Refresh Gazoz – Gazoz Jablko [Recenze]

Po nějaké době se opět podíváme na příchuť německého výrobce Ultrabio, které na český trh přináší Nebula club. Tentokrát načneme další řadu, konkrétně nápojovou Refresh Gazoz, která má celkem šest příchutí, v nabídce Nebula clubu však v tuto chvíli najdeme jen jednu a to Gazoz Jablko. A pod tímto názvem najdeme tureckou limonádu Gazoz v kombinaci se sladkými jablky.

Podle popisu se jedná o „Čerstvé jablko v kombinaci s jiskřivou limonádou.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Refresh Gazoz je trochu neobvyklou příchutí a to svým složením chuti. V pozadí chuti je cítit chuť šťavnatých zelených jablek, ale neoznačil bych to vysloveně za prim celého mixu. Jejich chuť je trochu výrazněji sladká, lehce (ale tak akorát) nakyslá. Zprvu jablka působí věrně, jakmile do hry vstoupí chuť limonády, jablka na věrnosti poněkud ztratí.

Chuť jablek je zjemněna chutí něčeho, co mi chvíli trvalo identifikovat. Ale je to vesměs něco mezi sodovkou a neurčitelnou limonádou. Při prvních mililitrech tak působí chuť trochu vodově, skoro jako byste celý mix naředili, ale po chvíli už se chuť více spojí s chutí jablek a celý mix začne působit jako celek. Ona limonáda ještě chuti dodává velmi jemný, skoro až bylinný nádech. Především ale chuti jablek dodává svěžest a trochu mírní jejich sladkost.

Někde uprostřed se v chuti objevuje lehký náznak chladivosti, který nepůsobí jako klasická coolada a je to opravdu pouze letmý nádech osvěžující celou chuť .

Především při prvních potazích chuť jablek působí lehce mydlinkově, což se po pár potazích víceméně vytratí, ale bohužel ne úplně. Tenhle nádech je ale opravdu celkem nenápadný. Celý mix je ale zajímavě poskládaný, což i přes onen drobný neduh láká k tomu chuť dál ochutnávat a prozkoumat.

Celkovým svěžím nádechem a nápojovým základem si Gazoz Jablko nepochybně najde cestu do tanků především v létě a to bez toho, aby chuť obsahovala chladivou složku. Chuť je zároveň i příjemně lehká a při tom dostatečně výrazná a tak je vhodná i na celodenní vaping.

Ještě jedna věc: počítejte s tím, že po vapování v místnosti ucítíte něco tak trochu jako jablečné mýdlo. 😅

Refresh Gazoz – Gazoz Jablko dostanete ve 120ml lahvičce, ve které najdete 10ml lahvičku aromatu, které smícháte s bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 1-10 dní.

Za zaslání Refresh Gazoz – Gazoz Jablko, bází a boosterů Ultrabio děkuji prodejci Nebula Club, kde jej můžete zakoupit.