Craftman’s Custard – Lemon Delight [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na druhý kousek z nové řady Craftman’s Custard, kterou na trh přináší TI Juice. A v tomto případě si přijdou na své především vyznavači citronových koláčů, jelikož další kousek se jmenuje Lemond Delight a mělo by se jednat o variaci na citronový cheesecake.

Popis na webu výrobce je tentokrát trochu obsáhlejší: „Lemon Delight je hutný ,,custardový“ koláč, kde se spolu pojí lahodná chuť krému a pár kapek citronové šťávy a to celé je podloženo tenkou vrstvou grahamvého těsta. Kombinace tohoto dezertu je variace na citronový chesecake snoubený spolu již s výše jmenovaným krémem.“

Než se pustíme do recenze, připomeňme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Z počátku jsem byl k Lemon Delight trochu skeptický. Přeci jen se jedná o citronový koláč a ty nepatří zrovna mezi mé oblíbené, často mi totiž (a to je pravděpodobně jen můj problém) citrony přijdou nahořklé s náznakem něčeho, co připomíná zelenou slupku vlašských ořechů.

Ale zde jsem byl chutí citronu mile překvapen. Byla tím prvním, co se mi při ochutnání dostalo na jazyk. Chuť citronu je velmi věrná, lehce ale při tom příjemně nakyslá a pohybuje se někde mezi čerstvým citronem a lemon curd – tedy citronovým krémem.

Při tom je ale znát, že je chuť citronu součástí koláče. Není zde sice výrazné nějaký korpus, jako tomu většinou u citronových příchutí je, ale je více spojená do celku. Zároveň spíše než o klasický koláč se v chuti jedná o chuť cheesecaku, který však nemá typickou nakyslost, která by někomu nemusela vyhovovat. Pravděpodobně je tato chuť zjemněna právě custardem.

Celek je tak příjemně krémový, s výrazným nádechem citronu. Nejdříve nastoupí chuť citronu, která následně přechází do krémové chutě a na samém konci pak lehce vystupuje příjemné, skoro až piškotové těsto.

Prvně jsem čekal, že chuť bude více custardová, po přečtení popisu jsem však pochopil, že custard v tomto případě rozhodně nebude hrát prim a vlastně nebude ani moc výrazný a opět, podobně jako u Pumpkin Custard, bude spíše plnit roli takového pojidla chuti.

Za plus beru i to, že mi v ústech i po delší době nezůstává „pachuť“ citronu, kterou znám z jiných příchutí tohoto typu. Rozhodně se ale jedná o velmi dobrý citronový koláč a o jeden z mála, které mi chutnají a zvládnu je vapovat i delší dobu.

Takže pokud patříte mezi příznivce citronových koláčů, Lemon Delight určitě vyzkoušejte. Pokud však hledáte výraznou chuť custardu, zde ji pravděpodobně, stejně jako já, nenajdete.

Craftman’s Custard – Lemon Delight dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 15 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Já použil bázi přímo od TI Juice a to MAX VG. Doporučená doba odležení, kterou uvádí výrobce 5-7 dní.

Za zaslání Lemon Delight a báze do recenze děkujeme TI Juice, u kterých jej můžete zakoupit.