MK Labs – Cafe de Vape [Recenze]

Japonská aromata od MK Lab nejsou pro české vapery úplnou novinkou. Díky Petru Jůzovi (aka Vapan.cloud) se dostaly do Čech, ale ve velmi omezeném množství. Nyní však Vapan.cloud spojil síly s TI Juice a tak se dostávají příchutě MK Labs na trh v oficiální distribuci, což znamená jejich lepší dostupnost a o něco nižší cenu. Díky této distribuci se nám i trojice aktuálně nabízených aromat dostala do redakce na recenze. A v první recenzi se podíváme na Cafe de Vape.

Dle popisu je Cafe de Vape „liquid, kde vzájemná spolupráce a souhra kávy, čokolády a lískového oříšku dosahuje skutečně dokonalosti.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Nejsem zrovna velký odborník na kávu, každopádně ta, která tvoří základ celého Cafe de Vape je věrná, s lehce lógrovým nádechem a typickou hořkostí. Popisovat ji samotnou ale tak moc dobře nejde, protože do její chuti vstupují chutě zbývajících dvou složek.

Tou výraznější je čokoláda. Ta celé chuti dodává především sladkost a chuť kávy zjemňuje. Její tóny mi spíše připomínají kakaový prášek, při tom ale nese lehce nakyslé tóny. Za mě to není zrovna ta nejlepší čokoláda, se kterou jsem se v poslední době setkal, ale ne ta nejhorší.

V neposlední řadě se v chuti objevuje chuť lískového oříšku. Ta je v chuti ne moc výrazná a o její přítomnosti mě ujišťuje téměř jenom jejich typická hořkost, která ale jde svým způsobem ruku v ruce s hořkostí kávy. Samotné oříškové tóny pak spíše splývají s chutí čokolády.

Sladkost, kterou dodává čokoláda, trochu přebíjí chuť samotné kávy, káva je však přítomna celou dobu, jen možná trochu zbytečně upozaděná. Ve výsledku tak chuť trochu působí spíše jako oříšková čokoláda s přelitá kávou. Nebo čokoláda s kávovou náplní?

Trochu nezvyklý projev, se kterým jsem se u Cafe de Vape setkal, je kouřový nádech při výdechu. Ten se sice objevuje jen při některých potazích, ale působí až popelníkově. Ten pro mě není úplně příjemný, mohl by však vyhovovat těm, kteří hledají trochu nostalgie z dob, kdy si dopřávali cigaretku při kávě.

Jak to tedy shrnout? Cafe de Vape je pro mě možná trochu zklamání, ale může to být tím, že se jedná o kombinaci, která mi prostě nesedla do mých chutí. Stejně tak bych tuto příchuť nedoporučil na celodenní vaping, pokud nejste vysloveně fanoušky kávových příchutí. Spíše si ho dokážu představit dát si tak pár ml když třeba máte chuť na kávu, ale nemáte možnost si ji udělat.

Ale to celé mohou být jenom moje dojmy a preference. Ostatně, nemůže všem chutnat vše. Pokud jste už Cafe de Vape ochutnali, podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

MK Labs Cafe de Vape dostanete v 60ml lahvičce s 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Doporučená doba odležení jsou 3 dny.

Cafe de Vape můžete sehnat přímo u TI Juice/FLVR Distro na eshopu.

Děkujeme TI Juice za zaslání příchutě do recenze.