Novinky za uplynulé dva týdny (26/8/19-8/9/19)

Po letní odmlce jsme zpátky s našimi články, ve kterých vám představujeme novinky, které pro nás výrobci chystají. Za léto nám toho moc neuteklo, ale jelikož jsou ony produkty většinou na trhu, nebudeme se k nim zde vracet a podíváme se na ty, které se na trh teprve chystají.

Geekvape Aegis X a Aegis Squonker

Rovnou dva nové přírůstky do rodiny odolných modů Aegis přináší výrobce Geekvape.

V prvním případě se jedná o Aegis X, což je dvoubaterkový mod (na baterie typu 18650) s maximálním výkonem 200 Wattů. Hlavní novinkou tohoto modu je velký 2,4 palcový OLED displej, který se přesunul na širší boční stranu. Kromě tohoto displeje se Aegis dočkal i nového čipu AS 2.0, který by měl být nejen rychlejší a výkonnější, ale například i přesnější při používání TC.
Samozřejmostí je, jako u ostatních Aegisů, odolnost vůči vodě, prachu či nárazům. V kitu bude mod dodáván s atomizérem Cerberus, který již od Geekvape známe.

Druhým kouskem je squonk verze Aegisu. Zde se bude jednat o jednobaterkový (18650) squonk mod poháněný čipem AS-100 s maximálním výkonem 100 Wattů. Ani zde nechybí odolnost, vzhledově zůstává podobný celé řadě a navíc nabízí možnost vyměnit squonkovací část za kryt a z modu tak udělat jednoduchý jednobaterkový mod. Aegis Squonker bude dodávaný v kitu s RDA atomizérem Tengu.

Steam Crave GLAZ Mini MTL RTA

Zdá se, že Steam Crave pomalu upouští od řady Aromamizerů a dává prostor řadě GLAZ. Tu nyní doplní nové 23mm RTA, které bude určeno na klasické šlukování.

GLAZ Mini bude vzhledově vycházet z druhé verze klasického GLAZ RTA. V základním sestavení nabídne kapacitu 2 ml, kterou však bude možno rozšířit na 5 ml, a to (díky bohu) ne pomocí bubble skla. Kromě toho nabídne základnu na jednu spirálku, která je podobná jiným MTL atomizérům, horní plnění a regulaci airflow na spodním kroužku, tedy bez nutnosti měnit vložky.

Cthulhu Mulan MTL RDTA

Výrobce Cthulhu Mod si po populárním Hastur a Hastur Mini RTA připravil nový atomizér pro vyznavače MTL.

Vzhledově je Mulan RDTA trochu podobné 1928 MTL RDA od stejného výrobce. Již z názvu je patrné, že se nebude jednat o klasické RTA, ale o RDTA, kde bude základna umístěna nad samotným tankem, tedy bude spirálka blíže k driptipu, a v kombinaci s „dvoukomorovým“ topcapem slibuje výrobce skvělou chuť. Regulace vzduchu je zde řešena třemi vložkami, které však bude možné vyměnit i bez vyjmutí spirálky. Průměr celého RDTA činí 22 mm a tank pojme 2 ml liquidu bez možnosti rozšíření. Balení kromě náhradního skla a servis packu nabídne 2 drip tipy, jeden kovový a druhý delrinový.

Asmodus Tribeaut 80w


Asmodus přichází s novým jednobaterkovým modem na baterie typu 18650. Hlavní předností by měl být jeho trojúhelníkový tvar, který umožní mod pohodlně držet v jakékoliv ruce a žhavit jak palcem, tak i ukazováčkem. Zároveň ale po velmi dlouhé době vidíme tlačítka u Asmodusu, což je velká změna oproti klasickému dotykovému displeji. Zároveň se můžeme těšit na klasický Asmodí chipset, který by mohl slibovat velmi dobrý Power Management. Dále se tu nachází spousta funkcí, na které jsme si zvykli, že jsou skoro u každého regulovatelného modu, jako TCR, TC pro Ni200, Titan, SS316 a SS317, nastavitelná křivka žhavení a podobně.

Vandy Vape BSRK S Kit


Nový All-in-One kit pro začátečníky, kteří se snaží přejít z klasických cigaret na elektronické. Oproti předchozí verzi tohoto kitu je BSRK S nižší, ale širší. Žhavicí hlavy z meshe by mohly poskytovat velmi dobrou chuť a možnost nastavení vzduchu umožňuje si přizpůsobit tuhost potahu přesně tak, jak potřebujete. Kapacita 2 ml není nijak závratná, ale není to nic, s čím by se nedalo přežít. Zato kapacita baterie 1100 mAh by mohla způsobit, že na jedno nabití celý den nevydržíte. V tom případě by vás pak mohla spasit přítomnost Quick Charge, kdy pomocí QC USB kabelu nabijete celý set v podstatě okamžitě, pokud budete používat adaptér do zásuvky. Oproti jiným setům AiO má ale tento kit 510 závit, takže se případně dá nahradit atomizér.

Joyetech Teros One

Joyetech přichází na trh s dalším zařízením typu POD, tentokrát s názvem Teros One. Malý POD s nastavitelným výkonem (nastavitelný rozumějte tři předvolby, které se mění trojklikem na žhavicí tlačítko), meshovými žhavicími hlavami a rychlonabíjením pomocí USB-C, rozhodně neztrácí oproti konkurenci. Kapacita cartridge 2 ml opět není nic extra, ale u takhle malého zařízení se s tím muselo počítat. Zajímavě je řešeno plnění, kdy výrobce uvádí, že by mělo být Child a Leak Proof, tedy by nemělo docházet k protékání. Zároveň by ale mělo být velmi snadné, kdy pouze vytáhnete cartridge, strčíte kapátko do osilikonovaného otvoru a plníte. V podstatě jde o velmi jednoduchý, malý a poměrně i elegantní POD, který nebude v kapse překážet a do práce bude stačit.

Vandy Vape Pyro V3 RDTA

Další člen rodiny Pyro od Vandy Vape. V podstatě se jedná o ten samý atomizér, jako V2. Možnost squonku, postless základna a velké množství vzduchu. Oproti předchozí verzi ale přibývá spodní ofuk, takže v kombinaci velmi velkých spirálek, spousty liquidu a otevřeného jak spodního, tak bočního přívodu vzduchu, půjde o neskutečný parostroj. Asi největší výhodou tohoto atomizéru bude možnost squonkování, jelikož pouhé 2 ml by znamenaly, že budete doplňovat liquid v jednom kuse. Zato postless základna bude určitě velmi zajímavá pro lidi, co si rádi vyhrají s drátem, kdy by se do postů mohly vejít i poměrně exotické spirálky.

Voopoo Vinci

Na trh se dostává další regulovatelný set pro začátečníky, tentokrát od Voopoo pod názvem Vinci. Jedná se o hranatý AiO set s vestavěnou baterií, skoro palcovým displejem, klasicky s Gene chipsetem s možností nastavit výkon až do 40 W. V balení budou 2 mesh žhavicí hlavy, jedna 0.8 Ohm, výrobcem doporučeno na nic salty, a pak 0.3 Ohm, na přímé potahování do plic, takže si své najde jak jedinec preferující MTL, tak i DL. Cartridge je ale kompatibilní se všemi žhavicími hlavami typu PnP, takže pokud jste měli oblíbenou žhavicí hlavu z této řady, budete ji moct nadále používat. Množství vzduchu se pak dá regulovat pouhým pootočením cartridge o 180°. Zároveň se ale pyšní tím, že by měl mít ochranu proti spálení žhavicí hlavy. Dále je zde funkce monitorování četnosti používání až v období posledních 14 dní.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!