Smokerstore Taifun GT V RTA [Recenze]

Autor: Oleksandr Sekej

Dnes Vám chci představit žhavou novinku a to na dlouho očekávaný high-end RTA Taifun GT V od německého výrobce Smokerstore.

Specifikace atomizéru

 • Průměr: 25 mm
 • Výška: 46 mm bez drip tipu
 • Objem tanku: 6 ml
 • Materiál: Nerezová ocel, PEEK, POM, sklo
 • Barva: stříbrná
 • Určení: DL/rDL
 • Závit: klasický 510
 • Vzduch: spodní

Obsah a balení

Tentokrát nás Smoukři překvapili a místo papírového tubusu nám zabalili atomizér do plastového pouzdra s pěnovou výplní. Na spodek pouzdra nově přilepili NFC tag, který vás navede na velmi podrobný manuál obsluhy a údržby v angličtině.

Dále se na dně pouzdra nachází zip lock sáček s náhradními červíky, O-kroužky, imbusový klíč a malé lejstro v němčině.

Vzhled

Vzhledově je Taifun velmi zdařilý a působí futuristicky.

Na atomizéru jsou tři úchopy po vzoru matice a to na všech částech se kterými budete otáčet. Klec tvoří okénka ve tvaru pětihranu a tak dobře vidíte kolik vám zbývá šťávy. Dále nad okénky je onen úchop a na něm jsou šroubky co drží klec, sklo a jeden vnitřní kroužek na kterém jsou bajonetové zarážky pro top cap, resp. pro otočný horní part.

Drip tip je kovový, ale pohodlný. Jen si musíte dát pozor jinak riskujete návštěvu zubaře.

Top cap je nově plochý a na rozdíl od předchozí verze bez „schůdku“, takže tam nasadíte jakýkoliv váš 510 drip tip.

Airflow kroužek zdobí laserem vypálený název atomizéru a při regulování vzduchu kroužek vydává příjemný cvakací zvuk podobný tomu, jako kdybyste cvakali propiskou (Pozor, způsobuje silnou závislost).

Základna

Pokud už jste vlastnili předchozí verzi GT IV verzi nebo GX atomizér od Smokerstore, tak vám bude tato základna velmi povědomá. Jedna se o základnu se dvěma posty a se dvěma červíky na každé straně postu, takže můžete svoji spirálku namotat libovolným směrem. Tím pádem osazení spirálkou je velmi jednoduché a zvládne to i méně zkušený uživatel.

Základna si v klidu poradí i se složitějšími spirálkami a místa na amputaci nožiček je dost.

Osazení vaty je už trošičku složitější, jelikož výrobce nám zvětšil sací kanálky a tak je třeba dávat více vaty než jste zvyklí, abyste zaplnili sací okna. Dálší novinkou u tohoto modelu je možnost výměny vzduchových vložek které jsou stejné jako je to u Taifunu GX RDTA. V základu dostanete dvě vložky 3x 1,8 mm, které na začátek stačí. Pokud chcete utaženější potah, budete muset dokoupit menší vložky, které se ovšem bohužel prodávají po jednom kusu, nebo si můžete vzduch přiškrtit airflow kroužkem.

Obsluha

Obsluha atomizéru je vskutku jednoduchá jelikož jeho celá konstrukce je nově na bajonetech.

Polohy top capu jsou celkem tři a to kruh, překřížený kruh a nešťastně vyřešený plnící otvor spolu s chytře skrytým otvorem pro vzduch:

 • Poloha kruh: v této poloze máte naplno otevřené juice flow a můžete ho postupným otáčením regulovat. Také v této poloze můžete oddělit tank od základny.
 • Překřížený kruh: při této poloze máte uzavřené juice flow. Nic víc.
 • Plnící poloha: v této poloze na vás vykoukne plnící otvor a malá dírka na odvod vzduchu která svojí funkcí bohužel neplní. To si popíšeme níže v článku. Dále v této poloze můžete pohodlněji odšroubovat atomizér od módu, jelikož se klec v této poloze neprotáčí.

Problémy

Není tajemstvím, že i high-endy mají své mouchy při uvedení na trh. Bohužel tento kousek není výjimkou a má několik zásadních chyb, které mohl výrobce vyřešit než dal atomizér na trh a ušetřit tak nervy nedočkavým zákazníkům.

Jeden z nejzásadnější prohřešků u tanku je onen způsob plnění. Když pustíte lahvičku aby nasála vzduch zpět, tak vám vylezou z kotelny obrovské bubliny a po pár sekundách vám vyteče liquid skrz airflow. Tento problém by měl řešit onen malý otvor u plnícího otvoru. Ten je ale velmi malý a nebo ucpaný liquidem, který je dost často vytlačen ven při plnění. Proto máte dvě možností jak plnit atomizér a to:

 1. Krkolomně při plnění rychle vytáhnout lahvičku a nechat nasát vzduch mimo atomizér ale to vám stejně nezaručuje že vám neproteče
 1. Oddělit tank od základny a plnit otvorem mezi tankem a kotelnou

Dalším z problémů je (ne)těsnost kotelny, jelikož se výrobce rozhodl jí udělat netěsnicí z pro mne neznámého důvodu.

Normálně můžete celý den vapovat se zavřeným juiceflow a budete sledovat, jak vám skrz zavřený kanál vycházejí bublinky. A je jedno jestli jedete 60/40 nebo 80/20 VG/PG.

Dále tu někteří uživatelé mají lehce kývající se tank, který jsem já osobně nezaznamenal. Ale pokud to tak máte, stačí vyměnit O-kroužek který v novějších várkách přibalují dovnitř (oranžový – střední tuhost. Černý – silná tuhost).

Pokud je v balení nemáte, tak stačí napsat na podporu Smokerstore a oni vám je zadarmo pošlou.

Chuť a potah

Chuť je skvělá, konec, tečka, balíme.

Ne teď vážně, chuť je skvělá, plná a prokreslená a oproti minulé verzi nevytahuje až tak moc sladkých tónů. Nejsem sice žádný vapingový someliér, ale chuť je subjektivně asi o 15-20% lepší oproti předchozí verzi.

Co se týče potahu tak ten je tužší a tišší.

Závěrečné zhodnocení

SmokerStore Taifun GT V je fakt skvěle vypadající a chutnající atomizér, leč bohužel má pár zásadních chyb které mu brání k normálnímu používání a proto ho v tuto chvíli nemohu doporučit nikomu, kdo nemá nervy z oceli.

Byl jsem tak naštvaný když jsem ho po obdržení osazoval asi 4x a po každé mi protekl, že jsem měl chuť s ním hodit o zeď. Ale zvládnul jsem svůj hněv a přizpůsobil jsem se krkolomnému plnění, ale strach z protečení mám furt a proto neustále kontroluji airflow.

Myslím si že by výrobce mohl udělat plnění ve stylu Taifunu GTR, tedy taky na bajonet, kde jenom otočíte top cap a vytáhnete ho. Celý atomizér by byl menší nebo měl větší kapacitu, ale třeba se dočkáme nějakého tunning kitu.