TI Juice Cukrárna – Hruškový krémeš [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na prozatím poslední kousek z řady TI Juice Cukrárna a druhý z krémešů, které tato řada přinesla. A tentokrát se bude jednat o Hruškový krémeš. Jablečný krémeš se TI Juice velice povedl, zopakuje Hruškový krémeš jeho úspěch? Pojďme se na to podívat.

Popis zní následovně: „tenké těsto, na kterém je pořádná vrstva vanilkového krému na kterém leží na tenko nakrájené plátky slaďoučkých hrušek, které jsou lehce posypány nastrouhanými mandlemi.
Takže ve své podstatě stejný popis jako u Jablečného krémeše, jen s tím rozdílem, že jablka nahradily hrušky a přibyly mandle.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Vzhledem k tomu, že v základu je příchuť velmi podobná Jablečnému krémeši, budu se v této recenzi věnovat spíše rozdílům, než abych popisoval celou příchuť.

Už od začátku je znát velmi podobný základ jako u Jablečného krémeše, ale úplně stejný chuťově není. Krémová složka není tak výrazně vanilková, spíše je v ní cítit karamel, při tom ale stále tvoří velmi příjemný, chuťově plný krémový náznak. V chuti taktéž tolik není cítit těsto, pravděpodobně proto, že se tolik nedoplňuje s chutí hrušek, respektive hrušky tolik ono těsto nezvýrazní.

Hrušková chuť je ale výraznější než tomu bylo u jablek u předchozího kousku. Chuť hrušek je „šťavnatě“ sladká a velmi mi připomíná sladké letní hrušky. A v tomto případě bych si dovolil tvrdit, že právě hrušky nesou onen dojem teplého dezertu.

Ale právě k hruškám mám jednu výhradu, která mi nedovolí Hruškový krémeš hodnotit tak pozitivně, jako jeho jablečný protějšek. A tou výhradou je lehce umělý, téměř až parfémový nádech. Ten byl sice nejvýraznější prvních pár dní po namíchání, ale ani po uvedeném odležení zcela nevymizel a znatelný je především při výdechu.

Ten potenciál předchozího kousku je v chuti cítit, ale ta pachuť, kterou s sebou hrušky nesou, mi nedovolí si chuť natolik užít. Samozřejmě, může to být jen můj čistě subjektivní vjem, ale prostě onu pachuť chuti cítím a proto ji i zmiňuji. Stejně tak by mohlo být v chuti trochu výraznější těsto. Takže jak jsem byl s Jablečným krémešem spokojený, s tím Hruškovým bohužel přišlo spíše zklamání. A je to škoda, protože jak jsem psal, potenciál v té chuti je.

Měli jste možnost Hruškový krémeš ochutnat? Narazili jste v chuti na podobnou pachuť nebo ne? Podělte se o vaše poznatky v komentářích.

TI Juice Cukrárna – Hruškový krémeš dostanete v 60ml lahvičce s 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 5 dní zaležet.

Za zaslání řady TI Juice Cukrárna do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.