Late Night Diner – Berry Fruit Tart [Recenze]

V předchozí recenzi jsme se podívali na banánový koláč od Late Night Diner a dnes se podíváme na druhý kousek z této řady. Opět se jedná o koláčovou příchuť, tentokrát však s lesním ovocem. A stejně jako Banana Foster Pie, i tenhle kousek mi dal poněkud zabrat. Pojďme se na něj vrhnout.

Detailní popis zní následovně: „Při nádechu ucítíte hutné máslové těsto, které se skvěle doplní chutí čerstvých utržených lesních plodů.

Tedy obdobný popis jako u Banana Foster Pie, banán a custard zde tentokrát nahradilo lesní ovoce.

Než začneme, připomeneme si klasické: Chuť je velice subjektivní záležitost, proto vezměte v potaz, že co chutná mně, nemusí chutnat vám, a naopak. 1000 lidí, 1000 chutí.

I v případě Berry Fruit Tart jsem musel testovat na několika atomizérech a buildech, abych byl chuť schopen rozklíčovat, výsledek byl však na všech vesměs stejný.

Dominantní chuť zde opět bere ovoce. Od prvního potahu je cítit chuť směsi lesních plodů. Žádné konkrétní ovoce v chuti nijak výrazně nevystupuje, určit bych snad mohl jen ostružinu. Směs je lehce nakyslá a svěží, ale chvílemi přechází do chuti tepelně upravené směsi, při tom ale není moc sladká. Převažuje spíše ona kyselost.

Zajímavé specifikum této příchuti je její lehká říznost, která se projevuje (nejen) při vyšších výkonech. Ta bude pak dána především onou kyselostí a lehkou trpkostí. Pod chutí červeného ovoce se chvílemi objevuje chuť jablka, které většinou bývá používáno jako pojidlo obdobných chutí a jejich chuť zjemňuje.

Sladkost v Berry Fruit Tart doplňuje chuť těsta. Ta je výraznější než tomu bylo u Banana Foster Pie, stále je však spíše upozaděna. Právě ona však dodává chuti alespoň lehký dezertový nádech. Vysloveně dezertově však celek nepůsobí.

A teď k závěrečnému hodnocení. Fruit Berry Tart je pro mě opět spíše zklamáním. Zcela mi nesedí říznost celé směsi, chuť koláče je opět upozaděna s chuť ovoce je alespoň pro mé chuťové pohárky spíše nezajímavá. Trochu bych to srovnal se svojí zkušeností s ostružuinovým Jam Monster, kde taktéž nebyl cítit toust a chuť ostružiny byla spíše průměrná, tady alespoň ovoce nechutná parfémově.

Nechci tedy Fruit Berry Tart odsoudit, jsem si jist, že si své příznivce najde, ale mě neoslovil. Každopádně Late Night Diner bude mít ještě jednu šanci na reparát a to v podobě Lemon Meringue Pie, na který se brzy podíváme.

Late Night Diner – Berry Fruit Tart dostanete v 60ml lahvičce, která obsahuje 20 ml aromatu, které je potřeba dolít bází a případně boosterem dle svých preferencí. Doporučená doba odležení je 14 dní.

Za zaslání Late Night Diner – Berry Fruit Tart děkujeme prodejci LAvape.cz, kde jej můžete zakoupit.