TI Juice – Peach PLZ + Novinky [Recenze]

Po několika řadách, které na trh přinesli jako distributor, přichází TI Juice opět s novým přírůstkem pod svojí značkou a s ním i rovnou dvě „novinky“. Pojďme se tedy podívat na onen nový kousek a na konci si řekneme o novinkách.

Peach PLZ

Popis výrobce je tentokrát delší a je následovný? „Pokud toužíte po domácím koláči víc než po čemkoli jiném, PEACH PLZ je ohromující koláč s restovanými broskvemi, které jsou obalené v másle, na tenké křupavé krustě a celý koláč je posypaný tenkou vrstvou lahodné posypky. Chutná jako čerstvý broskvový koláč s babiččiny kuchyně. Tato luxusní chuť Vás zasáhne šťavnatými broskvemi a lákavou krustou plnou cukru a másla. Při nádechu ochutnáte ty sladké, lepkavé broskve obalené teplým hnědým cukrem. Při výdechu se přidává chuť lahodné máslové krusty, která se taví do Vašich chuťových pohárků“

Než začneme, připomeneme si klasické: 
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 

První co vás na této chuti zaujme a je zřetelné hned od začátku je chuť broskví. Jedná se o velmi sladkou (jak stojí v popisu – skoro až lepkavou) a výraznou chuť, která velmi připomíná chuť rozvařených/pečených broskví a občas lehce připomíná broskvový čaj. Tato chuť broskví je opravdu povedená a nechybí ani lehká nakyslost a říznost dodaná cukrem, kterou u horkých broskví známe. Stejně tak je občas znát lehká, ale příjemná nahořklost. Prostě broskve.

V chuti se pak lehce a spíše až při výdechu promítá lehká chuť těsta, která není tak výrazná jako třeba u Raspberry Tart, ale v chuti přítomna je. Osobně bych si dokázal tuto chuť představit výraznější.

Peach PLZ je spíše ovocná, než buchtová/dezertová příchuť, ve které však zalíbení najdou pravděpodobně oba tábory, především pak vyznavači opravdu sladkých a výrazných příchutí. V chuti, jak už jsme u TI Juice zvyklí, není cítit žádná umělost a vše do sebe dobře zapadá.

Rozhodně doporučuji chuť nechat odležet minimálně uváděný týden, spíše až 10 dní, aby mohla vystoupit chuť těsta. Ta není v prvních dnech přítomna.

Pravděpodobně vyzkouším Peach PLZ zkombinovat (alespoň v tanku) s nějakou základní buchtovou příchutí. Kdoví, třeba se časem dočkáme přerodu jako byl Tarty Lemon (v první fázi Remix), kde bude výraznější buchta. To už je však na výrobci, já bych však rozhodně byl pro.

Peach PLZ dostanete ve 120ml lahvičce s 30 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem. Dle doporučení výrobce nechte výsledný mix zaležet alespoň 7 dní, dle mého klidně i více.

Novinky

Nová příchuť není jedinou novinkou, kterou si pro nás v TI Juice připravili a jedná se o novinku, kterou mnozí jistě ocení. Všechny tři Tarty, tedy Tarty Lemon, Raspberry Tart a i nový Peach PLZ jsou nyní dostupné ve 120 ml lahvičkách, které obsahují 30 ml aromatu. Jedná se opět o longfilly, tedy příchutě k dolití bází. Rozhodně se jedná o příjemnou změnu především pro ty, kteří již tyto příchutě znají a museli by jinak kupovat několik menších lahviček. Výsledkem je i o něco příjemnější cenovka.

Recenze na Tarty Lemon a Raspberry Tart najdete zde: Tarty LemonRaspberry Tart

Děkujeme TI Juice za zaslání Peach PLZ do recenze!