Ghost Bus Club – San Lorenzo [Recenze]

Po slané Carenille se v dnešní recenzi podíváme na další obdobný kousek se slaným karamelem od italské značky Ghost Bus Club. Jeho jméno je San Lorenzo a tentokrát nabídne kombinaci rovnou dvou solí. A máte se na co těšit, protože tohle je opravdu bomba. Pojďme se tedy na San Lorenzo podívat.

Popis, respektive výčet na lahvičce uvádí čtyři složky: Mou krém, dvojitý karamel, mořskou sůl a himalájskou růžovou sůl.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Před sepsáním samotné recenze jsem si musel dohledat, co přesně onen Mou Creme je. Ve zkratce se jedná o karamelovou polevu, která se v Itálii používá na zmrzlinu a její základ tvoří kondenzované mléko. Karamel tentokrát skutečně stojí jako samostatný základ a není doplněn, podobně jako Carenilla, custardem ani jinou chutí. V San Lorenzu je to prostě kopa karamelu. A moc dobrého karamelu.

A takový základ tvoří i právě samotnou chuť San Lorenza. Plná, při tom jemná karamelová chuť s decentním nádechem právě kondenzovaného mléka. Tak trochu jako byste si představili karamelové Salko a k tomu přelité karamelem navíc. Při tom se však nejedná o žádný tlamolep, za to palec nahoru. Karamelový základ se jako takový neprojevuje od samého začátku.

Úvod potahu totiž patří lehce suché chuti himalájské soli. Nepředstavujte si však chuť jako byste si do pusy vložily zrnko soli, spíše jen jemný poprašek, který má ale nádech typický právě pro himalájskou sůl. Chuť soli postupně přechází do sladké a jemné chuti karamelu. S výdechem se pak opět objevuje příjemná slanost.

Slaný nádech se neobjevuje jen na samotném začátku potahu, ale provází karamel po celou dobu, jen postupně „ztrácí“ ten himalájský nádech. A i pár momentů po potahu v ústech zůstává příjemná dochuť karamelu s velmi decentní slaností.

Na rozdíl od Carenilly jsem se u San Lorenza nesetkal s tím, že by chuť měla tendenci přecházet do melasových tónů. Zároveň ani po delším ležení chuť v žádném ohledu neztrácí, pouze lehce zjemní karamel, který však i nadále zůstává věrný.

Někomu by asi nemusela sednout zdánlivá suchost, kterou do chuti přináší právě kombinace dvou solí, já jsem ale do San Lorenza „zamiloval“ a rozhodně se v mém výběru stane stálicí.

San Lorenzo pravděpodobně mnohým bude stačit opět na pár mililitrů denně, i díky svému trochu nezvyklému projevu, já bych si ho dokázal vychutnávat celé dny. Ale stejně jako u předchozích kousků od Ghost Bus Clubu, cenovka trochu rozhoduje a tak si ho vychutnávám spíše příležitostně. O to víc se na něj však vždy těším. A stojí za to.

Ghost Bus Club – San Lorenzo dostanete v 60ml lahvičce která obsahuje 20 ml aromatu,  které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Výrobce udává, že není třeba příchuť odležet, LAvape doporučuje nechat alespoň 7 dní, za mě si San Lorenzo můžete vychutnat téměř hned.

Za zaslání Ghost Bus Club – San Lorenzo děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.