Adam’s Vape – Cinnamon Apple Pie [Recenze]

Máme tady další kousek od Adam’s Vape a jak už vidíte z názvu, půjde o Cinnamon Apple Pie, tedy skořicový jablečný koláč. Na trhu sice nic zcela neobvyklého, ale málokterý je opravdu povedený a vyvážený. Jak si stojí právě Adamovo podání? Na to se podíváme v této recenzi.

Popis na stránkách výrobce je jednoduchý: „Pečená jablka v karamelovém těstě se skořicí„. Adam má popis na svém webu ještě doplněn krátkým povídáním, ale na to se můžete podívat přímo u něj.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Jak jsem již zmínil na začátku, jablečné koláče a štrúdly nejsou pro vapery žádnou neznámou a ničím zcela neobvyklým, ale především v posledních letech bylo obtížné najít ten opravdu dobrý. Některé měly příliš výraznou chuť jablek (většinou to pak byla chuť spíše čerstvých nebo kyselejších jablek), byly třeba přepálené skořicí, někomu mohly vadit pokusy o přidání chuti rozinek, nebo se úplně nepovedla složka těsta. Proto se nejde ubránit nějakému srovnání, byť se budu snažit mu vyhnout. Ale teď rovnou k věci.

Hned od samého začátku je cítit velmi příjemná chuť pečených/vařených jablek. Nejedná se tak o chuť kyselejších jablek, ale o opravdu sladká jablka, která si prošla tepelnou úpravou (obrazně řečeno). Připomíná mi to podzim, kdy si do rendlíku strčím jablka, přidám skořici a případně trochu cukru a dám je dělat na kamna. Prostě povedená chuť jablek, tak jak se na správný koláč patří.

Velkou radost mi udělala skořice. Na rozdíl od mnohých jiných aromat, která se snaží skořici zakomponovat, je zde skořice tak akorát na to, aby dokreslila chuť jablek a při tom příliš nevystoupila a chuť nezabila. A to ani po odležení, kdy většinou skořice začíná víc a víc prostupovat. Těžko říct, jak by se skořice zachovala třeba po dvou měsících, ale tady jsem si jist, že tak dlouho mi Cinnamon Apple Pie nevydrží. A to všechno i přes to, že je skořice na lahvičce zaznačena jako nejvýraznější složka.

Celá chuť jablek je položena na velmi jemné těsto, do kterého chvílemi prostupuje i chuť karamelu. Nejedná se o tak výraznou složku, klidně by mohlo být těsta o trochu více, ale beru ho tak, že jen dokresluje celkovou chuť.

Musím říct, že Cinnamon Apple Pie mě doslova nadchnul a po velmi dlouhé době je to jablečný koláč, který rozhodně zařadím mezi svá oblíbená aromata a budu se k němu vracet. Všechno dohromady hraje naprosto skvěle.

Jen má tedy Cinnamon Apple Pie jednu drobnou nevýhodu, která ale neleží v chuti. Tou nevýhodou je to, že chuť/vůně zůstává v atomizéru znatelná i po několika tancích čehokoliv jiného a občas je potřeba důkladné umytí celého atomizéru, ale osobně to nepovažuji za nic, co by mi vadilo.

Takže jestli stále hledáte dobrý jablečný koláč, rozhodně zkuste Cinnamon Apple Pie od Adama. Preferencemi by teď sice trochu mohl zamíchat „návrat“ PJ Empire, ale já si svého favorita našel.

Adam’s Vape Cinnamon Apple Pie dostanete v 60ml lahvičcem která obsahuje 12 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce i na lahvičce, je 7 dní.

Za zaslání Cinnamon Apple Pie děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.