Steam Crave GLAZ RTA V2 [Recenze]

Zhruba před půl rokem jsme vám v naší recenzi představili DL atomizér GLAZ RTA od výrobce Steam Crave. GLAZ se stal novou řadou tohoto výrobce vedle populární řady Aromamizerů. A ani ne po půl roce se právě GLAZ dočkal svojí druhé verze, na kterou se podíváme v této recenzi a samozřejmě jej porovnáme i s verzí první.

Balení

GLAZ V2 vám přijde v klasické černé krabičce, jakou od Steam Crave známe. Kromě samotného atomizéru v ní najdeme celkem bohaté příslušenství. V balení tak najdeme náhradní sklo tanku, náhradní skleněnou kotelnu a co je novinkou, tak i bubble sklo, které zvedne kapacitu na 10 ml. Dále pak nesmí chybět service pack s náhradními o-kroužky a šroubky, ochranný kroužek na sklo, T-šroubovák, návod a samozřejmě samolepka Steam Crave.

Vzhled

Konstrukce se od první verze celkem změnila, a to především ve dvou hlavních bodech. Vrchní a spodní kovová konstrukce, mezi kterou je umístěno sklo, je nyní menší a sklo je naopak větší. Při stejné výšce tak V2 působí větší, ale ne tak masivní, jako V1. Druhou změnou je pak kovová konstrukce pod samotným sklem, která má snížit riziko rozbití skla při pádu atomizéru.

V jiných ohledech však GLAZ V2 zůstává podobný jako jeho předchůdce, tzn. má stejně řešené přívody vzduchu a jejich regulaci i vnitřní plnění. Zůstává samozřejmě i skleněná kotelna, díky které vidíte na svůj build, takže i pohledem poznáte, kdy je na čase alespoň vyměnit vatu.

Průměr atomizéru je 31 mm a s klasickým sklem je kapacita 7 ml, s bubble sklem pak úctyhodných 10 ml. Byť nejsem vyznavačem těchto vypouklých skel, musím uznat, že zde nevypadá tak zle, což je dáno i tím, že není nikterak extrémně vypouklé.

Navrchu pak sedí široký 810 drip tip. Ovládání vzduchu na spodní straně je pak umístěno celkem nízko, kroužek disponuje zarážkami a je vroubkovaný, takže jej lze snadno uchopit a manipulovat s ním.

Základna a osazení

Úprav se dočkala i základna. Ta zůstává typu postless, ale nyní pojme o něco větší spirálky a změnil se především přívod vzduchu. Jeho otvory jsou totiž nyní větší a vedení vzduchu je i trochu jinak tvarované.

Přívody jsou totiž tvarované tak, že vzduch ke spirálkám dostane nejen odspodu, ale i více z boku, než tomu bylo u první verze. Výsledkem toho je, že je GLAZ V2 vzdušnější, ale stále jej lze utáhnout na tzv. semi-restrictive. Výhodou je i to, že tato základna je kompatibilní i s GLAZem V1 a naopak. Pokud vám tedy přijde GLAZ V2 příliš vzdušný, není problém si zakoupit základnu z V1.

I když chybí jeho regulace, došlo i k úpravě juiceflow. Na rozdíl od prvního GLAZu se mi tak nestalo, že by atomizér občas, byť lehce, protekl.

Osazení je jednoduché a zvládnout by jej měl i začátečník. Na co si je však třeba dát pozor, s ohledem na větší přívody vzduchu, je uložení vaty tak, aby se nedotýkala přívodů vzduchu a nedocházelo k protékání.

Používání a dojmy

Stejně jako V1, ani GLAZ V2 nedisponuje regulací juice flow, což však ničemu nevadí, jelikož se mi za celou dobu testování nestalo, že by mi atomizér při plnění vytekl, a to ani pokud jsem jej nechal déle otevřený. Oproti V1 zmizel i drobný nedostatek, který jsem při plnění zaznamenal. Po naplnění a zavření atomizéru už se nestává, že by se na topcapu objevila kapička, která by byla zavřením vytlačena ven.

Potah je příjemný a při plně otevřeném přívodu vzduchu velmi vzdušný, troufnu si říci že více než u mého oblíbeného Aromamizeru Plus. Prvně se mi tak stalo, že jsem si u DL atomizéru řekl, že je i na mě vzdušný a přívody vzduchu jsem mírně přivřel.

Chuťově je GLAZ V2 skvělý. A to tak, že jsem dokonce párkrát narazil na to, že chuti bylo tolik, že jsem zvažoval vyšší ředění liquidu.

Ale i V2 zůstal jeden neduh, který měla už V1, a tím je „slintání“. Vzhledem k nízko posazeným přívodům vzduchu se připravte na to, že budete často otírat mod, jelikož vám na něm bude zůstávat zkondenzovaná pára, která se na vrchu modu usadí.

Zhodnocení

Zatímco na používání V1 jsem měl chuť jen občas a stále se spíše vracel k jiným atomizérům, GLAZ V2 sesadil z modu i můj nejpoužívanější Aromamizer Plus. Důvodem je jak větší vzdušnost, než u V1, tak i o něco lepší chuť a snadnost použití.

Nedostatky jsem našel v podstatě jen 2 a to drobné. Jedním je již zmíněné slintání, druhým pak potřeba čistit skleněnou kotelnu, aby atomizér nepůsobil špinavě.

GLAZ V2 je tak velmi povedeným kouskem, u kterého se podařilo vychytat většinu much, které jeho první verze měla. Pro mě se tak okamžitě stal mým hlavním atomizérem a nejspíše jím i na nějakou dobu zůstane.

Děkujeme výrobci Steam Crave za zaslání GLAZ RTA V2 do recenze. // Thanks to Steam Crave for sending us GLAZ RTA V2 for the purpose of this review.

Líbí se vám naše články? Podpořte nás na Patreonu!