Urban Juice – Vanille Dream [Recenze]

Na stole máme další kousek z řady Urban Juice od německého výrobce Ultrabio, který se k nám na recenzi dostal ve spolupráci s Nebula Club. Jeho název je Vanille Dream a pod tímto názvem najdeme vanilkovou smetanu. Pojďme se tedy podívat, jak vanilkový sen od Ultrabio chutná.

Urban Juice Vanille Dream

Na webu Nebula Club můžeme najít, že Vanille Dream je „Lehký dotek jitra“. Podle popisu se pak jedná o „ryzí chuť sladké vanilky korunovanou nadýchanou smetanovou šlehačkou.“

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

První, co vás na Vanille Dream nepochybně zaujme je fakt, jak lehká chuť je. Svým způsobem se Vanille Dream nedá moc srovnat s jinými vanilkovými příchutěmi. Při potahu vám totiž nenaplní ústa chuť vanilky ani krému. Chuť je opravdu jemná, skoro až svěží. Vanilku jako takovou není v chuti moc znát, o něco více je však v chuti cítit smetana.

Nepředstavujte si ale hutnou smetanu, ani smetanovou nakyslost jako znáte třeba z jahodových shaků. Tady se v chuti objevuje pouze jemná chuť připomínající tučnou smetanu, jako když seberete onu pevnější složku ze stěny kelímku.

I přes to, že tedy chuť připomíná spíše onu tučnější část, působí i tak Vanille Dream velmi jemně, nadýchaně, především ale svěže a v některých potazích i s lehkým ovocným nádechem, který bych přisuzoval právě vanilkové složce. Jinak ale vanilku v chuti vlastně necítím.

Zase abych nekřivdil, v chuti znát je, ale velmi okrajově a dlouho jsem ji v chuti hledal. Nepůsobí jako umělá či profláklá vanilka, ale v chuti je natolik nevýrazná, že více k ní prostě napsat nemohu.

Takže i když chuť není nijak výrazná, dostává svým způsobem alespoň tomu popisu o „lehkém doteku jitra“.

Na jednu stranu je pro mě Vanille Dream zklamáním, možná protože jsem čekal něco výraznějšího. Na stranu druhou se jedná o skutečně lehkou a nadýchanou příchuť vhodnou třeba pro ty, kteří sice koukají po něčem odlehčeném, ale při tom neholdují ovocným příchutím. Je to vlastně taková příchuť ve verzi light.

Osobně si myslím, že Vanille Dream by seděla vyšší koncentrace (tedy nemíchat do plných 120 ml), aby mohly více vyniknout její složky, ale příchuť jsem namíchal tak, jak je zamýšlena a dodávána – tedy na plný objem lahvičky.

Měli jste možnost Vanille Dream ochutnat? Pokud ano, podělte se s námi a dalšími vapery o to, jak chutnala vám.

Urban Juice – Vanille Dream dostanete ve 120ml lahvičce, ve které najdete 10ml lahvičku aromatu, které smícháte s bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 5-10 dní.

Za zaslání Urban Juice – Vanille Dream , bází a boosterů Ultrabio děkuji prodejci Nebula Club, kde jej můžete zakoupit.