TI Juice Cukrárna – Laskonka [Recenze]

V dnešní recenzi si s TI Juice uděláme opět malý výlet do Cukrárny, pro někoho to možná bude tak trochu i výlet do dětství. Tentokrát se podíváme na Laskonku a na to, jak se TI Juice povedlo převést tento populární dezert do našich tanků.

Byť je chuť laskonky asi všem známá, stejně si připomeneme popis výrobce, podle kterého se jedná o „Lehký nadýchaný korpus z kokosu naplněný karamelovým krémem„.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Základ tvoří příjemné pečené kokosové těsto. Nejedná se ani o samotný kokos jako takový, nebo že by v chuti vystupovalo těsto bez kokosu, v tomto případě se jedná skutečně o spojenou chuť kokosového těsta, respektive sněhu. To je v chuti pečené, skoro až trochu do zlatova, což ale vůbec není na škodu. Korpus tak působí lehce a při tom i trochu hutně. Zároveň není tak štiplavě sladký, jako jeho skutečná předloha, za což palec nahoru

I přes to, co jsem napsal, v chuti kokos jako takový trochu cítit je, zhruba jako byste laskonku ještě navíc obalili v trošce kokosu. Chuti to opět dodává trochu lekhosti, při tom ale chvílemi tahle kokosová chuť dodává celku lehkou štiplavost.

Abychom nezůstali jen u těsta, je tu i pomyslná laskonková náplň. Ta není v tomto případě ani ořechová, ani čokoládová, ale ta karamelová. Je příjemně krémová a má hlavní podíl na hutnosti celé chuti. Vytknul bych snad jen to, že karamel působil trochu řízně, po delším odležení se ale srovnal a říznost ustoupila. To ale bývá častou vlastností karamelových aromat a tak tuto drobnost odpustím.

Chuť kokosového korpusu a hutnější karamelové náplně do sebe příjemně zapadají a navzájem se vyvažují, především se příjemně vyvažuje lehkost kokosového korpusu a hutnost karamelové náplně. Díky krémovosti náplně pak zase kokosová část nepůsobí tak suše. Povětšinou se chuti střídají, v některých převažuje však příjemná krémová karamelová chuť s nádechem kokosového sněhu.

Jak umí být kokosové příchutě někdy po delším vapování skoro až otravné, u Laskonky od TI Juice se mi to nestalo. Na rozdíl od jiných jsem totiž neměl po půl dni vapování potřebu do tanku nalít jinou příchuť, abych se mohl k Laskonce zase vrátit později. Za mě tedy skvělý adept na celodenní vapování.

TI Juice Cukrárna – Laskonka dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce je dobré nechat výsledný mix alespoň 5 dní zaležet, já doporučuji o něco déle, především kvůli chuti karamelu.

Za zaslání řady TI Juice Cukrárna do recenze děkujeme TI Juice/FLVR Distro, kde ji můžete i zakoupit.