Lost Vape Orion DNA POD [Recenze]

Orion se ke mně do recenze dostal z Vape Centra. Respektive od jeho vedení, které mi ho zapůjčilo do recenze. A protože majitelku Orionu tenhle kousek baví, tak jí ho zas budu vracet 🙂 Každopádně děkuji velmi za zapůjčení do recenze.

Balení
Orion přijde v pěkně vyvedené papírové krabici, na které bohužel nenajdeme všechny zásadní údaje, ale zato trošičku chlubivou hlášku o tom, že Orion je první pod vybavený čipsetem DNA Go od Evolv-u.
Co jsme koupili a co je v balení, to se dozvíme, ale pro další info už musíme do krabice.

V balení už je ovšem veseleji. Najdeme v něm samotné zařízení, tři cartridge, příručku „Co dělat když dojde na problémy“, krátký a dlouhý manuál, šňůrku na zavěšení například na krk, MicroUSB kablík pro nabíjeni a komunikaci přes Escribe a poslední věc je gumový „kroužek“, který navlékáme na zařízení a následně na něj chytneme onu šňůrku. Ufff! Docela slušný kopec věcí.

Zařízení
Lost Vape vyrábí Orion v několika barevných kombinacích, ke mně se dostala varianta Gold/Gold abolone. Zařízení má vestavěnou baterii o kapacitě 950 mAh, celkem fajn váhu, hranatější tvar a zajímavě řešený aretační systém pro cartridge. No a celé to kočíruje DNA Go, což je vlastně hodně zjednodušený klasický DNA, které se nedá nastavovat přímo v zařízení, ale zase se v něm nechá poměrně slušně šťourat v Escribe. Mimochodem, tohle je zatím první POD, co mi prošel rukama, který umí držet nastavený výkon až téměř do vypnutí.

Co se týká baterie a jejího života… S cartridgí o odporu 0,25 Ohmu a nastaveném výkonu na max jsem byl při dotankování velmi příjemně překvapen. Jedno naplnění si z baterie uzmulo 24 % kapacity. WAU!

Na spodku zařízení je pak pod krytkou schován MicroUSB port a ventilační otvory pro baterii.
Elektroniku je možno jednoduše tlačítkem nastavit ve třech přednastavených krocích, popřípadě přepnout na Replay mód, který, přiznám se, jsem úplně nepochopil…

Cartridge
Cartridge se pro Orion vyrábějí ve dvou verzích. Jedna s odporem 0,25 Ohmu a druhá s odporem 0,5 Ohmu. První jmenovaná je určena na DL a druhá pro změnu na MTL. Obě mají shodně obsah 2 ml.

Plnění je dobře řešené, stačí odšroubovat uzávěr a nalít liquid. Není problém použít cokoli od běžné lahvičky až po mé vysokoprůtokové 100ml obludy, se kterými plním Aromamizer Plus.

Cartridge je vyrobena z plastu, jako ostatně asi všechny, takže důrazně nedoporučuji citrusy a silný menthol. Tyhle dvě věci jsou vám totiž schopny cartridge doslova sežrat pod rukama.
Umístění regulovaného airflow je hned pod náustkem, takže na rozdíl od jiných nemá vlastnost prolínat liquid skrz airflow na kontakty cartridge/zařízení. To je za mě velké plus.

Co se mi však moc nelíbí je to, že obě cartridge jsou svým vzduchem přesně takoví ti kočkopsi, co osobně moc nemám rád. Tedy něco na pomezí volného MTL a dost utaženého DL. Mám prostě rád utažené MTL a hodně volné DL. Nicméně obě varianty umí dobře podat chuť, a to je to, o co hlavně běží mně osobně.

No a teď už se půjdeme vrhnout na samotné…

Zhodnocení
+ design
+ dna chipset
+ neprolínající cartridge
+ volba mezi MTL a DL
+ možnost nastavení výkou po krocích v zařízení
+ možnosti nastavení obecně v Escribe
+ slušná kapacita baterie
+ výborný powermanagement (a to tohle konkrétně nikdy neřeším :O )
+ bohatost balení
+ barevné varianty

– vzduchově jsou pro mě obě cartridge něco mezi MTL a DL
– omezení v použitém liquidu (citrusy a ostrý menthol)

Slovo závěrem
Asi to, když tak projíždím ty plusy a minusy, vypadáto, že jsem nějaký chválič, ale kdepak. Tohle je prostě povedený zařízení. Já osobně jsem, co se týká nastavení vzduchu, docela pes na utažený MTL a volný DL potah. Dle slov některých jsem prý až extrémista. A tohle mi vzduchem prostě nesedí. Nicméně, kdo má rád volnější MTL a utažené DL tak si tu přijde na své. Je to elegantní a stylový kousek, konkrétně tahle barevná varianta bude spíš sedět něžnějšímu pohlaví než mně, chlapovi. Za mě říkám že zlatá varianta v kombinaci s karbonem se mi libí víc.

No a nakonec ještě jednou děkuji za zapůjčení Orionu do recenze, bylo mi potěšením si ho pořádně vyzkoušet 🙂