Smok RPM40 Lite [Novinky]

Smok nějakou dobu zpátky přišel s pod módem s názvem RPM80 a nedávno jeho dvoubaterková verze RPM160. Šlo v podstatě o první pod, který byl a řádně regulovatelný, a i s vyměnitelnou baterií. Po něm následovali další, například poměrně známý Vinci od Voopoo, který později přišel i s verzí R, X a Air.

Smok se u všech RPM verzí drží v podstatě stejného designu, kdy jde o cartridge s vyměnitelnou žhavící hlavou, která drží v módu pomocí magnetů. Typicky barevný boční panel podle všeho zůstává. Změna podle všeho bude ale vestavěná baterie s kapacitou 1250 mAh a kapacita cartridge 3.2 ml nebo 2 ml, záleží, jaká verze se dostane prodejcům do rukou.

Nastavitelný výkon od 1 W až po 40 W bude bohatě dostačující na žhavící hlavy, které budou již v balení, což by měla být 0.4 ohm meshová hlava a 0.8 ohm klasická žhavící hlava. RBA určitě chybět nebude, otázka je, jestli to bude stejná RBA hlava jako u první verze nebo to bude vysloveně pro tento model. Už teď je ale jasné, že bude pouze na Spaced build jako u první verze, kdy samotná RBA hlava nemá centerpin, a tudíž nepůjde předžhavit stranou na jiném módu pro kontrolu odporu a podobně.

Barevný display s možností změny barvy detailů zůstává, stejně tak i ochrany proti zkratu, podbití baterie a přehřátí.

Na první pohled vypadá, že by mohlo jít o poměrně hezký a malý pod mód, který by mohl naprosto stačit do začátku nebo pro někoho, kdo hledá něco menšího do kapsy, ale furt s možností motat. Bude to ale za něco stát? To už se budeme muset nechat překvapit.