Wick N Vape Cotton Bacon Prime [Recenze]

Hned z kraje se musím přiznat, že testování téhle vaty mi dalo opravdu zabrat. Hned, když jsem se do testování pustil, mi přišlo na mysl okřídlené zvolání: „Král zemřel. Ať žije Král!“ A neopustilo mě po celou dobu, co jsem se tuhle vatu snažil dostat až za hranice jejích možností. A nutno říci, že se fakt nedala a bránila se jako pravý král. Nekompromisně a udatně. A jestli zvítězila? No, přijít s rozuzlením hned teď, tak nač potom psát recenzi? 

Tak začneme klady.
Cotton Bacon si už od V1 drží standard opravdu výborné vaty pro vapery. Bohužel se ani u V2 nezbavila nepříjemnosti v podobě nasávání veškerých pachů a pachutí, které se kolem ní jen mihly. Takže některým, méně dbalým na čistotu, ve vatě ulpěly pachy z rukou a nástrojů, kterých se pak nějakou dobu nemohli zbavit. V extrémních případech je to stálo i víc jak 3 ml liquidu než ta protivná pachuť zmizela. Několikrát jsem se s tím potýkal sám, když manželka pořídila jiné mýdlo, parfémované, u kterého parfém na rukou zůstával i po opravdu důkladném opláchnutí.
Jiní zase z nepozornosti nechali při vypalování spirálek na stole otevřený paklík, a tím si jinak výbornou vatu znehodnotili právě kontaminací zápachem z vypalování. I tady se přiznám, že ani mě to neminulo, a dvě třetiny paklíku skončily v koupelně jako kosmetická vata pro manželku. Prime už tímto nešvarem netrpí. Nebo alespoň ne tolik, jako předchozí dvě verze. Popravdě se mi ji nepovedlo kontaminovat ani vypalováním spirálek, a to jsem jeden celý proužek držel jen pár centimetrů od pálícího se třetihorního uhlí na spirálkách.
V tomhle momentě bych mohl s testováním skončit a Bacon Prime prohlásit za bezkonkurenčně nejlepší vatu, kterou na trhu najdete. Tohle mi ale nestačí. Nesednu ke klávesnici, dokud testovanou vatu nedotlačím až za její hranice i když občas mi mé plíce vyhrožují, že se odstěhují. A tady se musím přiznat – pozornější si jistě všimli, že ještě pořád píši o kladech  – že to fakt není jednoduché ochutnat dry hit od Prime, a že je k tomu potřeba jistého, velmi specifického umění, které neovládám. 
S naprostým přehledem a bez ztráty jediného chloupku prošla všemi mnou nastraženými pastmi, o kterých se domnívám, že by je mohl builderský elév vytvořit. Šrouboval jsem ji do spirálek tak, že ji pak už nešlo vytáhnout. Udusával v juice flow způsobem, který může napadnout jen mě a barbara Conana, a dry hit nikde. Teprve když jsem všechny prohřešky proti pravidlům s nakládáním s vatou složil v jednom buildu a ještě je podepřel výkonem, který by mě u kterékoli mnou oblíbené vaty okamžitě odměnil pohledem na své plíce na podlaze, se s královskou grácií ozvala, že tohle asi nemohu myslet vážně, ale pořád jsem se nedočkal opravdového dry hitu. A to ani když se mi ji povedlo přepálit uvnitř spirálky. Pořád šlo jen o takové pošimrání, že je něco špatně. Ale pořád ne o takové to klasické:“Vole, co to děláš? Jo ty takhle? Tak tumáš!“. Prostě:“Král zemřel, AŤ ŽIJE KRÁL!“

Jenže co by to bylo za recenzi z mé klávesnice, kdybych nenašel alespoň jeden zápor.
A hledal jsem dlouho. Nakonec jsem si musel jít pro pomoc k dalším uživatelům, kteří mají víc než zběžnou zkušenost s buildy. Tímto ti musím, Espézetka, poděkovat. Pro les jsem neviděl stromy.

Takže zápory.
A hned ten nejvýraznější. Sice chápu, že jde o corporate identity, ale to fakt není možné nějak výrazněji odlišit jednotlivé verze? U V1 a V2 to bylo skoro jedno, stejně se ty dvě verze v ničem extra nelišily, ale Prime by si opravdu zasloužila, aby se nikomu nestalo, že do nákupního košíku místo ní hodí její starší a o poznání horší sestřičku.
A jako druhý zápor je možné uvažovat její konzistenci v balení. Sice mně osobně vůbec nečiní problém oddělit z toho válce potřebné množství vaty do té které spirálky, ale po konzultaci musím připustit, že stále je jednodušší odstřihnout potřebný proužek, než odtrhávat vlákna do plusu či mínusu tak, abych mě nakonec v ruce potřebný váleček vaty. Chápu, že tohle může jednoho celkem dost frustrovat, a raději než procházet tímhle martyriem, sáhne po vyzkoušených kosmetických tampónech z Japonska. A je lhostejné, že Prime je skoro jedno, jestli je jí ve spirálce hodně nebo o trochu míň než by mělo.

Takže co závěrem?
No u mě došlo k tomu, že vedle vat v Top Five a Top Ten je ještě jeden oddíl, a to speciálně pro tuhle vatu. Nenašel jsem totiž, že by při použití v kterémkoli atomizéru měla sebemenší problém, a ač nevěřím na univerzální prostředky, Wick N Vape jeden vyrobili. COTTON BACON PRIME je vpravdě naprosto univerzální vata použitelná v jakémkoli atomizéru, do jakékoli spirálk,y při jakémkoli výkonu. Vždy funguje precizně a s grácií hodnou panovníka. Takže pokud se vám občas stane, že se dopustíte při ukládání vaty drobné chyby, tak s BACON PRIME to nepoznáte.
Je otázkou, jestli je to vlastně dobře, protože sám za sebe mohu říci, že právě to, jak správně uložit vatu v kotelně, jsem se naučil právě díky vatám, které neodpustí ani tu nejmenší chybu. Ale chápu, že je hodně vaperů, kteří chtějí hlavně vapovat a dobře vapovat, a hledat, kde zase udělali jaký drobný kopanec, je irituje. S touhle vatou je to opravdu to nejjednodušší build & go, jaké může být.
Sice jsem nakonec našel nějaké zápory – ne bez pomoci – takže pro Wick N Vape je stále prostor co zlepšovat, ale v případě téhle vaty se opravdu nestydím ještě jednou zvolat:“KRÁL ZEMŘEL, AŤ ŽIJE KRÁL!“

P.S.
A popravdě, nikdy bych si nemyslel, že narazím na vatu, ze které budu takhle nadšený.
Prostě nikdy neříkej nikdy. 

Vatu do recenze zaslal Eliquidshop, děkuji.