TI Juice Cukrárna – Štafetky [Recenze]

Na stole máme třetí kousek z řady TI Juice Cukrárna, která přináší příchutě v podobě oblíbených českých dezertů. Dnes se podíváme na kávový dezert, kterým jsou Štafetky.

I když je název opět vypovídající, i tak si vezmeme popis výrobce, podle kterého se jedná o „Nadýchané těsto, naplněné krémém z kávy a po obou stranách přelité čokoládou„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Byť by se tak někomu mohlo zdát, v tomto případě nepůjde o čistě kávové aroma, i když káva hraje podstatnou část.

Základ tvoří lehké piškotové těsto s lískooříškovým nádechem. Celkem prominentní je v něm právě chuť lískových oříšků, která má svoji typickou hořkost, která však není otravná a dodává chuti šmrnc.

Chuť těsta se pojí s chutí kávového krému. Jak jsem již zmiňoval, zde nečekejte žádnou silnou kávovou chuť, ale opravdu o krém dochucený kávou. Ten je příjemně nadýchaný, dodává však chuti lehkou hutnost, která trochu chybí samotnému těstu. Chvílemi se pak kávový nádech projevuje téměř jako kávový likér s lehce alkoholovým nádechem, nikoliv však otravně lihovým.

Chuť kávové složky se občas tváří, že by mohla působit trochu hutně, což je ale krásně vyváženo lehkostí těsta. Výsledkem je tak lehká, ale při tom chuťově dostatečně výrazná chuť. Někomu by nemusela úplně vyhovovat hořkost lískových oříšků, kterou ještě lehce podtrhuje hořkost kávy, ta je však vyvážena opět lehkostí těsta a především příjemnou krémovostí.

Málem bych opomenul čokoládu. Ta v chuti není nijak prominentní, působí zde však jako takový příjemný dozvuk, který celou chuť doslazuje. Palec nahoru dávám za to, že čokoláda nepůsobí lecitinově ani nakysle, jak ji u některých aromat vnímám.

Z počátku jsem měl ze Štafetek trochu obavu, aby chuť nebyla jen kávová, aby mi vůbec sedla, či aby nebyla příliš hořká. Výsledek je ale příjemný, nadýchaný kávový dezert, který ani po celém dni nepůsobí otravně a dá se tak v klidu vapovat celý den. Zároveň chuť není zbytečně přeslazená, což by jinak zabilo onu zmiňovanou lehkost.
Za mě opět povedená chuť.

TI Juice Cukrárna – Štafekty dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 5 dní zaležet.

Za zaslání řady TI Juice Cukrárna do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!