Wick Liquor – Carnival [Recenze]

Carnival – pro mnohé novinka, starší vapeři si tenhle kousek od britského výrobce Wick Liquor mohou pamatovat ještě z dob před TPD, kdy se prodávaly klasické liquidy. Nyní se Carnival vrací díky LAvape na český trh a to ve verzi longfillu. Dostal se i k nám do redakce, a tak se na něj podíváme v dnešní recenzi.

Podle popisu se jedná o „Sladké glazované donuty Santa Monica s vanilkovým koláčem Cholo.“ Popis nám tak napovídá jen částečně.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Normálně to u recenzí nedělám, ale v případě Carnival si neodpustím krátké povídání o mé zkušenosti. Carnival ve formě hotového liquidu pro mě před lety byl jednoznačná topka, úžasná ovocná koláčová příchuť. Dostal jsem se k němu v době, kdy jsem si pořídil svůj první motací atomizér a na Carnivalu jsem doslova ujížděl. Pak ale přišlo TPD, které znamenalo konec klasických liquidů (pokud pomineme ty, co se dnes prodávají v 10ml lahvičkách) a s tím samozřejmě zmizel i Carnival. Dlouho pak trvalo, než (především britští) výrobci převedli svoje liquidy do formy longfillů.

Někdy v roce 2018 se u nás objevila první longfill verze Carnivalu v 60ml lahvičce. Neváhal jsem a okamžitě jej koupil. Bohužel, v té době přišlo zklamání. Nebyl to ten Carnival, který jsem znal. Dezertová chuť se úplně vytratila a Carnival připomínal spíše ovocný bonbón a ani dlouhé odležení nepomohlo. Kromě toho se chutí nesl nepříjemný, lehce umělý nádech. A tak Carnival letěl do koše.

O téměř 5 let později se mi dostává do ruky Carnival ve 120ml lahvičce a já byl zvědavý, jak bude chutnat. Bude se opakovat zklamání z první longfillové verze? Vrátí se nostalgie z původní chuti? Carnival jsem namíchal a rozhodl se, že ho nechám odležet doporučených 7 dní. Tohle předsevzetí mi ale nevydrželo a Carnival po třech dnech putoval do tanku. A panečku, jakou jsem měl radost. Teď už se pojďme podívat na samotnou příchuť.

Carnival je svým způsobem celkem jedinečná příchuť. Celý mix je poskládaný tak, že nelze zcela určit jednotlivé složky. Samotný základ je ale příjemně nadýchaný, skoro až piškotový korpus. Ten sám o sobě už nese lehký ovocný nádech, jako byste ono piškotové těsto namočili do ovocné šťávy.

Těžko určit, jaké ovoce je v chuti obsaženo, lehce, i když ne zcela jasně je cítit jahoda, při tom se ale objevují lehké náznaky tropického ovoce. Možná banán? To už bude na každém, co si v chuti najde. Ovocný nádech ale působí nevšedně a při tom celkem známě.

V chuti, především při výdechu je cítit nádech smažených donutů s typickým, velmi nenápadně olejovým nádechem. Chuť donutů pak dokresluje celkem věrné cukrové glazování, které při tom má ale lehký nádech práškového cukru.

Výsledkem je tak velmi příjemný a především neobvyklý mix, který osloví jak příznivce dezertových, tak ovocných příchutí. Někomu může přijít, že je mix trochu sladší, za mě je však sladkost naprosto přiměřená celé chuti. V porovnání s původní verzí je ale tahle verze Carnivalu o něco lehčí.

I přes to vše se nevyhnu nějakému „ale“. Obdobně jako u první longfillové verze, i tady po delším odležení chuť chvílemi sklouzává k chuti ovocného bonbonu a já osobně v chuti cítím lehce umělý (skoro až plastový) nádech. Nejlepší mi tak přišel v prvních 10 dnech od namíchání. To mi ale tentokrát nebránilo v tom mít Carnival v tanku celý den a postupně vyvapovat celou lahvičku. Z ohlasů, které se na Carnival objevují si však myslím, že to bude jen něco, co vnímám já a ostatní ne. Tím se od Carnivalu rozhodně nenechte odradit! Za vyzkoušení rozhodně stojí a i já sám po něm znovu sáhnu a možná namíchám na trochu vyšší koncentraci. Protože tohle mi prostě sedí.

Takže děkuji LAvape za tuhle dávku vaperské nostalgie!

Wick Liquor Carnival dostanete ve 120ml lahvičce, která obsahuje 30 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba je 7 dní.

Za zaslání Wick Liquor Carnival děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.