TI Juice Cukrárna – Jablečný krémeš [Recenze]

Opět se nám do redakce dostaly dva kousky od TI Juice, konkrétně dva nové přírůstky do řady TI Juice Cukrárna. V obou případech se jedná o krémeše, jeden jablečný, druhý hruškový. A v dnešní recenzi se podíváme na první z nich a to ten jablečný.

Popis Jablečného krémeše zní následovně: „tenké těsto, na kterém je pořádná vrstva vanilkového krému na kterém leží na tenko nakrájené plátky slaďoučkých jablek.“

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základem chuti je plná, pocitově až hřejivá chuť vanilkového krému, který působí hutně ale při tom zůstává jemný. Chvílemi chuť připomíná až vanilkovou zmrzlinu, převážně ale spíše připomíná velmi povedený krém na bázi custardu a chuť vanilky působí velmi věrně.

Pod chutí vanilkového krému je cítit nenápadná, ale rozeznatelná chuť těsta. Ta chvílemi působí skoro až sušenkově, každopádně ale skvěle doplňuje chuť krému a zároveň celku dodává nádech, jako by v chuti byla snad i trocha skořice (která ale v chuti jako taková není).

A teď k chuti jablek. Než se mi příchuť trochu zabydlela v buildu, připomínala mi během prvních pár mililitrů téměř až tu chuť jablek, kterou byste běžně kombinovali s nějakým tabákem, možná něco na styl příchutí typu Apple Shisha. Jakmile se ale příchuť zajela, bylo jasné, že zde se jedná o sladké červené jablko. V některých potazích působí šťavnatě, v jiných zase připomíná lehce opečená jablka na koláči. Chuť jablek se velmi příjemně mísí s chutí vanilkového krému. Zároveň se v chuti objevuje celkem příjemný dozvuk karamelu, kterým byste jablka přelili a celou chuť skvěle doplňuje.

Jak celý Jablečný krémeš shrnout? Prvotní potahy trochu provázely rozpaky, kdy jsem si nebyl úplně jistý, jakým směrem se celá chuť vydá. Bude převážně jablečná? Vystoupí vůbec těsto? Po týdenním odležení jsem tyto rozpaky mohl zahodit, protože se chuť vyvinula skvěle. Výsledkem je tak velmi povedený dezert kombinující šťavnavost červených jablek s perfektním vanilkovým krémem. Krém samotný bych si dokázal představit v kombinaci s výraznějším těstem (možná i donutovým), každopádně v téhle kombinaci vše spolu hraje perfektně, nic se nepřebíjí a nádech hutnosti je dostačující i pro moje chuťové pohárky. No a ten dojem teplého dezertu v ústech je prostě super.

Jestli vám tedy Jablečný krémeš padnul do hledáčku, neváhejte a vyzkoušejte ho, věřím že litovat nebudou ani příznivci dezertových, ale ani ovocných příchutí.

TI Juice Cukrárna – Jablečný krémeš dostanete v 60ml lahvičce s 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 5 dní zaležet.

Za zaslání řady TI Juice Cukrárna do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.