SMOK Scar-P3, P5 a P18 – Podobnost čistě náhodná? [Novinka]

Na internetu se začínají objevovat informace a předprodeje na dvě, resp. 3 novinky od SMOKu. Ty nesou název Scar a následně označení P3, P5 a P18. Jedná se o dva pody a jeden klasický mod/kit. A už od prvního pohledu se nemůžeme ubránit dojmu, že už jsme takové mody viděli. Tentokrát se však nejedná o přejmenování starších modů, jako tomu bylo u řady RHA.

SMOK SCAR-P18

Prvním kouskem je dvoubaterkový mod/kit Scar-P18. Ten nabídne maximální výkon 230 Wattů při použití dvou baterií 18650. Mod má být voděodolný, nárazuodolný a prachuodolný. S uvedenou odolností a vzhledem je jasné, kde se výrobce inspiroval. Hodně inspiroval.

Mod bude dodávaný v sadě s tankem TFV9, který asi není nutné nijak představovat.

SMOK SCAR-P3 a P5

Dalšími kousky jsou dva pody Scar-P3 a Scar-P5. Ty poodle popisu vychází z podu RPM80, ale i zde je viditelná inspirace stejně jako u P18. Pod P3 nabídne baterii s kapacitou úctyhodných 2000mAh, P5 pak místo integrované baterie poběží na baterii typu 18650. U obou podů by pak maximální výkon měl dosahovat 80 Wattů a nabíjení bude možné pomocí USB-C. Samotné cartridge pak budou fungovat s hlavami nesoucími označení RPM2 a předpokládáme, že budou kompatibilní s hlavami RPM, které jsou již na trhu. Stejně jako P-18, tak i P3 a P5 budou odolné vůči vodě, nárazu a prachu.

Rozhodnutí zda se SMOK opravdu inspiroval u jiného výrobce necháme na vás, ale myslíme, že je to více než zřetelné. Posouzení kvality pak bude možné až se všechny 3 kousky dostanou na trh.

Evidentně jsme se opět ocitli v bodě, kdy se neobjevují žádné zajímavé designy a někteří výrobci tak sahají po osvědčených a oblíbených designech. Snad brzy přijde něco nového.