TI Juice – Raspberry Tart [Recenze]

Český výrobce TI Juice má v poslední době celkem slušně našlápnuto. Před nedávnem představil novou řadu tabákových aromat, následoval kompletní redesign obalů a byť bylo vyřazeno z nabídky pár aromat, objevují se nová. Poslední novinkou od TI Juice je kousek s názvem Raspberry Tart, na který se podíváme v dnešní recenzi.

Dle popisu výrobce by se mělo jednat o nadýchaný pusinkový dort, který je naplněný pudinkovým krémem a ozdobený malinami se šlehačkou.

Než začneme, připomeneme si klasické:
Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Raspberry Tart je pro mě velmi milým překvapením, jelikož jsem v poslední době celkem dlouho hledal kombinaci dezertu a ovoce. A TI Juice se mi trefili do noty.

Dominantní chutí jsou zde maliny. Ty jsou věrné, včetně lehké, ale klasické hořkosti jadérek, která věrnosti ještě dodává. Nejedná se sice o čerstvé maliny, chuťově mi připomínají spíše malinový džem, ale velmi dobrý.

Chuť malin je lehce doplněna sladkostí pusinek a krémovostí šlehačky, přičemž ani jedna z chutí není moc výrazná a maliny spíše podkresluje. S postupným ležením sice tyto dvě chuti trochu více prostupují, ale stále se drží spíše na pozadí.

Celá chuť pak leží na těstě, které je dosti upozaděné a ne tak výrazné, jak bych čekal. Těsto mi přijde jako hutné tmavé, piškotové, či podobné těstu ve stylu pound cake. Jeho přítomnost je zde však znát a celou chuť příjemně doplňuje.

Celkově je chuť příjemně hutná, což mi vyhovuje, a byť jsou zde dominantní maliny, pořád se pro mě jedná o dezertovou příchuť. Pokud jste vyznavači spíše lehčích dezertů, doporučil bych asi příchuť více naředit. Mně však vyhovuje tak, jak je daná.

TI Juice mě opět nezklamali a Raspberry Tart se pro mě téměř okamžitě stal favoritem v jejich nabídce a rozhodně ho zařadím mezi své oblíbené liquidy/aromata.

Raspberry Tart dostanete opět v 60ml lahvičce s 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází, a ev. nikotinovým boosterem. Výrobce (i já) doporučuje nechat liquid po namíchání alespoň týden odležet.

Děkujeme výrobci TI Juice za zaslání Raspberry Tart do recenze!

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!
Become a patron at Patreon!