THE NOBLE RDA by VAPERGATE [RECENZE]

THE NOBLE RDA by VAPERGATE..

Americký výrobce Vapergate přichází na trh s kapacím atomizérem, který se honosí jménem Vznešený. Aby ne, je zkonstruován tak, aby si jeho uživatel připadal opravdu vznešený. The Noble RDA je totiž kapacím atomizérem zaměřeným hlavně na chuť..

Obsah balení: 

1x Atomizér Vapergate The Noble RDA..
1x Náhradní skleněné tělo..
1x Servisní balíček (obsahuje náhradní červíky, T-klíč a náhradní těsnění)..

Konstrukce: 

Noble RDA, je klasický, dvouspirálkový atomizér, který má bezsloupkovou (tzv. postless) základnu pro uchycení spirálek..
Na rozdíl od běžných kapacích atomizérů má uprostřed decku dva vzduchové sloupky, které se starají o perfektní ofuk spirálek, a to hned ze dvou stran najednou. Zespodu a z boku. Díky tomu ofuku je chuť opravdu excelentní ?

Základna nemá klasickou regulaci airflow, jak jsme zvyklí u ostatních RDAček. Tady je to se vzduchem trošku složitější ?
Horní část atomizéru (tzv. topcap) obsahuje dvě inovace. Tou první je ultemová ochrana proti prskání.
Ta se dá kdykoliv odstranit, protože je zajištěna jedním O-kroužkem..
Při použití této ochrany pára obtéká středovou díru a jde do náústku (resin 810)..
A tady přichází na řadu ona regulace vzduchu. Driptip 810 má speciální frézování ve své spodní části, jeho otáčením se otevírají a zavírají škvíry, které vedou páru do úst, pokud je použita ochrana proti prskání ?
Pokud tuto ochranu odstraníte, tak se atomizér stane mnohem vzdušnějším. Regulovat tím driptipem se stále dá, ale ta účinnost už není tak velká a znatelná..

 

Noble RDA není klasický kapák, do kterého nakapete liquid přímo přes driptip. Díky tomu ofuku byste si kapali liquid přímo do přívodu vzduchu..
Noble RDA je koncipován jako „painter„, což zhruba znamená to, že liquidem musíte spirálky natírat ?
Já osobně vždy sundám topcap a liquid naleji po skle přímo do vaty z obou stran..
Zdálo by se to jako zbytečná pakárna, ale není tomu tak. Po straně decku jsou rezervoáry na liquid, které pojmou cca 2 ml liquidu, což je na kapák ažaž..
Topcap jde pohodlně sejmout a při vracení nemusím hlídat žádný lock systém a podobně. Prostě ho zavřu tak, jak mi přijde zrovna do ruky ?


 

Co říci závěrem?..

Noble RDA je Atomizér s vynikající chutí a s braidy od Braidmana je to to perfektní kapák na ochutnávky..
810 driptip je příjemný do úst a je dostatečně dlouhý, abyste si nepálili rty o topcap..
Při použití skleněného těla se sice zahřívá více, než při použití kovového, ale já mám skleněný radši, protože vidím, v jakém stavu je vata a spirálky..
Menší mínus je buildování, které je zpočátku trošku složitější. Po pár buildech ale už přesně víte, jak dlouhé nechat nožičky a jak osadit vatou. Za toto se Vám Noble odmění perfektní chutí a příjemným požitkem z vapingu ?

Noble RDA jsem koupil u českobudějovického prodejce E-liquid.eu, který ho jako jediný v ČR prodává..
Cena sice není nejnižší, ale ani nejvyšší. Poměr cena a chuť je tu 1:1..