné nepříjemné překvapení 😀
– a samozřejmě samolepka Steam Crave 😀

Mínusy:
– klasický non user friendly přístup k základně. Majitelé předešlých Aromamizerů si s tím sice umí poradit, ale osazovat volnou základnu atomizéru na modu, kdy juice flow kanálky míří přímo na mod může nejednoho aromamizerového začátečníka odradit. Tady je stále místo co zlepšovat. Způsob, jaký Steam Crave zvolil u Aromamizeru RDTA je prostě to, co Aromamizerům od Supreme RDTA chybí.
– příliš přesné zpracování. Atomizér je dobré před prvním použitím rozebrat a všechny „O“ kroužku máznout liquidem. Jinak je ovládání jak juice, tak air flow hodně tuhé. Také bych uvítal volnější závity na víčku plnění tanku. Takhle se snadno stane, že místo otevření tanku pro jeho naplnění si rozeberete celý tank. Možná by nebylo od věci využít způsobu plnění jako má GLAZ.

A na úplný závěr. Věřím, že jsem zapomněl zmínit spoustu věcí proč si Aromamizer PLUS V2 RDTA pořídit. Ono je to hodně podobné jako první verze. Prostě tenhle atík za to stojí. Pokud nejste skalní MTL vaper, kdy je pro vás představa nastavení modu nad 15 W něčím tak kacířským, že vás to budí ze sna a nebráníte se DL vapingu, tak PLUS V2 si ve vaší výbavě určitě najde místo a je jedno v jaké konfiguraci. Výborně funguje jak v sestavě RDA, tak RTA a vždy se vám odmění za jeho použití plnou a ničím nezkreslenou chutí a bohatou porcí páry. Můžete se změnit na chladící věž Temelína nebo si jen vychutnávat liquid v tanku či squonk bagu. Pokaždé vám má tenhle Aromamizer co nabídnout. Obzvláště s mesh deckem.
Jo a abych nezapomněl na tu korekci komínu, který má už od první verze průměr srovnatelný s ráží .45. Znatelně jej zúží, a přesto nemáte pocit, že by vám bránil volně se přes atomizér nadechnout. V případě, že používáte konfiguraci Aromamizeru PLUS V2 RDTA s mesh deckem a tankem si díky o krapet většímu podtlaku v kotelně zlepšíte zásobení vaty liquidem. A jako malý bonus jím zmenšíte prostor pod drip tipem, kde se ráda tvoří loužička kondenzátu, která ale nijak neznepříjemňuje vapování, protože nemá tendence vám vniknout do úst.