Steampipes Cabeo RDTA [Recenze]

Dnes Vám chci představit celkem opomíjený a pro mnohé neznámý atomizér od německé firmy Steampipes.

Specifikace

  • Průměr: 24 mm
  • Výška: 38 mm (bez driptipu)
  • Hmotnost: 76 g
  • Základna: singlecoil
  • Materiál: nerezová ocel, PEEK, PSU
  • Kapacita tanku: 5,5 ml
  • Vzduch: Boční ofuk
  • Zaměření: DL i MTL dle použitých restriktorů

Obsah a balení

Atomizér dostanete ve výstavní plechové krabičce, na které jsou kromě loga výrobce, názvu modelu a země původu také různé ornamenty.

Uvnitř na vás vykoukne atomizér, klasický service pack spolu s přechodkou pro použití vlastního 510 driptipu a návod v různých jazycích.

Vzhled

Vzhled je klasicky německý, strohý, jednoduchý, kdy na vás nekouká žádné logo nebo nápisy. Jediné místo, které je popsané se nachází na spodku atomizéru kde vás čeká pěkná podívaná v podobě vyrytých ornamentů.

Nudnou hladkost narušují tři vyfrézované dvoj linie a čtyři airflow dírky, z čehož je jedna falešná kvůli symetričnosti. Také pootočením vrchního dílu o 90 ° získáte díky tomu ofuk pouze z jedné strany.

Driptip je šroubovací, velký a velmi příjemný. Je vyroben z POM a díky tomu skvěle izoluje teplo, takže si nebudete pálit rty při intenzivním vapovaní.

Pokud vám nebude vyhovovat, tak můžete použít vlastní, a to typu 510. K tomuto účelu je v balení redukce, jen si musíte dát pozor na šířku driptipu, příliš široký nebude esteticky moc ladit.

PSU sklo je ve spodní části celého tanku, tak akorát abyste viděli, kolik vám zbývá liquidu a oživuje celkově strohý vzhled atomizéru.

Základna

Po celkové nudě po vzhledové stránce přichází ta nejzajímavější část atomizéru. Tou je základna pro jednu spirálku. Ta je dvoupostová s plochými šroubky a PEEK vzduchovou vložkou. V balení dostanete 3 mm vzduchový restriktor v případě DL verze. V případě MTL varianty obdržíte restriktor se šroubovacími piny o průměru 1.0 mm. V případě že vám přibalený vzduch nevyhovuje, existuje na trhu široká škála restriktorů a pinů.

Možnosti vzduchu:

  • DL 2/2,5/3,0/3,5/4 mm
  • MTL: 0,6/0,7/0,8/0,9/1,0/1,1/1,2/1,3, /1,4/1,5/1,6/1,7 mm

PEEK vložky jsou vzájemně kompatibilní, a tak můžete v klidu atomizér předělat na MTL a naopak.

Vložka je pevně uchycená na svém místě a nestane se, že by sama od sebe uvolnila.

Osazení spirálkou je celkově jednoduché, stačí s vyndanou vložkou vložit spirálku a vložku provléknout.

Atomizér si poradí i se složitějšími typy spirálek a místa na amputaci nožek spirálky je dost.

S vatou si ale budete muset pohrát a vychytat její délku a usazení, aby vám to dobře sálo a nepřekáželo proudění vzduchu.

Sání liquidu je tu inovativní a patentované, a musím říct, že funguje parádně a dokáže vysát váš tank skoro do sucha, pro zbylou kapku liquidu musíte otočit atomizér vzhůru nohama.

Regulace vzduchu je vyřešená skvěle. Na výběr máte ofuk spirálky ze dvou stran nebo jen z jedné. Vzduch je nasáván již zmíněnými otvory ve vrchní části a veden do boku spirálky. Díky otočné horní části máme možnost plynulého přivírání airflow. Takto navržený topcap má i své nevýhody, zvláště pokud rádi přerušujete potah a “odfukujete” přes airflow. V takovém případě si celý horký mrak pustíte přímo do tváře. Tento neduh výrobce vyřešil tuningovým topcapem s klasickým bočním sáním. Nemusím se asi zmiňovat, že tuto věc je nutné si dokoupit zvlášť.

Obsluha

Obsluha je v podstatě velmi jednoduchá. Při sundaní topcapu uvidíte plnicí otvor, do kterého zarazíte vaši lahvičku a plníte, dokud se u vaty neobjeví troška liquidu, potom pustíte láhev, aby nasála přebytečný liquid zpět.

Problémy

Plnící otvor je docela úzký a kónický. V případě že používáte skleněné kapátko tak se vám s velkou pravděpodobností nahromadí kolem otvoru liquid a je třeba jej utírat.

Když atomizér přeplníte a nasadíte topcap, liquid vám tlakem vyteče plnícím otvorem a také mezi základnou a restriktorem ven.

Kromě plnění a s tím spojené časté utíraní kapesníčkem je tu také samotná konstrukce RDTA která je ze svého principu netěsnící, takže základní proti obranou je nenechávat moc dlouho Váš setup s Cabeem ležet na boku. Jinak hrozí, že vám vyteče.

Další věc, co bych vytkl, je regulace airflow. Ta je sice jednoduchá, ale musíte lehce povolit driptip, aby se jednodušeji otáčel.

Ještě tu je samotné airflow, které vám směřuje přímo do obličeje, takže pokud rádi vyfukujete páru ven skrz airflow, tak při koupi tohoto atomizéru zásadně doporučuji dokoupit topcap s bočním airflow, nebo přestat vyfukovat ven skrz atomizér.

Další neduh je samotný PEEK restriktor, ten je sice teplu odolný ale pořád je to jen plast, takže doporučuji osadit spirálu, sundat restriktor a potom vyžhavovat. Navíc výrazně doporučuji dávat spirály namotané maximálně na 3.0 mm, větší může ten restriktor spálit, jelikož mezi spirálkou a restriktorem je mezera tak 1 mm.

Chuť

Chuť je famózní, hutná a cítíte vše tak jak Váš oblíbený liquid má, nebo jeho výrobce zamýšlel, že by chutnat měl. Vytáhne a prokreslí i ty nejmenší složky, takže chuť podává hodně komplexně a velmi pěkně. Jelikož se jedná o RDTA atomizér, tak ve své podstatě funguje jako kapák. Odpar neprochází mnohdy složitými systémy mantinelů a překážek, aby nakonec po cestě ke komínu kotelny a driptipu poztrácel hodně ze svých složek, ale odpařený liquid jde přímou cestou přes jazyk do plic, tak není každý RD(T)A tak výjimečný na prokreslení a podání chuti jako tento kousek.

Závěrečné zhodnocení

Kromě pár chyb a s tím spojeného častého utíraní kapesníčkem je tento atomizér skvělý a univerzální.