Augvape X TwistedMesses Occula RDA [Recenze]

Výrobce Augvape už u nás snad není třeba představovat. Po spolupráci s Flawless se tentokrát pustili do spolupráce s výrobcem Twisted Messes, který je známý především pro svoje spirálky, o něco méně pak pro svá RDA. Výsledkem této spolupráce je, dle očekávání, RDA. Na první pohled celkem obyčejné, ale s jednou zajímavostí na základně.

Balení a vzhled

Balení je celkem jednoduché a stejně tak i jeho obsah. Kromě samotného RDA v krabičce najdeme už jen imbusový klíč, náhradní o-kroužky a squonkovací pin.

Vzhledově je Occula celkem jednoduché RDA o průměru 24 mm. Top cap je dvoudílný, po jeho obvodu se táhne nepatrný žlábek, nachází se na něm logo Occula a nese 2 sady bočních přívodů vzduchu po třech otvorech. Ty jsou regulovatelné pomocí vrchní části topcapu a lze si je nastavit i pro použití jedné spirálky. Na vrchu topcapu pak sedí široký, avšak poněkud nízký 810 drip tip, který je zdobený stříbrným kroužkem. Top cap má v sobě ještě ukryté drážky, které zapadají do základny a tím drží přívody vzduchu nasměrované přímo na spirálky.

Základna je celkem zajímavá. Jedná se o clamp základnu, kde se spirálky chytají pod destičky v postech. Onou zajímavostí jsou použité šroubky. Nebo spíše šrouby. Nejedná se totiž o žádné malé imbusové šroubky ani malé křížové, ale o o něco větší M3 šroubky. Ty mají jednu velkou výhodu. K jejich povolení a utažení nepotřebujete žádný malý šroubováček, ale můžete použít de facto jakýkoliv šroubovák, který doma najdete. Základna nemá díky své velikosti problém ani s většími

Na dně bazénku opět najdeme logo Occula a co mnohé potěší je fakt, že hrany bazénku jsou celkem vysoké, tudíž pojmou dost liquidu a zároveň se nemusíte bát přetečení ani při squonkování.

Osazení

Když jsem poprvé viděl základnu, bál jsem se, že podobně jako u Goonů a jiných podobných základen, bude i zde osazení trochu náročnější. Díky velkému prostoru v postech je však snadné umístit obě spirálky, které se i celkem snadno chytají pod destičky. I tak se mi však osvědčilo si délku nožiček spirálek nejdříve naměřit a zastřihnout a při osazení jen dotáhnout a nemuset řešit jejich zastřihování. Osazení vatou je (i přes vyšší okraje bazénku) taktéž jednoduché.

Zhodnocení

Occuly jsem se zprvu kvůli základně trochu bál, ale velmi rychle jsem zjistil, že není čeho. Osazení je jednoduché a nebude dělat velké problémy ani začátečníkům. Po stránce vzdušnosti není tomuto RDA co vytknout. Je dostatečně vzdušné i pro výkonnější buildy, zároveň je možné si ho upravit dle svých představ.

Co však musím vytknout, je fakt, že i s méně náročnými buildy se kovový top cap rychle zahřívá a díky nízkému drip tipu často až nepříjemně.

Chuť zde dle mého závisí na buildu mnohem více, než je tomu i jiných RDA. S většinou klasických buildů je chuť celkem jemná a prokreslená, ale spíše průměrná.

Těžko se mi hledají další pozitiva, ale i negativa, která by toto RDA odlišovala od jiných a napadá mě snad jen poslední věc, kterou bych k tomuto RDA chtěl napsat. A to, že spíše než pro běžné uživatele bude toto RDA zajímavé pro buildery a ty, kteří rádi zkouší všemožné spirálky.

Occula RDA do recenze zaslal výrobce Augvape, kterému tímto děkujeme.