Adam’s Vape – Letní limitky 2023 [Recenze]

Je tu léto a Adam si pro nás opět připravil dvě letní limitky. Tentokrát se ale nebude jednat o nové kousky, avšak o návrat předchozích limitek, jejichž návrat si odhlasovali sami vapeři. Na scénu se tak vrací Piña Twist a Cactus Twist Ice.

I když se sice jedná o již známé kousky, dočkaly se obě příchutě lehkého přepracování. V obou případech došlo k lehké úpravě receptury, především tak, aby příchutě lépe chutnaly i v podech. Cactus Twist se pak dočkal vylepšení v podobě přidané chladivé složky.

Stejně jako v předchozích letech, i letos jsou limitky ve 120 ml lahvičkách s pořadovým číslem, obě příchutě pak vychází v limitovaném počtu 1500 ks pro každou. Tak se pojďme na tyto „staré“ známé podívat.

Klasická vsuvka na začátek: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

Piña Twist

Pro mě se jedná ve své podstatě o první setkání s Piña Twistem, jelikož v době, kdy vyšel poprvé, jsem se psaní recenzí na liquidy ještě tolik nevěnoval.

V kapacím atomizéru na mě Piña Twist při prvních potazích působil ostrým až řezavým dojmem, ale po pár mililitrech se chuť srovnala. Takovým pevným základem celé chuti je chuť ananasu. Ta je příjemně věrná, šťavnatá, sladká a při tom i lehce kyselá a řízná, jak byste u ananasu očekávali.

Chuť ananasu ale zároveň pomáhá dotvářet další použité ovoce. V první řadě jahoda, která chuti dodává lehce šťavnatosti a při tom lehce brzdí ananasovou kyselost, v druhé řadě pak dračí ovoce, které podtrhuje tropický nádech chuti a dodává jí i lehkou „šimravost“, chvílemi ale lehce (a možná zbytečně) vytahuje říznost ananasu. Jahoda je chvílemi i celkem rozeznatelná, ale v základu především doplňuje chuť ananasu.

Chuti ananasu pak sekunduje lehce krémová chuť kokosu, která pomáhá v mixu utvořit dojem piña colady. Nečekejte v tomto případě sladkou chuť kokosového krému (byť krémovost v chuti je), zde se totiž jedná o chuť čerstvého kokosu – trochu dužiny, trochu kokosové vody, postupně až do chuti kokosového mléka.

Krémová chuť kokosu je postavena svým způsobem do podkladu, na kterém pak vyniká samotný ananas. Celkově je Piña Twist velmi zajímavou letní příchutí, která svojí kombinací nebude pro každého. Chuť je šťavnatá, ale při tom nepůsobí vysloveně svěže a to především díky lehké krémovosti. Rozhodně je ale to chuť jako dělaná na léto. Mně osobně ale kvůli svojí říznosti tahle příchuť úplně nesedla.

Cactus Twist Ice

Druhým navrátilcem pro letošní sezónu je Cactus Twist. Tentokrát ale s lehkým twistem. Oblíbená chuť se totiž letos dočkala doplnění o chladivou složku.

Cactus Twist je na první potah velmi zajímavá příchuť tropického ovoce. Prim hraje samozřejmě chuť šťavnaté, lehce (ale příjemně) kyselé kaktusové dužiny, kterou v popředí doplňuje, chvílemi až přebírá vedení chuť guavy. Guava je taktéž rozeznatelná a věrná, chuti dodává lehkou ovocnou trpkost (o něco výrazněji než u původní verze), která ale není tak výrazná jako u její předlohy.

V chuti se lehce objevuje chuť mučenky, která chuti dodává lehkou „šimravost“, která dobře doplňuje chuť kaktusu.

O sladkost celého mixu se stará použitý vodní meloun, který chuť velmi příjemně doslazuje, ale občas se projevuje typická vlastnost melounových aromat a tou je lehce žvýkačkový nádech. Ten sice není nijak prominentní, bystřejší chuťové buňky ho ale rozeznají.

Stejně jako u první varianty, ani v případě letošní iterace není v chuti znát chuť granátového jablka. Možná pomáhá spojit chutě nebo naopak některé vytáhnout, v chuti ho jako takové ale pravděpodobně nepoznáte.

A teď k chladivé složce. Už když jsme před dvěma lety v Prachaticích recenzovali s Lukášem první verzi Cactus Twistu, zmínili jsme, že téhle chuti by chladivá složka seděla. Evidentně jsme nebyli jediní, Adam se toho chytil a do letošního Cactus Twistu chladivou složku přidal. Chladivé složky je v mixu decentně, příjemně celou chuť osvěžuje, při tom ji nějak nepřebíjí, stejně tak vám nezmrazí krk. Za mě to je povedený krok a povedené vylepšení už tak povedené chuti.

Někomu pravděpodobně bude Cactus Twist připomínat známý nápoj z Aloe Vera, s čímž jsme se setkali u předchozí verze Cactus Twist, ale i přesto vaperům, kteří takto příchuť přirovnali, Cactus Twist zachutnal. A věřím, že zachutná i letos.


Ať už vám jedna, druhá či obě příchutě chyběly, nebo vám v předchozích letech utekly a chcete ochutnat, rozhodně neváhejte a objednávejte dokud jsou k dispozici.

Za zaslání Piña Twist a Cactus Twist Ice do recenze děkujeme přímo výrobci Adam’s Vape, u kterého jej můžete zakoupit.