Element E-Liquid – Banana Nut [Recenze]

Značka liquidů/aromat Element je u nás již celkem známá a to i přesto, že dosud u nás neměla svoji oficiální distribuci a bylo nutné ji shánět v zahraničí. To se ale rozhodli změnit v TI Juice a po Alpha Origins, Waffle Collection a Southern Ice Tea přináší jako distributor právě značku Element. V první várce je 6 příchutí, na které se postupně v recenzích podíváme. A dnes začneme s kouskem s názvem Banana Nut.

Popis výrobce je následující: Bohatý banánovo ořechový chléb naplněný karamelem. Vůně čerstvě upečeného chleba z banánů a ořechů způsobí, že vaše chuťové pohárky zaplaví – chuť zralých banánů a ořechového karamelu.

Než začneme, připomeneme si klasické:  Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak.

Základem chuti je buchtová chuť, která připomíná pečený lehce kořeněný perník. Tento základ je doplněn o výraznou, ale velmi příjemnou chuť banánů, které chutnají přesně tak, jako byste si doma udělali banánovou bábovku. Do tohoto těsta promlouvá i lehce chuť oříšků, ale ta je spíše jen náznaková a těm, kteří ořechům neholdují, by vadit neměla. Celá chuť je pak doplněna lehce krémovou chutí karamelové polevy.

Kombinace chutí je opravdu povedená a chutná opravdu jako banánová buchta přelitá karamelovou polevou. Celý mix je příjemně vyvážený a nijak překvapený. Pochválit musím chuť banánů, která je věrná a rozhodně není umělá, jako u některých jiných výrobců, kde chuť připomíná spíše pěnové banánky.

Doporučená doba ležení je 5-7 dní ale za sebe můžu říct, že tenhle kousek, i když se jedná o buchtu, se dá vapovat hned po namíchání a už po namíchání chutná velmi dobře.

Banana Nut dostanete v 60ml lahvičce s 15 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a ev. nikotinovým boosterem (doporučené poměry PG/VG najdete na lahvičce). Dle doporučení výrobce nechte výsledný mix zaležet 5-7 dní, dá se však hned po namíchání.

Děkujeme TI Juice za zaslání řady Element do recenze!