ThunderHead Creations x Mike Vapes – Blaze Solo RTA [Recenze]

Firmu ThunderHead Creations, THC“ si asi nemusíme představovat, jedná se už o známého výrobce, který se rozhodl spolupracovat na vývoji se známým YouTube recenzentem Mike Vapes, kteří vydali řadu Blaze. Ta zahrnuje Blaze Solo RDA, dualcoilový Blaze RTA a novinku Blaze Solo RTA, kterou Vám dnes zrecenzuji.

Specifikace:

  • Průměr: 25 mm (resp.24 mm)
  • Výška: 38,5 mm bez driptipu
  • Kapacita: 3,5 ml / 5,5 ml (s bubble sklem)
  • Driptip: 810
  • Materiály: Nerezová ocel a pyrex sklo
  • Barvy: Gold / SS / Silver black / Blue/Matte black / Gunmetal
  • Základna: Single coil postless
  • Vzduch: Top to bottom

Balení a obsah:

Atomizér Vám přijde v klasické černé krabičce s okénkem. Všechen text na krabičce má holografický efekt, který působí efektně.

V balení se nachází vše potřebné pro první osazení a údržbu atomizéru – náhradní bubble sklo, servisní sáček s O-kroužky, dva červíci s inbusovou hlavou, dva ploché šroubky, dva inbusové klíče různých velikostí, coil trimmer a sáček s dvěma spirálkami a vatou.

Samozřejmostí je taky základní manuál v několika jazycích.

Vzhled

Celkový design atomizéru se nese v duchu šikmých linií, obdobně jako u jeho dualcoilové verze Blaze RTA. Design působí moderně a taky funkčně, jelikož všude, kde s něčím otáčíte, jsou zářezy pro pohodlnější úchop.

Driptip je typu 810, je bez O-kroužků.

Výška driptipu je dostačující, ale bohužel moc pevně nedrží na svém místě. Nehýbe se do stran – „nekloktá“, ale je velmi snadné ho povytáhnout rty.

Zátka plnicího otvoru je na bajonetech, pohodlně se otvírá díky výřezům a otvory jsou dostatečně velké i pro skleněné kapátko.

Vršek atomizéru má na sobě schůdek, tudíž si budete muset dát pozor při výběru vlastního driptipu.

AFC kroužek má na sobě prohlubně, otáčení jde příjemně ztuha.

Spodní část atomizeru má též schůdek, vrchní část má průměr 25 mm, designově ladí s topcapem a spodní je rovná s průměrem 24 mm.

Základna:

Základna má tvar písmene „W“, je oproti ostatním atomizérům řady Blaze zjednodušená, Důležité prvky ale zůstaly všem společné, například postless deck a způsob ofuku spirálky.

Vzduch je vyřešen systémem top to bottom, tedy vzduch je přiváděn shora, veden kanálky na boku vedle kotelny a přiváděn do bočních dírek a spodním podlouhlým otvorem ze dvou stran. Zde vidím u designérů velké rezervy, jistě by nebyl příliš velký problém vymyslet nějaké záslepky na boční dírky, a tak z toho vytvořit variantu atomizéru se spodním ofukem.

Místa na spirálku je tu dost, takže se nemusíte bát při osazovaní hodně masívními spirálkami. Vzduchu pro chlazení bude vždy dostatek, jelikož atomizér je velmi vzdušný, bohužel to má za následek vysokou hlučnost tohoto atomizéru i s napůl otevřeným airflow.

Osazení:

Díky přiloženému coil trimmeru s vyznačenou délkou pro nožičky spirálek je osazení spirálkou velmi rychlé a jednoduché, stačí ustřihnout nožičky na vyznačené délce, vložit do decku, přitáhnout a narovnat ji.

S vatou to je trochu složitější, díky vysoko postaveným ofukům a z toho plynoucí relativně vysoko posazené spirálce potřebujete odměřit fakt dlouhý proužek, aby dosáhla až na dno. S tím se pojí dost významná nevýhoda – jak je bazén posazený hluboko, liquid má dlouhou cestu ke spirálce, a nestíhá se dostatečně a včas zásobovat, obzvlášť u delších a/nebo opakovaných potazích.

Problémy:

Hlavní a zásadní problém jsem popsal o několik řádků výše, vata je napůl suchá po prvním potahu a je nutné prostě čekat, než se zase nasákne, jinak riskujete dryhit. V tomto případě nepomůže ani TC, už v půlce prvního potahu začne indikovat problém a proud prostě vypne.

Druhé velké mínus je podprůměrný chuťový projev, chuť je plochá, málo prokreslená, nevýrazná.

Dalšími věcmi, za které nezíská kladné body je vysoká hlučnost, nepříliš pevně držící náustek a velká spotřeba vaty na osazení.

Závěr:

Od tohoto atomizéru jsem očekával mnohem více. Sice Vám při buildování odpustí téměř všechno a když už to fakt pokazíte, tak vám nevyteče liquid na mód, ale díky řešení airflow se jen se utopí základna.

Designově je celkem povedený, osazení je jednoduché a v balení dostanete vše potřebné, ovšem nevýhod má mnohem více a s větší závažností, proto tento atomizér nemůžu doporučit.