Canna Cotton [Recenze]

A je tu další recenze na vaperskou vatu. Tentokrát na vatu od City Vape, Canna Cotton za jejíž poskytnutí do testu opět děkuji Eliquidshopu. Jde o vatu jejíž složení je z 80 % bavlna a 20 % konopí. Už slyším jásot některých vaperů, ale to je předčasné. Za celou dobu testování jsem nepotkal jediného růžového slona a ani mi u ledničky nezaparkoval drak. Co se týká vysmátosti, tak i kdybych byl zkouřenej pod obraz, tak asi nikdo moc nepozná rozdíl, takže to neberu jako měřitelnou veličinu. Takže fakt zapomeňte na nějaké zvláštní změněné stavy vědomí. Nic takového se nekoná. 😉

A teď si dovolím malou odbočku. Víte, co se recenzentovi může stát při psaní recenze nejhoršího? Ne, další? Také ne, ještě někdo to zkusí? Ano, pán v černé bouřce má pravdu. Když vlastně nemá co napsat. Když jde o produkt, který je tak vyladěný, že vlastně nemá jedinou vlastnost, které by se dalo chytit. Jediný nešvar, jediný výrazný klad, a přitom stále nespadá do nezajímavé šedi. Při té příležitosti by bylo alespoň možné psát o tom jak se z té šedi bojí vystoupit. A to fakt není případ Canna Cotton.


 

City Vape se s Canna Cotton povedl celkem majstrštyk. Vyrobit vatu, která ani v jednom z testů neprojeví výraznější slabinu a ani se nechová jako ten největší borec – to si pak můžete vsadit, že v jiném případě selže – a vždy se chová korektně, vyrovnaně, adekvátně tomu, jak se k ní chováte vy, a přitom stále dost zodpovědně, aby vám za případnou chybu neukázala, jak vaše plíce vypadají naruby, je hodno obdivu. Jenže co potom napsat do recenze? Napsat, že jejím hlavním kladem a záporem je to, že je dobrá, je dost krátká recenze.

Ale ona doopravdy dobrá je. A to v obou směrech. Za normálního používání se vždy chová korektně a vlastně ani nepoznáte rozdíl od jiných prémiových vat. Drobné začátečnické chyby toleruje a na ty hrubé včas upozorní. Saje výborně a… a prostě jí není co vytknout. Stejně tak v extrémech, ve kterých většina vat ztrácí jednu hvězdu za druhou, to tahle vata bere po planetách a jejich měsících než dojde na tu hvězdu. Ano, když budete zkoušet, kolik toho vydrží a zatlačíte ji až za mez alespoň nějak normálního vapingu, tak to očekávaně nedá.

Rozdíl od většiny ostatních vat je pouze v tom, že to nedá s grácií a zodpovědností k tomu bláznivému vaperovi, který s ní zkouší něco, co se jakkoli míjí s nějakými dobrými mravy. Pokud bych ji měl nějak polidštit, asi bych ji připodobnil k léty ošlehané a zkušené, přitom stále krásné, kurtizáně. Je jí jedno, jestli ji použijete v genesisce, tanku nebo kapáku. Vždy odvede precizní práci, za kterou si ji příště opět koupíte. Ale stejně jako u té kurtizány to bude bez nějakého většího nadšení a okouzlení. Vždy bude tím pevným a neměnným přístavem, kam je možné se vrátit bez toho, aby na vás čekalo nějaké nemilé překvapení. Ale… . Ale vždy se objeví něco co vás zase požene znovu na moře.
A tím jsme vlastně i u záporů, i když dneska už bych to jako zápory nehodnotil. Od téhle vaty vždycky dostanete to, co si díky vašemu chování k ní zasloužíte. Pokud se k ní budete chovat něžně a úctou, stejně se odmění ona vám. Pokud se k ní budete chovat jako k poslední děvce, nedivte se, že vám dá na vědomí, že se jí to vůbec nelíbí. Ale neprobodne vám plíce pohrabáčem, protože jste stále platící zákazník.

Takže jak to shrnout? Máte si tuhle vatu koupit? Určitě. V jejím srdci je místa dost pro všechny a bude vás hýčkat a milovat, dokud tak budete činit i vy. Máte se její koupi vyhnout? Určitě ne. Sice vás asi nečeká žádné óóóch a ááách, ale i tak to bude stát za to. A jak je na tom poté, co jsem ji protáhl peklem s letlampou v ruce a s pár černochy? Pořád stejně jako na začátku. Kdybych mohl dát stejný počet záporných a kladných hvězdiček z pěti, tak jich má pět v záporech a pět v kladech. Už jen proto, jak mi znepříjemnila psaní téhle recenze.
Ale dost vtipkování. Tahle vata je fakt výborný univerzál a v mé top five sesadila z trůnu Japonskou KOGA, která se tak rázem ocitla až v top ten.

Abych to znovu vysvětlil. Vaperské vaty mám roztříděné v top five, kde je pět mých nejoblíbenějších vat bez určení pořadí. Každá se v nějakém ohledu chová bezkonkurenčně a používám je podle toho, co chci z buildu dostat, plus jedna univerzální, u které se nespletu. Tou byla až dosud KOGA. Teď je na jejím místě Canna Cotton. Pevný a stálý přístav, u kterého se nikdy nespletu. Pokud takový přístav hledáte, jste na správné adrese.
Jo a top ten jsou vaty – opět bez pořadí – které nejsou špatné a po kterých sáhnu, když zrovna není v dohledu žádná z top five. A pak jsem nedávno musel přidat ještě jednu škatulku. Prime. Ta obsahuje jen jednu položku. Ale o tom jsem psal minule a sem to nepatří. I když Canna Coton zajisté jen přimhouřila jedno očko a s velkou jistotou mi to už odpustila. Ještě než jsem tuhle recenzi dopsal. 😉