Steam Crave Hadron 220 + Squonk Backpack [Recenze]

Výrobce Steam Crave, který je známý především díky svým atomizérům z řady Aromamizer, není asi třeba představovat. Kromě obřího Titan PWM modu na 4 baterie (a jednoho v podstatě neznámého squonk modu) se výrobce soustředil především na atomizéry. To se však nyní změnilo a na trhu je celkem unikátní mod s označením Hadron 220. V této recenzi se podíváme jak na samotný mod, tak v druhé části i na speciální „Backpack“, který z Hadronu udělá mod s možností squonkování.

Základní informace

  • 2 baterie 21700 (možnost použití adaptéru a baterií 18650)
  • Maximální výkon 220 Wattů
  • Čip YiHi S490
  • Pojme atomizéry až do průměru 35 mm
  • Možnost squonkování pomocí backpacku

Balení

Hadron 220 vám přijde v poměrně jednoduché a pro Steam Crave typické černé krabičce. V ní kromě samotného modu najdete gumový adaptér na baterie typu 18650, opletený microUSB kabel, náhradní záslepku squonkovacího otvoru a O-kroužky, v neposlední řadě pak manuál a již klasickou samolepku Steam Crave.

Vzhled

První, co vás na modu zaujme, je jeho velikost, jedná se o poměrně větší kousek, ale u Steam Crave nás to tolik nepřekvapuje. Jeho výšku pak navyšuje především squonkovací část. Jedná se však o mod na 2 baterie typu 21700, který pojme atomizéry do průměru 35 mm, a tak je jeho velikost celkem pochopitelná.

Vyhotoven je ze zinkové slitiny, která je doplněna o pár plastových dílů a celkově tak mod působí dosti bytelným dojmem. Použitým materiálem je tak potřeba počítat i s trochu vyšší váhou a některým uživatelům tak může mod přijít zbytečně těžký, ale například mně takovýto těžší a bytelný mod v ruce vyhovuje spíše, než nějaké malé lehoučké mody.

Mod se vyrábí ve dvou barevných variantách, a to černé a gun metal. V obou případech se jedná o kvalitní povrchovou úpravu, u které už si po měsíci používání troufnu tvrdit, že bude držet. Ani v jednom případě barva nechytá otisky prstů a kromě spodní strany jsme na modech po delším používání nenašli oděrky. Důkazem o kvalitě povrchové úpravy budiž i to, že Falkor (kterému většinou povrchovka na modu nevydrží ani měsíc) nemá po více jak čtyřech měsících používání na modu ani náznak toho, že by se měla povrchová úprava nějak poškodit.

Na přední straně najdeme kovové žhavicí tlačítko, pod kterým je umístěný celkem jednoduchý barevný displej, který zobrazuje všechny potřebné informace, ale nenabízí možnost tapet, jak tomu jsme od jiných YiHi čipů zvyklí. Pod displejem pak najdeme trojici ovládacích tlačítek (+/“Enter“/-) a microUSB port. Na vrchní straně najdeme vycentrovaný 510 konektor s otvorem pro squonkování, na zadní straně pak malý otvor se záslepkou, který slouží k připojení squonkovacího backpacku.

Na dolní straně pak najdeme kryt slotu baterií, k jehož otevření je potřeba trochu použít i nehet, ale kryt drží pevně zavřený, nemá tendence se sám otevírat a nemusel by trpět na opotřebení, jako u modů VSticking nebo IPV V-IT. Na vnitřní straně pak najdeme jasně viditelné značení polarizace baterií.

Mod celkově působí robustním dojmem, vše lícuje, jak má, a kvalitu zpracování tak hodnotím jako výbornou.

Používání

Manipulace, resp. ovládání, je takové, jaké byste od YiHi čipu a vůbec od modu čekali. Nastavení je velmi jednoduché a celkem intuitivní, a to i díky tomu, že je čip lehce „osekaný“ o možnosti, jako jsou tapety a čas.

Co musím vyzdvihnout, je zapínání modu. U většiny YiHi čipů je proces spuštění po vložení baterek zdlouhavý: vložíte baterky, proběhne „bootovací“ sekvence, následně musíte pětiklikem mod zapnout, znovu počkat přes sekvenci a pak teprve můžete používat. U Hadrona však stačí vložit baterky, rovnou se zobrazí logo Steam Crave a během malé chvilky můžete mod rovnou používat bez nutnosti ho ještě jedním pětiklikem zapínat.

Žhavicí tlačítko by mohlo být trochu citlivější. Občas se stane, že začnu tahat, i když tlačítko držím, ale mod nežhaví, jelikož není tlačítko domáčknuté. Stejně tak se mod občas podržením tlačítka rovnou neprobudí, ale je potřeba ho kliknutím probudit a pak teprve začít žhavit. Ale nehodnotím to jako problém, jelikož se to nestává tak často. Na jednu stranu se mi díky tomu nestalo, že by mi mod začal žhavit v kapse.

Pro mod, respektive čip, jsou dostupné dvě varianty firmwaru, které jsou dostupné na webu Steam Crave. První varianta (která je předinstalovaná v modu) trojklikem zamkne tlačítka +/- a nechá uvolněné žhavicí tlačítka, druhá varianta pak zamkne tlačítka všechna. Základní verze v modu navíc při vyjmutí resetuje počítadlo potahů, obě verze FW na webu pak počítadlo neresetují (nabízí však možnost manuálního vynulování). Pokud tedy patříte mezi ty, kteří chtějí mít dlouhodobý přehled o počtu potahů, je třeba nejprve aktualizovat firmware.

Používání baterií typu 18650 je díky dodávanému adaptéru pohodlné, baterie není problém do něj vložit ani z něj vyndat a díky použitému materiálu se nemusíte bát ani o poškození jejich wrapu.

Během používání baterií 18650 je však znát, že je čip odladěný na používání baterií typu 21700. U 18650 (především pak starších) narazíte na vyšší cut-out, tedy hranici, po které vám mod oznámí, že jsou baterie vybité, a to někde okolo hranice 6,7-8, u novějších 6,6 V.

Squonk Backpack

Celkem unikátní záležitostí tohoto modu je jeho squonkovací rozšíření, které výrobce pojmenoval Squonk Backpack, tedy batůžek. Unikátní už je jen tím, jak se k modu přidává. V tomto případě se totiž nejedná o rozšíření pod kryt, jako třeba u Aegis Squonkeru. Backpack se totiž nacvakne na zadní stranu modu do již zmiňovaného otvoru a ve spodní části se chytí šroubkem.

Backpack dostanete v samostatné krabičce, kde kromě něj najdete náhradní o-kroužky pro plnicí víčko, náhradní šroubek a šroubek k uchycení k modu.

Další zajímavostí je i to, že Backpack neobsahuje klasickou silikonovou lahvičku, ale jedná se o pevnou lahvičku s „pumpičkou“. Lahvička nabízí kapacitu 18 ml, což už je slušný objem, a díky hornímu plnění je snadné lahvičku naplnit bez nutnosti Backpack jakkoliv sundávat z modu, nebo jej složitě rozebírat. Na jedno zmáčknutí pak dostanete 0,4 ml liquidu. Tlačítko je tuhé, díky čemuž se nemůže stát, že si omylem squonknete, ale dá se pohodlně ovládat i prstem ruky, ve které celý mod držíte. Během testování se mi nestalo, že by liquid protékal někudy okolo a po sundání atomizéru bylo na modu zanedbatelné množství liquidu.

Tělo Backpacku je vyrobeno ze stejného materiálu, jako samotný mod (včetně barevných variant), ale váze už na modu moc nepřidá. A i když se jedná o externí rozšíření, velikost modu už tolik nezvětšuje a mod se i tak dá pohodlně držet, tedy pokud nemáte malé ruce ?.

Zhodnocení

Celkem dlouho jsem hledal mod, na který bych posadil své oblíbené atomizéry s průměrem 30 mm+, a který by fungoval nejlépe na baterie typu 21700. Pár se jich objevilo, ale většinou to bylo zklamání, jako například X217, který jsem neměl už po 10 minutách chuť dále používat. Až nakonec přišel Hadron. Vzhledově decentní, byť trochu masivní ale bytelný mod s kvalitní povrchovou úpravou a celkově kvalitním zpracováním a jednoduchým, ničím přehlceným ovládáním.

Někoho možná odradí právě velikost, ale s ohledem na použité baterie, možnost pojmout větší atomizéry a především možností squonkování, je velikost celkem pochopitelná a omluvitelná. Dobře se drží v ruce, nikde nic nevrže a na jeho používání jsem si velmi rychle zvykl a rozhodně nemám důvod jej měnit za jiný.

Ve své podstatě nemám modu co vytknout a nezbývá mi než konstatovat, že ve Steam Crave, kde se specializují spíše na atomizéry, odvedli opravdu pěknou práci.


Za zaslání modu Hadron 220 + Squonk Backpack děkujeme výrobci Steam Crave. // Thanks Steam Crave for sending us the Hadron 220 + Squonk Backpack for the purpose of this review.