Adam’s Vape True Dessert Series – Dessert Tobacco [Recenze]

Máme tu čtvrtý a tedy poslední kousek z dezertové řady True Dessert Series od Adam’s Vape, která je založena na organických extraktech. I když v dnešní recenzi tak úplně nepůjde dezertovku jako takovou, spíše o kombinaci dezertovky a tabákovky. Nečekejte však nějaký jednoduchý tabák, extrakty, které jsme již potkali v předchozích kouscích, zde totiž doplní tabákový macerát. Ti, kterým tedy sedla řada True Tobacco Series se mají na co těšit.

Popis chuti, který uvádí Adam je následovný: „Ve vůni silný a hutný reálný tabák, který v chuti zjemňuje použití vanilky a skořice. Pro vyvážení chuťového profilu jsem použil smažené grahamové krekry.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Podobně jako u předchozích chutí z této řady, i u Dessert Tobacco platí, že chuť se mění a postupně vyvíjí s tím, čím déle ji máte v tanku.

Zprvu jsem tak při testování v chuti cítil výraznou chuť tabáku, která působila téměř až orientálně a její kořenitost byla ještě podtržena chutí skořicového extraktu. Ten, stejně jako u Custard Pears nepůsobí jako jiná skořicová aromata, ale spíše pomáhá dokreslovat chuť, zde konkrétně tedy podtrhuje chuť tabáku.

Z finálního testování jsem byl trochu zoufalý. Dessert Tobacco jsem měl možnost ochutnat už na srazu v Olomouci, kdy jsem byl z chuti unešený a těšil se tak na testování. Po nalití do tanku však nastoupila výrazná chuť tabáku, která ale dlouho nechtěla ustoupit a na můj vkus už začínala být otravná. Já už hledal co jiného do tanku naliju, že se k Dessert Tobacco vrátím až později. Ale kousnul jsem se a vydržel. A udělal jsem dobře, protože chuť tabáku se postupně zklidnila, uskromnila a dala více vyniknout dalším složkám.

Až po nějakých třech tancích začal orientální nádech tabáku ustupovat a začal přecházet v chuť amerického tabáku, trochu dřevitějšího a méně kořeněného. „Dřevitost“ zde opět podtrhl skořicový extrakt, který ji však svým způsobem i osladil, zároveň však skořice udržela onen kořeněný nádech.

Už od prvních potahů byl v chuti znát náznak jakési krémovosti, která se ale nemohla projevit dokud neustoupil prvotní nával tabákové chuti. Později už se však krémovost True Vanilla extraktu, kterou už jsme měli možnost poznat u předchozích aromat, začala dostávat na povrch a začala tak trochu přebírat otěže, resp. celému mixu dala fazónu.

Minimálně už pak v chuti jsou cítit grahamové krekry, které jsou cítit spíše na výdechu a snaží se udržet chuť spíše na poli dezertovek, než tabákovek.

Přiznám se, že po prvním ochutnání v Olomouci jsem měl směrem k Dessert Tobacco velké očekávání a tak nějak jsem předpokládal, že byť je to chuť plná tabáku, tak ji i tak zařadím mezi své oblíbené příchutě. Bohužel při testování jsem však byl trochu zklamaný. Což o to, výsledná chuť, když si vše sedne je povedená, ale úplně se mi netrefila do noty a ten náběh, respektive vývoj k výsledné chuti byl až moc zdlouhavý, ale to mohlo být i mým buildem, erupcemi na slunci, kdoví čím.

Na jednu stranu jsem ale rád, že jsem si první nalití do tanku nechal až na den psaní recenze, protože jinak bych asi nevydržel do plného rozvinutí chutě a nevěděl bych, co o Dessert Tobacco napsat.

Ti, kterým sedly True Tobacco Series si zde na své určitě přijdou, protože i ten tabák na začátku byl parádní, ne že ne, ale já asi nikdy nebudu natolik příznivcem tabákovek, abych jej ocenil. A pokud chcete něco, co není tak výrazně tabákové, pak je potřeba se kousnout a přečkat první dva-tři tanky, než se chuť srovná, protože pak se teprve dostanete k příjemně krémové chuti s nádechem tabáku.

Ale, chuť je přeci jen subjektivní a zmiňuji to na začátku každé recenze, takže tohle může být čistě můj problém. Pokud se rozhodnete Dessert Tobacco zkusit, určitě se s námi podělte v komentářích jak sedl vám.

Adam’s Vape True Dessert Series Dessert Tobacco dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Dessert Tobacco do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.