SENSE ORBIT TF POD SYSTEM [Recenze]

Dnešním dnem se podíváme na zoubek příjemnému PODu Orbit TF od firmy Sense.

Základní informace:

  • Baterie 1100 mAh
  • Objem cartridge 3 ml
  • 3 druhy výkonu
  • Žhavicí hlavy 0,6 Ohm nebo 1,1 Ohm

Obsah balení:

Balení je praktické a najdeme v něm vše potřebné.

Tedy samotný POD s cartridgí, USB kabel, dvě žhavicí hlavy a v poslední řadě také nutnou dokumentaci

Vzhled, používání, funkce

Všechno hezky popořadě. Co se týče vzhledu, tak lesklý resin je pastva pro oči, v modré barvě se vážně povedl, ale počítejte s viditelnými otisky na panelech, bez toho se to prostě neobejde. Na čelním panelu najdeme USB vstup na nabíjení a indikační diodu, k té se dostaneme ještě o pár řádků níže. POD obsahuje pouze jedno tlačítko, a to je právě to multifunkční. Na horní straně nalezneme plnění, které bylo řešeno docela nešikovně. Celý přístroj je velmi malý a skladný, to mu v mém případě velmi hraje do karet.

Nyní tedy k tomu používání. Výše jsem psal o diodě. Ta má hned několik indikačních funkcí. Jedná se o RGB diodu která mění barvy v závislosti na režimu výkonu, které má Orbit právě tři. Soft (zelená), normal (bílá) a strong (modrá). K těmto režimům se dostanete při zmáčknutí tlačítka 3x za sebou. Indikační dioda také červeným probliknutím oznámí vybití, či bílým probliknutím vložení cartridge. Psal jsem také o plnění v horní části. Plnění bylo bohužel vyřešeno špatně. Představte si, co udělá plnicí otvor pouze s jednou dírou a žádným vyvažováním tlaků. Samozřejmě vytvoří malou bublinku či přetlak, který ztíží plnění. Je tedy nutné k plnění použít jehlu vsunutou až na dno cartridge, což mě vážně mrzelo, protože vaping už došel velmi daleko a najednou takový krok zpět. Komu by se chtělo v kapse nosit ještě malou lahvičku na 5 ml či 10 ml s tupou jehlou na konci? Nehledě na to, že guma, zakrývající právě tupou jehlu, se časem buď můžou nošením po kapsách opotřebovat, nebo dokonce utrhnout.

Cartridge a její 3 ml jsou naprosto v pohodě na delší cestu autem či odpoledne strávené ve společnosti. Žhavicí hlavy jsou k dispozici v 0,6 Ohm (Mesh) a 1,1 Ohm (Kanthal)

Finální zhodnocení

V neposlední řadě jsem chtěl pro možné další uživatele zhodnotit tenhle POD. Orbit byl fajn POD. Podával chuť tak jak má, potah bych přirovnal k utaženějšímu DL, což není špatné, ale mně to tolik nevyhovovalo. POD jsem si schválně vzal o jednom z víkendů, kdy se konal Signal festival v Praze. S lítostí se mi ho během večera povedlo vytopit, když jsem kontroloval zbývající liquid v cartridge. Bohužel jinak ani není možné zbývající liquid zkontrolovat. Orbit byl vážně fajn, o to horší to bylo, když jsem den potom zjistil, že najednou přestal fungovat. Měl jsem podezření na zatečení liquidu právě z předešlého večera, což se i potvrdilo. Takže vše vysušit a vyčistit. Po bližším prohlédnutí jsem zjistil, že se liquid měl do přístroje kudy dostat a to bohužel netěsností dosedacích plošek žhavicí hlavy. Teď tedy pojede na diagnostiku a opravu, uvidíme, co mi řeknou. V případě zvědavosti může čtenář napsat do redakce, jak to dopadlo. Za cenu 30$ je to poměrně šikovná hračka a člověk by s ní byl i dál spokojený, nebýt toho incidentu, co se stal. Náhradní cartridge se prodávají po pěti kusech za cenu bezmála 11$, což je taky přiměřená cena.