Alphavirus – Infektion [Recenze]

V dnešní recenzi se podíváme na kousek z řady Alphavirus od německého výrobce Ultrabio, tentokrát s pořadovým číslem 2, jehož název je Infektion. A pod tímto názvem se skrývá kombinace tropického ovoce. Jaká? To se dozvíte na následujících řádcích.

Podle popisu by se mělo jednat o „Experimentální směs drásavě sladkého ananasu s mangem, obohacenou štiplavým dračím ovocem.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Už od prvního potahu je chuť příjemně exotická. Prominentní je především kombinace manga a ananasu. Mango je sladké, bez typicky dřevitých tónů pecky a s tím spojených nahořklých tónů, Je jemné, sladké a spíše než mangovou dužinu samotnou připomíná vymačkanou mangovou šťávu.

Chuť manga je doplněna chutí ananasu, respektive ananasové šťávy, která chuti dodává ještě další část šťavnatosti a především chuť manga lehce, ale celkem příjemně okyseluje. Zároveň trochu sráží sladkost manga, což je za mě plus.

Tahle kombinace chuti manga a ananasu působí svěže a chvílemi jsem měl dokonce pocit, jestli v chuti není i trochu coolady.

Při výdechu se objevuje lehce říznější a při tom nepatrně šimravá chuť, která mi trochu připomíná jablko, ale vysloveně to jablko není. Jestli se jedná právě o pithayu, tedy dračí ovoce nedokážu posoudit, jelikož jsem ji dlouho neměl a jeji chuť si tak nedokážu vybavit a přiřadit.

Lehká nahořklost, resp. trpkost se v chuti objevuje, tu bych ale přisoudil chuti ananasu, protože do jeho chuti celkem sedí a tak není otravná, spíše typická a svým způsobem dodává chuti trochu autentičnosti.

I když jsou mango a ananas v chuti celkem dobře rozeznatelné, společně ještě v kombinaci s dračím ovocem dávají dohromady chuť, která v některých potazích připomíná sladké liči. A to až tak, že jsem při prvních potazích (než jsem se podíval na popis) měl lehké podezření, jestli i ono liči v chuti není.

Největší pochvala téhle příchuti patří především za to, že chuť nepůsobí uměle ani parfémově, což bývá jak u manga, tak ananasu dost často problém. Tady je mix opravdu povedený, bez pachutí a připomíná opravdu tropickou kombinaci zmiňovaného ovoce, než že by se jednalo o nějakou Tutti Fruti žvýkačkovou příchuť.

Infektion je oproti konkurenci sice méně výrazná a ne tak sladká, což by nemuselo všem vyhovovat, já to však ale vnímám jako plus, protože s tím zároveň není tak sladká a na rozdíl od jiných podobných příchutí jsem se jí po ani po delším vapování nepřesytil. Zároveň mi po ní nezůstává v ústech dochuť, jak je to u mangových příchutí typické.

Alphavirus – Infektion dostanete ve 120ml lahvičce, ve které najdete 10ml lahvičku aromatu, které smícháte s bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 1-10, já doporučuji alespoň týden.

Za zaslání Alphavirus – Infektion , bází a boosterů Ultrabio děkuji prodejci Nebula Club, kde jej můžete zakoupit samostatně a nebo v balíčku Zombie Pack.